Кокер шпаньол в апартамент - имам нужда от мнения

  • 17 030
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 444
Да се включа и аз в темата нашият кокер е мнооого голяма душичка спи до 10 и вечно я мързи.Първите 2-3 месеца прави щуротии като я оставехме сама вечно кабела на кабелната тв гризнат и само това.Оня ден беше наредила листа от драцената ми в хола под елхата явно аранжировката не ие била пълна .Спи между мен и мъжа ми на спалнята от седмица даже и играчките си качва само вечер завива ги при нас (да не спят сами най-вероятно). LaughingЗа умното е много умна познава цялото ни семейство по имена,знае доста номера и команди,а каква е актриса ако иска нещо роман мога да напиша.
Но всичко си е до кучето и занимавката с него имам една позната тяхното лудо,ама аз си викам каквито стопаните такова и кучето.

# 31
  • Мнения: 261
Кокерите са страхотни кучета, но им трябват по-дълги разходки и понякога са доста палави, но иначе са големи сладури.  Grinning

# 32
  • Мнения: 22
Една приятелка гледаше кокер и мисля че не са най-подходящите кучета за апартамент. Много са енергични и обичат да тичат и играят. Но си зависи и от самото куче. Накои са по-мързеливи, а други игриви. Според мен  най-подходящи за апартамент са малките породи пинчер, чихуахуа, йоркширски териер и др. А и кокерите потякога са инатливи и лаят или хапят.

# 33
  • Мнения: 5 582
То и изброените малки породи не са от най-мълчаливите  Laughing

# 34
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз пък все си мисля, че точно малките породи никак не са ок за апартамент -  първо, че не могат да стискат дълго, трябва да излизат поне 4-5 пъти за да не опикават къщата, второ - вряскат и лаят непрестанно, а не всички съседи са във възторг от това...
Ние сме в процес на взимане на средноголямо куче, не е кокер, но пък имаме и котарак, като авторката. Моето притеснение е, как ще опазвам храната му от кучето? newsm78 Котаракът ни е свикнал да яде по малко и купичката му е почти винаги полупълна, от време на време минава и си хапва. Кучетата са по-лакоми и сигурно ще му изяжда храната. Как се процедира?

# 35
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 761
При нас е обратното - котаракът изяжда и своята, и на кокера храната. Не подбира.
Досега само веднъж или два пъти се е изпускал вкъщи. Ако не може да излезе, ходи в банята - в душкабината. Отне седмица да се научи. Рядко лае, обикновено когато сме всички у дома. Когато е сам - пълна тишина.
Но явно си е до куче, различни са.

# 36
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е, да уточня, че кокерите не ги причислявам към дребните шумни породи Simple Smile.
Току що прочетох много хитра идея за хрнене на куче и котка - купичката на котката нависоко на някой шкаф. Кучето не може да се качи там, а за котарака няма да е проблем. Малко се успокоих!  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 181
Здравейте отново! Включвам се да споделя развитието по темата. От месец и половина сме собственици на нечистокръвен женски кокер - микс между пинчер и кокер или както ние го наричаме - пинчокер  Grinning Но външния вид и характера са си на кокер. С котката бързо се опознаха. Котарака в началото доста страхливо подхождаше. Има-няма за 4-5 дена вече си играеха. Сега вече се и бият, в чудо се виждам да ги разтървам, то игра, игра ама в един момент някой измяуква или изскимтява. И точно след 30 секунди са отново на кълбета. Понякога затварям котьо в другата стая само мир да има. През деня когато сме на работа са разделени. Въпроса с храната го решихме точно по този начин - вдигнахме купичката на котката на шкаф.
Обаче това малкото се оказа много диво - ръмжи, хапе. Уж на игра, обаче стиска силно, някой път и кръвчица пуска. Яде всичко, буквално всичко - боклуци, камъчета, хартийки, листа, найлони. И като лапне нещо, след дежурното вече "Какво лапна?! Плюй бързо!" тя бърза да го глътне, явно защото знае че ще последва бъркане и вадене от устата. И големия проблем - пишането. Уж всичко вървеше нормално, уж започна да свиква да ходи на памперса, а от седмица и навън я върши тази работа. Въпреки това постоянно се качва на леглата и диваните, за да се изпикае там. Сякаш нарочно го прави. Играе, играе по земята, аз изляза от стаята за нещо, върна се - тя пак на земята, а на леглото прясно мокро петно. Всеки ден.
Та така. Иначе си свикнахме заедно и много си я обичаме.

Последна редакция: пт, 05 май 2017, 08:50 от Мейвис

# 38
  • Мнения: 13 171
Спокойно, след десетия месец почват да се укротяват. А след две години стават мързелчета.
С пишането- казвайте му някаква команда, докато пиша навън и непременно награда, ако го направи където трябва. После се научава да пиша даже по команда.

# 39
  • Мнения: X
Здравейте отново! Включвам се да споделя развитието по темата. От месец и половина сме собственици на нечистокръвен женски кокер - микс между пинчер и кокер или както ние го наричаме - пинчокер  Grinning Но външния вид и характера са си на кокер. С котката бързо се опознаха. Котарака в началото доста страхливо подхождаше. Има-няма за 4-5 дена вече си играеха. Сега вече се и бият, в чудо се виждам да ги разтървам, то игра, игра ама в един момент някой измяуква или изскимтява. И точно след 30 секунди са отново на кълбета. Понякога затварям котьо в другата стая само мир да има. През деня когато сме на работа са разделени. Въпроса с храната го решихме точно по този начин - вдигнахме купичката на котката на шкаф.
Обаче това малкото се оказа много диво - ръмжи, хапе. Уж на игра, обаче стиска силно, някой път и кръвчица пуска. Яде всичко, буквално всичко - боклуци, камъчета, хартийки, листа, найлони. И като лапне нещо, след дежурното вече "Какво лапна?! Плюй бързо!" тя бърза да го глътне, явно защото знае че ще последва бъркане и вадене от устата. И големия проблем - пишането. Уж всичко вървеше нормално, уж започна да свиква да ходи на памперса, а от седмица и навън я върши тази работа. Въпреки това постоянно се качва на леглата и диваните, за да се изпикае там. Сякаш нарочно го прави. Играе, играе по земята, аз изляза от стаята за нещо, върна се - тя пак на земята, а на леглото прясно мокро петно. Всеки ден.
Та така. Иначе си свикнахме заедно и много си я обичаме.



Честито! Аз също имам една нечистокръвна принцеса, майката на която е кокер, а бащата неизвестен:) Съмнявам се обаче, че бащата е точно пинчер, защото има супер грацилни и дълги крака, а на тегло върви по-слабичка от кокер на нейните месеци. В момента е някъде около осем месечна и тежи 7.400 килограма. Та молбата ми е ако може да снимате вашето кученце да си сверя часовника дали съм права в теорията си за таткото:)

# 40
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Уж всичко вървеше нормално, уж започна да свиква да ходи на памперса, а от седмица и навън я върши тази работа. Въпреки това постоянно се качва на леглата и диваните, за да се изпикае там. Сякаш нарочно го прави. Играе, играе по земята, аз изляза от стаята за нещо, върна се - тя пак на земята, а на леглото прясно мокро петно. Всеки ден.
Та така. Иначе си свикнахме заедно и много си я обичаме.


Качването по леглата и диваните означава, че кучето се възприема като главатар на семейната хорско-животинска глутница. Високите места са за лидерите. Затова на наш кучо не му разрешавахме да се качва по мебелите изобщо, докато не се оправи йерархията. Сега вече може, като тупна по дивана, той се качва да се погушкаме и поглезим, но иначе сам не му е разрешено. Това беше по съветите на Сизар Милан от "Повелителят на кучетата", до един проработиха безотказно при нас.  Може би пишка, за да маркира, че е лидер. Хората винаги трябва да са в йерархията по-напред от кучетата и котките - всички хора, и децата, и бебетата, чак тогава идват животните. Иначе може да се появят проблеми.

# 41
  • Мнения: 1 181
Jаs, малко късно отговарям, но ето го нашето дизайнерско куче  Simple Smile

Скрит текст:

# 42
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Jаs, малко късно отговарям, но ето го нашето дизайнерско куче  Simple Smile

Скрит текст:

 Hug Уникален сладур е! Да ви е жива и здрава и да изпълва семейството ви с много усмивки!

# 43
  • Мнения: X
Мейвис, прекрасна е! Съвсем на кокерче прилича. Искам да я нагушкам:)


Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 19:37 от Анонимен

# 44
  • Мнения: 13 171
И двете са големи хубавици, но в първата, в дизайна са добавили и ген от зайче- гризе тревичка!

Общи условия

Активация на акаунт