За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 53

  • 51 116
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
Здравейте,бебето ми е на месец,храни се само с адаптирано мляко.До сега бяхме на Аптамил,плюс капки Биогайа и по 10 капки Еспумизан на всяко хранене,поради силни колики.На свое усмотрение днес купих мляко Лактана био,заради по-добрите съставки,тъй като там има пробиотици и в Биогайата също,мога ли да продължа да си давам капките,въпреки смяната на млякото,някой давал ли е тази комбинация ?

# 31
  • Мнения: 1 775
Нали не искат стерилна? Правиш тоалет, слагаш памучето и ако се притесняваш, че ще го замърсиш с ръце - хвани памучето с найлонови ръкавици, ако нямаш - с плик за замразяване.
Не, стандартното изследване на урина в 6тия месец. Така ще процедирам, ще пробвам утре сутрин. Как е по-добре, веднага след събуждане, предполагам, не след хранене?

# 32
  • Мнения: 2 502
Здравейте,бебето ми е на месец,храни се само с адаптирано мляко.До сега бяхме на Аптамил,плюс капки Биогайа и по 10 капки Еспумизан на всяко хранене,поради силни колики.На свое усмотрение днес купих мляко Лактана био,заради по-добрите съставки,тъй като там има пробиотици и в Биогайата също,мога ли да продължа да си давам капките,въпреки смяната на млякото,някой давал ли е тази комбинация ?

Аз млека не съм сменяла и мисля, че е доста рисковано да сменяш млякото на толкова малко дете, ако това не е изрично съгласувано с педиатъра. За да си спокойна по-добре се консултирай с педиатъра на детето.
Да заключа, че мнението е лично мое и не го налагам по никакъв начин Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 7 147
На дъщеря ми й излязоха бактерии в урината само защото не съм я измила преди да залепя колектора. Педиатърката й ни накара да го повторим. Ставахме с баща й преди нея, събличаме я, мием дупето на чешмата и после на повивалника лепим колектора, без да я подсушаваме преди това и без да слагаме памперс отгоре. Тя е сънена и не мърда, просто си лежи.До 5 Мин.макимум се изпишква и така. За по- бърз резултат може леко да се натисне коремчето ниско долу, където е пикочния мехур..

# 34
  • София
  • Мнения: 30 142
Здравейте,бебето ми е на месец,храни се само с адаптирано мляко.До сега бяхме на Аптамил,плюс капки Биогайа и по 10 капки Еспумизан на всяко хранене,поради силни колики.На свое усмотрение днес купих мляко Лактана био,заради по-добрите съставки,тъй като там има пробиотици и в Биогайата също,мога ли да продължа да си давам капките,въпреки смяната на млякото,някой давал ли е тази комбинация ?
Ако даваш "Лактана", не ти трябва "БиоГайа", защото в млякото има пробиотик. Поне така ми казаха на мен. Аз се опитах да направя такава смяна, но не се получи, защото "Аптамил" е по-сладко мляко и синът ми не хареса "Лактана".

# 35
  • Мнения: 2 988
При моя син комбинацията от Лактана и Био Гая доведе до разстройство. Аз бих сменила млякото само ако това, което се дава в момента, води до проблеми като запек или повръщане и то след консултация с педиатър.

# 36
  • Мнения: 153
И аз също мислех да питам как да взема урина от бебето (момиче )стерилнa? И до колко време трябва да я занесa във лабораториятa?

# 37
  • Мнения: 2 988
Аз знам, че трябва най-много до два часа да се занесе за изследване. Ако не можеш да я занесеш веднага я сложи в хладилник.

# 38
  • Мнения: 1 775
Бебка, на 5 месеца, само на кърма, днес ака 5-6 пъти, като последния памперс току що беше не особено пълен, но имаше и точици червена кръв... Детето е ок иначе, нормално и жизено. Ще звънна утре на педиатърката, но се чудя от какво може да е, дали червата са раздразнени от честото акане? Вчера нямаше изцапан памперс, а днес - през няколко часа. Възможно ли е да е нещо опасно, да се активизирам веднага?

Четох, че може да е алергична реакция на лигавицата на червата към поета от мен храна... минавам утре на ябълки, круши и картофи.

Последна редакция: нд, 04 дек 2016, 21:15 от Stitch

# 39
  • Мнения: X
Най-вероятно е от честото акане - наблюдавай я все пак. Ако идеш в спешното, вероятно ще снимат бесмислено бебето на ренген. По принцип проблем е ако има алена кръв, а не точка. Големият ми син имаше кървави точки и нишки в акото, не стана ясно от какво са. Правих му доста изследвания, лежа в болницата и го снимаха в Пирогов - нищо не се откри. Накрая заключиха, че има явно някаква непоносимост към белтъка на кравето мляко  Rolling Eyes (недоказана).

# 40
  • Мнения: 1 775
По принцип не ям никакъв кравешки белтък заради атопичната кожа, но вчера, докато се усетя изядох половин пица с моцарела... Ще я наблюдавам, дано се регулират изхожданията и няма повече кръв. Предполагам и аз, че е от честото акане, защото в другите памперси през деня нямаше кръв.
Дали има смисъл да пия сок от дренки, имам вкъщи, за да я позапече?

# 41
  • Мнения: X
Щом имаш под ръка компот не пречи да опиташ. Само да ти кажа, че при моя син нишките и точките не бяха еднократни и все пак нищо му нямаше. Но пък той акаше почти след всяко хранене почти до захранването  Rolling Eyes .

# 42
  • Мнения: 1 090
Някой сблъсквал ли се е с ешерихия коли в носа?

# 43
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За бебе не, но преди 2години ми намериха е.коли в гърлото. Пих 2 седмици АБ и това беше.

# 44
  • Мнения: 1 090
Изумена съм как може да се открият в носа на бебе. Така или иначе утре ще повтаря изследването, но ми се щеше да разбера до колко е необичайно.

Общи условия

Активация на акаунт