Пети клас

  • 81 573
  • 734
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 3 689
Момичета,обмисляте ли да запишете бъдещите 6то класници на курсове по математика или български с цел подготовка за кандидатстване в 7ми клас?

# 616
  • Мнения: 12 031
      По БЕЛ- на учител, по-скоро за съпътстваща подготовка. По мат.- още се колебая.
Притеснявам се да не се получи обратен ефект на прегряване.

# 617
  • София
  • Мнения: 2 768
Моят ме сащиса-харесал "Под игото" и ми заяви, че въпреки че е прочел двете глави, ще я дочете цялата (пу-пу да не му е уроки  Mr. Green)
Ще му пусна после и филма и ще искам той да коментира  Peace


 Оказа се, че нашият списък е доста по-амбициозен от записания от детето и имаме целия роман "Под игото".Освен това- разкази на Ел.Пелин, Йовков стихотворения на Хр.Ботев,  Смирненски, Ат.Далчев, Веселин Ханчев. Добре че някои неща са прочетени:Малкият принц, Принцът и просякът
Моля те да споделиш какъв е пълния списък,който са ви дали за лятото. Просто ми е интересно кои са допълнителните книги.
Мерси Hug

# 618
  • София
  • Мнения: 2 768
Момичета,обмисляте ли да запишете бъдещите 6то класници на курсове по математика или български с цел подготовка за кандидатстване в 7ми клас?

За сега няма да ходим на допълнителни уроци в 6 клас,  но ако реша, че междувременно става необходимо, ще се включа в движение.

# 619
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
Момичета,обмисляте ли да запишете бъдещите 6то класници на курсове по математика или български с цел подготовка за кандидатстване в 7ми клас?

Не. Най-рано в седми клас, и то - ако избере определено училище за след него.

# 620
  • София
  • Мнения: 1 397
И аз не мисля да записвам на курсове от сега. Още повече, синът ми е в мат. паралелка и математиката мисля изцяло да си я спести.

# 621
  • Мнения: 12 031
Скрит текст:
Моят ме сащиса-харесал "Под игото" и ми заяви, че въпреки че е прочел двете глави, ще я дочете цялата (пу-пу да не му е уроки  Mr. Green)
Ще му пусна после и филма и ще искам той да коментира  Peace


 Оказа се, че нашият списък е доста по-амбициозен от записания от детето и имаме целия роман "Под игото".Освен това- разкази на Ел.Пелин, Йовков стихотворения на Хр.Ботев,  Смирненски, Ат.Далчев, Веселин Ханчев. Добре че някои неща са прочетени:Малкият принц, Принцът и просякът
Моля те да споделиш какъв е пълния списък,който са ви дали за лятото. Просто ми е интересно кои са допълнителните книги.
Мерси Hug

 Пълният списък, цитирам буквално:
Елин Пелин- Разкази- "Косачи" и др.- точно така е записано- и др.
Михаил Енде -Приказка без край
О.Уайл- Щастливият принц
Йордан Йовков- Разкази, "Серафим" и др.
Екзюпери- Малкият принц
Лафонтен- Басни
/Съкращавам имената на авторите и не слагам кавички за бързина!/

Хр.Смирненски- стихотворения- "Братчетата на Гаврош" и др.
Марк Твен- Принцът и просякът
Бранислав Нушич- Автобиография

Паиси Хилендарски- История Славянобългарская
Д.Чинтулов- Стихотв. "Вятър ечи" и др.

Христо Ботев- стихотворения- "Хайдути" и др.
Иван Вазов- Под игото
Ив.Вазов- стихотворения- "Отечество любезно", "родна реч" и др.
Ат.Далчев- стихотворения- "Към родината" и др.


# 622
  • София
  • Мнения: 2 768
Скрит текст:
Моят ме сащиса-харесал "Под игото" и ми заяви, че въпреки че е прочел двете глави, ще я дочете цялата (пу-пу да не му е уроки  Mr. Green)
Ще му пусна после и филма и ще искам той да коментира  Peace


 Оказа се, че нашият списък е доста по-амбициозен от записания от детето и имаме целия роман "Под игото".Освен това- разкази на Ел.Пелин, Йовков стихотворения на Хр.Ботев,  Смирненски, Ат.Далчев, Веселин Ханчев. Добре че някои неща са прочетени:Малкият принц, Принцът и просякът

 Пълният списък, цитирам буквално:
Благодаря много  Hug

# 623
  • София
  • Мнения: 4 043
Момичета,обмисляте ли да запишете бъдещите 6то класници на курсове по математика или български с цел подготовка за кандидатстване в 7ми клас?

Аз да...на математика за сега само

# 624
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моята дъщеря от края на мин. год. има занимания по БЕЛ, веднъж в седмицата. Така ще остане и в 6 клас. По математика не се налага за сега допълнителна подготовка. Тя е в матем. паралелка и за сега се справя добре.

# 625
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Оле затвори очички Simple Smile , Добре дошли! Как се казва сина ти?Simple Smile)) (за протокола Hug)

Константин, зодия ВодоМЕР  hahaha hahaha hahaha (така се представи в училище преди 2 години, тъкмо се бяхме преместили в България 5-6 дни преди първия учебен ден).

# 626
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Момичета,обмисляте ли да запишете бъдещите 6то класници на курсове по математика или български с цел подготовка за кандидатстване в 7ми клас?

аз доста късно се включвам в темата именно по повод размислите които ме налегнаха.... дали да не започнем от 6 клас подготовка по математика за Американския колеж.... Ще съм признателна, ако някой има впечатления да сподели от школи, които се занимават с подготовка за там. Определено математиката много ни респектира  Wink

# 627
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
От школи за АК нямам впечатления, само от изпита им. Няма универсална рецепта за подготовката. Доста деца успяват и без уроци, но има и останали извън колежа въпреки заниманията в школите.  Peace

Добрата подготовка по математика по принцип, помага и за изпита в АК в частност. Ходенето по състезания е полезно както за АК, така и за НВО. Работа за време - решаване на задачи и писане на есета - може да се тренира и извън школи. 

# 628
  • Мнения: 1 748
Покрай седмокласните страсти се зачудих на какво се дължи големият интерес към испанския език?
Чисто практически ли е полезен или е някаква мода?

# 629
  • София
  • Мнения: 4 043
Покрай седмокласните страсти се зачудих на какво се дължи големият интерес към испанския език?
Чисто практически ли е полезен или е някаква мода?

И аз се чудя Wink newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт