Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 846
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 899
И на мен ми се излиза, ама не смея след вчерашните приживявания. Тези дни ще лежа. Освен това не ми харесва туй време, искам си сняг.  Simple Smile
Да ви кажа да се посмеете-преди малко влизам в хола и гледам от гардероба котарака извадил и преобрънал цялата торба са бебешки търлъчки и елечета, които баба ми от години плете за неродени Петковци  Joy всичко извадил, разпръснал по земята и си рови нашия  Mr. Green
newsm62 newsm62 newsm62 Мисля , че е знак да почваш покупките и да подреждаш, щом котарака е почнал:)

хаххаха и аз мисля че е знак и ти казва да започваш вече  Joy

# 496
  • Мнения: 18 588
Може, може  Joy Joy Joy

# 497
  • София
  • Мнения: 855
А някои тук спят като мечки  Laughing добро "утроо" Simple Smile
Прах за пране си взех Persil sensitive-бебешкия. За почистване на повърхности си взех универсален препарат на Friendly, твърдят, че щял да ми свърши хубава работа, за тея пари според мен трябва и да позлатява леко ръбчетата на леглото  Party
Dididg  не може ли да ви върнат парите и да си го вземете от друго място? Аз много мразя такива истории  и тогава съм много зла.
Тази бременност я прекарах вкъщи, надявам се стресът от работата по 10-12-14 часа  през първите 2-3 месеца да не се е запечатал и да не даде отражение върху бебо, през останалото време около мен има някаква аура на спокойствие и щастие, която просто не ми дава да изпадам в крайни емоции, почти като дрогирана съм  Mr. Green. Никога не съм била толкова дзен, по принцип съм нервак.
С бебешките неща и аз съм почти  готова, остават ми неща като сушилник за дрехите на бебо, кош за пране, кутии за организиране и съхранение на малки дреболии, да не ми се мотат в свободно състояние из чекмеджетата. Остана ми и ваната със стойка и май това е.
След Нова година мисля да започна с прането и подреждането на дрешки и чистене. По някое време през  януари сигурно ще стегна и багажа за болницата, защото влизам в 9-тия в началото на февруари и искам да  не го мисля Simple Smile
Чудя се дали да си взема някои неща от аптеката за обезболяване и зарастване след раждането но като не знам как ще родя, ми се струва прекалено да се хвърлям да купувам. Едни свещички Профенид за обезболяване обаче сигурно ще сложа в багажа, без значение как ще раждам, ще понаболява  Mr. Green
Вакуум торби засега няма да вземам. Имам и одеалца, и чувалче (само едно засега), ще видя как ще ни е по-спокойно с бебо за спане и ще действам според ситуацията.

Момичета, как смятате да действате с домашните любимци? От седмица котка не обитава спалнята вече за да и създадем навик, и от една седмица е страшен рев за нас, тъй като досега е спала заедно с нас. Не ми се иска да мисля за двата часа сън, които ще имам подарени през нощта, които ще бъдат нарушени от ревяща котка...има време до март да разбере че спалнята вече не е нейна територия  Sunglasses

# 498
  • Мнения: 18 588
Цитат
Момичета, как смятате да действате с домашните любимци? От седмица котка не обитава спалнята вече за да и създадем навик, и от една седмица е страшен рев за нас, тъй като досега е спала заедно с нас. Не ми се иска да мисля за двата часа сън, които ще имам подарени през нощта, които ще бъдат нарушени от ревяща котка...има време до март да разбере че спалнята вече не е нейна територия  Cool

Знам само, че навън няма да го оставя. Пък ако ще и война да стане.
И при нас е проблем. Вечер се гони от спалнята, откакто сме тук нарочно почнахме да го оставяме в отделна стая, за ди си знае, че той си е там. И през деня много не го пускам при мен за да свиква.
В началото си кротуваше и през деня главно обитава хола. Обаче от няколко дни вечер е едно мяукане и стържене по вратата и си влиза сам, като си я отваря. Та не знаем какво ще мислим занапред.

# 499
  • Мнения: 557
Момичета аз много обичам котки обожавам ги но не мислите ли че не е добре за бебо ?
Не искам да ми скачате и реагирате но аз мисля че е добре известно време да не е при вас котето , поне докато се стабилизира бебо , поне да стане на 6 месеца - това е мое мнение.Незнам ако имах коте дали щях да мисля така , просто исках да си изкажа мнението.

# 500
  • Мнения: 251
Ние сме с Йорки.Също е свикнал да спи при нас ,но отняколко седмици го оставям да спи в леглото си в коридора.Мрънка ,но това е. Мисля след раждането да спи там или при сина ми . Определено няма да го пускам в спалнята, а когато почни малката да лази и ходи сигурно ще го командироваме при свекър ми.

# 501
  • София
  • Мнения: 855
Зара разбирам мнението ти, много хора са на такова. Поела съм отговорност да се грижа за животно което догодина ще е на 8 години и наистина няма къде да я оставим, само с мм сме си. Това ще значи още повече чистене и още по-малко сън но аз съм си го направила. Котката остава вкъщи с нас. Няма какво да навреди на бебето, доказано се алергизират много повече деца, които се отглеждат в "стерилни" условия и нямат никакъв досег с животни. Това не означава, че ще си оставя детето да спи в космарлаци  Laughing просто ще отделям повече време за чистене, което и без това правим заради нас си, да ни е комфортно. Има много хора, които просто си отделят животното в отделна стая за  около половин година, след което постепенно срещат домашния любимец с новия член на семейството. Мисля, че така ще направим и ние.

# 502
  • Мнения: 18 588
И ние ще направим както е казала и WhiteWabbit Приемам и уважавам различните мнения на хората по въпроса. Но съвети да се махат котките дават главно от хора, които не са гледали. Simple Smile
Силно преувеличено според мен е тъврдението, че след като имаш бебе и на мига трябва да се оттървеш от домашния лобимец.
 Който няма котка и не е гледал не може да го разбере. Close  Приятелките ми не са гледали затова с лекота раздават такива съвети. Simple Smile
Аз не мога да си представя да го махна, защото го гледам от една шепа животинче, и беше голям колкото ръката ми като ми го донесе ММ.
Идеята да се даде някъде да се гледа е много удачна, обаче в нашия случай няма на кого. А не е да не сме го обмисляли.
Всички ми опяват да го пусна на двора-е няма да го пусна и да го захвърля на произвола на съдбата.
Да не говорим, че е добре децата да съжителстват с домашни любимци,доказано е.

# 503
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, опитвам се да ъпдейтна началната страница с още полезни линкове и сложих следните:
Сайт с листовки на пациента за всички лекарства, регистрирани в България: http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/drugs2_list2_2.htm
Намерих лекциите на Елена Василева за раждане и кърмене в текстов вариант със снимки:
http://www.ma-mabg.com/home.php?page=birth
http://www.ma-mabg.com/home.php?page=br
Линкове към безплатни училища за родители:
http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5 -в програмата имат лекции в София, Варна, Пловдив, Бургас, Блгоевград, Стара Загора, Плевен, Велико Търново
http://www.bebeto.org/  Лекциите са в София

Ако имате информация за повече училища за родители, които можем да постнем, особено извън София, моля пишете ми на лични или тук, за да можем да споделим с повече мами  bouquet

# 504
  • Мнения: 99
Тия от Хиполенд ще ме побъркат има ли някоя мама поръчала в черния им петък по интернет, която още да не си е получила нещата като мен. Направо съм бясна нито ми отговарят нито телефони вдигат, а дават свободно, нито ми изпращат нещо и 14 дневния им срок също изтече нямам никаква връзка с тях. Пуснах си поръчката една от първите посред нощ стоях до 3:30 че сайта им беше забил само и само да мога да поръчам уж по реда на постъпване на поръчките ги изпълнявали пълни глупости, а чакам най-важното легло и матрак, кошара и т.н. от всички други сайтове ми дойдоха нещата емаг, комсед, бейби.бг само от тия нищо, много се изнервих.
При мен всичко дойде на 5-6 ден след поръчката. Бяха объркали една играчка, та и аз така чак преди два дни я замених, защото не вдигаха тел. Пробвай да звъниш от друг тел.

# 505
  • Мнения: 191
И ние сме с котарак и искрено се надявам да не се наложи да се разделяме. Подарихме го на сина ми за миналия рожден ден, а е и моя сбъдната мечта, така че силно се надявам да съжителстваме заедно. Той е много спокоен. Не го пускаме в спалнята. Единствено се моля да няма причина от здравна гледна точка.
Относно контракциите и моите са доста чести въпреки магнерота.

# 506
  • Мнения: 152
Ние пък гледаме заек и риби. Ще ги дадем на родителите ми, когато приключим с ремонта.  Simple Smile

# 507
  • Мнения: 899
от хиполенд чак днес си взехме нещата...и то в магазин ги докарали... иначе мами я помагайте,чче си търся хубава хавлийка и одеяла... къде сте виждали готини?   newsm78 също така вие как смятате да завиете бебето на изписването?

# 508
  • София
  • Мнения: 855
Относно чаршафи и хавлийки, си харесах много 2 комплекта на Панагюрище за бебешко легло и една хавлийка. Материите много ми харесаха. Пускам снимки.

Около 35 лева (май беше на промо- има  2 лица с различни щампи)


Около 49 лева с бродерия:


Оранжевото е хавлийката: (14.90 лв)


Комплектите нямат обиколник и олекотена, тях ги имам от трети комплект.

Хавлийки: Едната от Панагюрище 14.90, другата е подарък и знам че е от Дундьо.


# 509
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
оххх нямате изчитане ...  Crazy
Зайче, прекрасни покупки! Догодина да ни ги покажеш вече в употреба!  Hug

Аз имам два папагала, ще ги дам на наще, защото колкото и да ги обичам, птиците имат един бях прах в перата, като пудра, и това не е полезно. Знам, че хора си гледат птиците с бебета, но аз го чаках 4 години и сега просто ще се разделим за малко. За да ми е сигурно! Все пак децата за мен са над всичко. Не бих ги продала, или изхвърлила, но и с бебе не ми се рискува.

За прах Сано, Тео бебе и Бочко са ми любими марки, омекотител ще си ползвам - този на Ганчев се оказа много хубав, а моя любим е Коколино  Heart Eyes , ще купя от ДМ препарат за почистване на перални и след това ще пера детските дрехи, с допълнително плакнене.

Общи условия

Активация на акаунт