Зима идва бяла и красива, МАРТенската мама е нетърпелива! -тема 7

  • 39 747
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 552
И при нас има много дупки, не мога да търпя колан, слагам-свалям, не мога. А и да ми притиска бебето-не. Винаги когато се връщам от Сф, че главно натам пътуваме си имам леко неразположение и леки болежки. Утре сме пак. Ще направим един коледен шопинг в Джъмбото. Simple Smile

# 361
  • София
  • Мнения: 2 348
На мен ми се гади, ако някой ме вози, иначе друсането не ми пречи. Колан слагам или само през гърдите или изобщо не слагам. Да го държа с ръце не е опция, трябват ми и двете.  Седалката съм я направила по-полегнала, че да не се свивам (изправена седалка ми е най неудобната поза с корем).
mama_galka, вие с каква кола сте или ще сте след раждането? Ние май ще си останем с 5 местните за сега. Бебето отпред с изключен еърбег. Ако ходим някъде цялото семейство - с две коли. Поне докато намерим нещо 7 местно на прилична цена и прилично здраво.

# 362
  • София
  • Мнения: 855
На мен определено не ми е приятно друсането по време на път, но не е болка за умиране. Като карах шофьорските курсове слагах колана само през гърдите, като се возя-също. Докато карах някак се абстрахирах да мисля за бебе и корем и се концентрирах над колата и пътя, ако има изненади и някой ме засече- ме присвиваше.

Резултатите ни от ЖК днес: 1069 гр в 27+ гс, обърнат с глава надолу, с гръбче наляво- идеален е, на мама послушното детенце  Heart Eyes   А аз се чудех защо от седмица и малко вече не ме ръчка ниско, даже се бях притеснила, че са спрели силните ританки. И днес след прегледа, в знак на протест срещу натиска от ултразвука, получих първата серия ритници в черното дробче, горкото  Whistling
Запис на тонове ще започнем да правим от 34 г.с. , което за мен (термин 05 март) се пада около 20 януари. От 22 януари влизам в 45-дневния болничен преди раждането. Вече мисля как да си изкараме последната спокойна (и последната скучна) Коледа с таткото Simple Smile

# 363
  • Мнения: 796
И аз слагам колана, както каза и 162, все е нещо, според мен недейте без колан, макар и само по диагонал пак е нещо.

# 364
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
mama_galka, вие с каква кола сте или ще сте след раждането? Ние май ще си останем с 5 местните за сега. Бебето отпред с изключен еърбег. Ако ходим някъде цялото семейство - с две коли. Поне докато намерим нещо 7 местно на прилична цена и прилично здраво.
Ох, и при нас е болна тема колата, гледахме 7 местни, но нещо не се спряхме на вариант, та ще си останем с 5-местната, като и аз ще возя бебето отпред с изключен еърбег, тримата дребни са отзад. Пък ако трябва да ходим цялото семейство някъде, тогава с двете коли. Общо взето седемместни имат Рено и Тойота, но Тойотата ни идва скъпа, а Реното пък е само с ръчна скоростна кутия, а аз съм се разглезила и от 15 години карам автоматик и не мога да се прежаля на ръчка  Flutter Мисля, че няма да се справя да сменям и скорости, и да звероукротявам четиримата  Crazy

От няколко дни пък при нас отново има дилема с името на бебето, нямах си работа и се зачетох в статии за нумерология на имената, значение и вибрация на всяка буква, каква съдба носи на детето и прочее, та като изчислих за имената фаворити и се оказа много трагично положението...уж си викам, че това са бла-бла работи, но все пак ми се запечатаха в съзнанието някои неща и сега отново се чудим за име. Няшето име едното има "Я", пък което имало тази буква, големи премеждия щяло да има човечето с това име, та и аз, понеже съм с Я в името, и за мен нещата се оказаха верни, и сега се чудя пък да не обричам наистина детето на страдание...Уф, знам, че звучи нелепо, но пусто, всяка майка иска най-доброто за детето си...и сега пак мислим имена...

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 18:04 от mama_galka

# 365
  • Мнения: 786
Шофирам всеки ден по Мин.30км, тъй като живеем извън града и отиване и връщане ми е толкова. Карам задължително с колан само през гърдите, а за друсането- неприятно е, но няма как, особено когато ходя до яслата имам един участък с павета-горкото бебе.

# 366
  • Мнения: 99
mama_mi поръчката не е толкова трудна. Правиш регистрация и след като си влезнала в акаунта си вече стандартно си избираш артикула, цвят и размер и даваш add to cart. След като си добавила в кошничката всички артикули, които си решила да закупиш цъкаш в горният десен ъгъл на самата кошничка- от там ще ти отвори списък с всичко, което си поставила за закупуване. След това отиваш на buy all. От там ще ти покаже отново данните, които си попълнила при регистриране за доставката и отново артикулите. Избираш си place order и след това вече се попълват данни за плащането- на самата карта(моята е стандартна дебитна карта Visa).
Благодаря! Hug

# 367
  • Мнения: 99
Здравейте мами, риткат ли бебоците  Laughing аз се чудя какво става с темата, а тя нова започната....
Някой беше питал за покупки от алиекспрес и влизам да споделя какво получих

Много са симпатични и нямат аромат пристигнаха за по-малко от месец. Единствено поръчах два различни размера, а като ги премерих са си еднакви на размер, ноооо за ниската цена хич няма да намирам кусури  Simple Smile Ето и линк https://www.aliexpress.com/item/Infant-Newborn-Baby-Boy-Girl-Kid … 010608.0.0.uq4UDu
Много са симпатични. А как поръчвате от алиекспрес?
Бях описала стъпките по-напред в темата(стр9)
Благодаря, ще погледна  Hug

# 368
  • Мнения: 60
Момичета, вечер на която и страна да се обърна, не ми достига въздух. Задъхвам се. Нормално ли е според вас?

# 369
  • Мнения: 509
И аз карам с колан само през гърдите, но не ми се налага често. Да ви се похваля днес пътувахме от Швейцария до Франция, 650км #Crazy Толкова се бях притеснила дали всичко ще е наред, но аз отзад с възглавницата за бременни излегната, почивки на всеки 2 часа, колата ни е много стабилна, а и само хубави пътища... беше много лек и спокоен път. Вече сме на празнична вълна, сега ще ме поглезят 20 дни Grinning

# 370
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз много лошо спя, притискат ме органи, като легна надясно ме боли все едно бъбрек, наляво направо  притиска сърцето.Много се задъхвам, а тепърва ще ставам голяма.По гръб ми е най -неприятно. Притеснено ми е, че съм поела ангажимент след месец да гледам един разкошен Мопс за две седмици, а не мога да предвидя как ще съм.

# 371
  • Мнения: 18 552
Ако лежа по гръб продължително времмв сърцето ме притиска и даже ме заболява.Гледам някак настрани на ляво да е.

# 372
  • София
  • Мнения: 855
Добро утро  Simple Smile

И аз избягвам да лежа по гръб но много ме боли в тазобедрената става, особено когато спя на една страна. Снощи дори се събудих от болки. Тогава лягам за малко по гръб, изпъвам се внимателно, после размърдвам краци и обратно на една страна. Възглавницата за бременни ми е от евтините и е мека, и подпира идеално под корема ако се завъртя твърде много на една страна и тръгна аха-по-корем. Отсега май ще си мрънкаме до края къде ни боли  Laughing О, и болките в опашката са си  #Crazy напоследък. Аз си повтарям неща, които ми звучат положително- ето разширявам се, подготвям се за да може Слънчицето ми да мине безпрепятствено и да си го гушна  Heart Eyes

Цитат
Няшето име едното има "Я", пък което имало тази буква, големи премеждия щяло да има човечето с това име, та и аз, понеже съм с Я в името, и за мен нещата се оказаха верни, и сега се чудя пък да не обричам наистина детето на страдание...Уф, знам, че звучи нелепо, но пусто, всяка майка иска най-доброто за детето си...и сега пак мислим имена...
mama_galka ние и двамата с брат ми имаме "Я" в имената, майка ми пък е била чула че било защита от неприятности буквата "я" в името и я е нашляпала и на двете деца. Сега като се замисля, явно хората с тази буква имат нужда от защита  Laughing При нас с брат ми винаги всичко е постигнато със зор и много труд ,а може да е чиста случайност, не знам. Каквото и да е било в главата на майка ми, в моята го няма и сме си окей Simple Smile

# 373
  • Мнения: 638
Започнах да слагам и аз само горната част на колана. Благодаря за идеята! Hug
И аз по цяла нощ се въртя. На ляво като легна ми се запушва носа и не мога да дишам, изсъхва ми гърлото, а нали препоръчват на ляво. По гръб се задъхвам. Само на дясно ми е удобно. Отделно се събуждам с болки, как да го обясня, в бутовете hahaha Явно от кг-те, доста съм натежала и всичко ми изтръпва и боли на тази страна, на която съм. Единственото хубаво нещо е възглавницата за бременни, много ми е удобна, по цяла нощ се гушкаме с нея, за ужас но ММ.  Joy

# 374
  • Мнения: 308
И аз всяка вечер съм с болки в бутовете, но пък като легна по гръб започвам да се задушавам. Попитах моя доктор и той ми каза, че като лежа по гръб се притискала някаква вена, която носи кислород на майката, а от там се затруднява и приноса на кислород до бебето. Но той каза, че аз ще си усетя - ако почувствам задух и не се чувствам добре по гръб и сама ще се обърна. Най добре било да се лежи наляво или надясно. Момичета много съм се отпуснала. Преди да забременея се храних много здравословно, а сега баници, пици, бял хляб, сладко на корем. Решила съм от днес да мина на диета, че се хем много съм качила, хем за бебчо се притеснявам. Трябват му повече витаминки и полезни вещества. Вие какво хапвате? 

Общи условия

Активация на акаунт