Пети клас

  • 80 205
  • 734
  •   1
Отговори
# 90
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Във втория линк има извадени 2 задачи. Напълно нормални изглеждат.
Извадката е от три групи гимназии.

Да, задачите от втория линк изглеждат нормално и като да са от компонент математика, 2012. Нещо ми куца разпределението по училища. Тук http://ekipbg.com/pisa-2014-nishto-novo-v-bylgarskoto-obrazovanie/ прочетох за компонент „решаване на проблеми“ и че " купуване на билети в метро и модел на действие на самоходна прахосмукачка" се смятат сред ежедневните проблеми на 15-годишните деца в България.  #Crazy

Не че мога да ползвам резултатите, за каквото и да е.  newsm78

# 91
  • Мнения: 5 160
Точно и аз не ги ползвам. За Машината за билети и аз четох  Sunglasses
Преди година на НВО в 4 клас имаше въпрос - Кое техническо нововъведение променя живота на хората в
София през последното десетилетие? : А) метрото Б) парната машина В) соларните автомобили
Е, имаше деца посочили В).  А) го свързват с името на търговската верига ...

# 92
  • Мнения: 4 188
Някой знае ли подробности за олимпиадата в събота newsm78 Моята предварително се е самонавила, че ще е трудно и непосилно за нея, въпреки, че е от първите 5-6 с шестици.

# 93
  • Мнения: 5 160
• Учебното съдържание е следното: общински кръг - от учебното съдържание
на задължителната подготовка (задача 1 и задача 2) и свободноизбираемата подготовка
(задача 3) за всеки клас – IV, V, VI, VII и VIII клас;

# 94
  • София
  • Мнения: 6 095
Изпуснала съм ви, та се връщах да изчета всичко.  Hug

До края на седмицата в НДК има панаир на книгата. Там винаги съм намирала интересни коледни подаръци.

# 95
  • Мнения: 4 188
• Учебното съдържание е следното: общински кръг - от учебното съдържание
на задължителната подготовка (задача 1 и задача 2) и свободноизбираемата подготовка
(задача 3) за всеки клас – IV, V, VI, VII и VIII клас;
  Мерси. Вероятно има причина децата да са неуверени във възможностите си newsm78 Само три ще се явяват на олимпиада. СИП- ът също е чиста математика.

# 96
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
По-скоро госпожата не ги е "вдъхновила" за олимпиада.
От нашия клас отиват девет деца, а СИП и ЗИП са съвсем различни предмети.

# 97
  • Мнения: 4 188
ЗИП имах предвид. Знам, че са различни, от недоглеждане и бързане е грешката, което не ме оправдав.

# 98
  • Мнения: 21 455
ЗИП имах предвид. Знам, че са различни, от недоглеждане и бързане е грешката, което не ме оправдав.
А...чиста математика? ЗИП-ът, СИП-ът? ЗП?
Останалото какво е?

# 99
  • Мнения: 4 188
ЗИП имах предвид. Знам, че са различни, от недоглеждане и бързане е грешката, което не ме оправдав.
А...чиста математика? ЗИП-ът, СИП-ът? ЗП?
Останалото какво е?
Има и математика с природа. Точно питах дребната, ЗИП и СИП, си е чиста математика, разлика нямало, при един преподавател, с една тетрадка. Решават задачи, които не решават в часовете по мат. Последно гледам, задачи за път, скорост и време, са решавали.

# 100
  • Мнения: 21 455
Предлагам ти да спреш с коментарите по въпроса. Очевидно е, че идея си нямаш за какво става въпрос.
Прост пример. Задачите от движение са свързани с физиката.

# 101
  • Мнения: 4 188
Предлагам ти да спреш с коментарите по въпроса. Очевидно е, че идея си нямаш за какво става въпрос.
Прост пример. Задачите от движение са свързани с физиката.
Не съм толкова тъп Дидева. http://prikachi.com/images/277/8990277k.jpg последната страница, така написана, чеее #Crazy И тази решаваме в моментаhttp://prikachi.com/images/291/8990291d.jpg, от 2011.

# 102
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Не твърдя, че си тъп. Просто казвам, че пишеш глупости.
Говориш за чиста математика, когато всъщност става дума за физика.
Може би наистина е добре да спреш да коментираш неща, които не разбираш. Неща като НОМ.

# 103
  • Мнения: 4 188
Брей, Дидева, тази НОМ, да не е забранена за простосмъртни Shocked Като е Национална Олимпиада по Математика, ние да лапаме доматето с колците ли #Crazy. Хайде без такива пренебрежения. Казвам какви задачи решаваме по математика, ти ми спориш, че са по физика. В пети клас, физика нямат. Такива задачи съм решавал и аз по Математика, не по физика. Терминът Чиста математика, го употребяват децата, за да е ясно, че няма природа. Дами, вашите решават ли такива задачи по физика, бре newsm78 http://prikachi.com/images/335/8990335t.jpg

# 104
  • Мнения: 21 455
Нещо не си ме разбрал. Нито твърдя, че НОМ е забранена за когото и да е, нито твърдя останалото, което си написал.
Скрит текст:
Какво, къде и как ядеш си е твоя работа.
Единственото, което казвам е, че задачите от движение не са " чиста математика". Ако под " природа" разбираш физика, да - основният закон на движението е физичен закон. Просто в пети клас няма отделни предмети физика, химия и биология. Обединени са в един предмет.
Но коя съм аз, че да ти обяснявам. Не разбирам нито от математика, нито от физика. Просто ми се стори, че грешиш. Може и аз да съм сбъркала. Точните науки не са най-силната ми страна.

Общи условия

Активация на акаунт