Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - 4 тема

  • 114 715
  • 713
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 2 768
И аз минах  юли месец през това.
Оперираха ме с отворена операция,тъй като имах много голяма миома за отстраняване.Освен матката ми махнаха и тръбите.

# 616
  • Мнения: 2 760
Момичета, имам удебеляване на матката, което напоследък ми създава сериозни проблеми с големи кръвоизливи. Не мога да пия никакви хормонални препарати заради хашимото. Родила съм си децата и повече не смятам да раждам, на 41 съм. Гинеколожката ми каза, че при това положение препоръчва отстраняване на матката. Мой приятел медик ще ме насочи към добър лекар в София за второ мнение, но ще бъде добре да чуя и вашите препоръки. Интересува ме и след отстраняване как се чувствате, дали имате оплаквания. Благодаря ви.

# 617
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Момичета, имам удебеляване на матката, което напоследък ми създава сериозни проблеми с големи кръвоизливи. Не мога да пия никакви хормонални препарати заради хашимото. Родила съм си децата и повече не смятам да раждам, на 41 съм. Гинеколожката ми каза, че при това положение препоръчва отстраняване на матката. Мой приятел медик ще ме насочи към добър лекар в София за второ мнение, но ще бъде добре да чуя и вашите препоръки. Интересува ме и след отстраняване как се чувствате, дали имате оплаквания. Благодаря ви.
Аз го направих, лапароскопска операция беше. Още на другия ден си бях ОК. Няма какво да навреди и да предизвика оплаквания после при добре направена операция. И също така, преди операцията почти 3 г. лечение с какво ли не имаше и нищо не помогна, та това се оправя само с операция. Щеше да в добре да го знаех по- рано и да не губя излишно време.

# 618
  • Мнения: 499
Здравейте!
На мама ѝ правиха пет скенер и резултата е следен:
http://rrenka.snimka.bg/other/mama.5135443.38714891

Притесняваме се за лимфните възли, които пише, че са леко уголемени и метаболитни в аксилите. Какво ви е мнението?
И кое е по-добре пет скенер или ядрено-магнитен резонанс?

# 619
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
При онкологичен проблем, задължетелно се прави пет скенер и се гледа метаболитната ативност. Направление ще издаде онколога, че иначе е много скъпо. При операцията се отстранява първият, стражеви възел и се изседва на момента, ако има ракови клетки в него, тоава се махат и останалите, ако няма - само него. Само да кажа, че ако СУВ  е със стойност под 5, не е туморен инфилтрат и няма място за тревога.

# 620
  • Мнения: 499
Благодаря! Тези резултати са от пет скенер.Птах, кое е по-добре, защото онколога се е чудил , на кое да изпрати мама. И сякаш е клонял повече към ЯМР, но мама пък настояла за пет скенер и тогава я пратил там. Операцията мина януари. Тогава и казаха, че може да не се подлага на лъчетерапия, но за наше успокоение премина 3 кратен курс.
Притеснява ни факта, че не може да се свърже с онколога за да покаже тези резултати от пет скенера. И реално не ги е видял специалист, освен ДЖипито. Което от своя страна каза, че най-вероятно тези лимфни възли в аксиалната област са от някакво възпаление, което е преминала и няма нищо общо с онкологичната диагноза.
А, нас точно това ни притесни, че пише метаболитно активни.
Много благодаря, защото това за стойностите на SUV не срещнах никъде.

# 621
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Тези стойности аз ги научих в болницата, не ги пише май никъде. Задължително си запишете час при онколога и, той/тя трябва да даде мнение. С лимфните възли шега не бива и всички пакости тръгват по тях. 

# 622
  • Мнения: 2 760
Момичета, моля за мнения за д-р Карагьозов. Темата, която намерих, е стара. Сега колко се чака за преглед? Доволни ли сте? Благодаря ви!

# 623
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Момичета, имам удебеляване на матката, което напоследък ми създава сериозни проблеми с големи кръвоизливи. Не мога да пия никакви хормонални препарати заради хашимото. Родила съм си децата и повече не смятам да раждам, на 41 съм. Гинеколожката ми каза, че при това положение препоръчва отстраняване на матката. Мой приятел медик ще ме насочи към добър лекар в София за второ мнение, но ще бъде добре да чуя и вашите препоръки. Интересува ме и след отстраняване как се чувствате, дали имате оплаквания. Благодаря ви.
Аз съм почти 4 години след хистеректомия и съм добре. Имам болки като вдигам по- тежки предмети, въпреки забраната! Но, имам пластики на пикочен мехур и дебело черво и друг проблем от преди това, а не в следствие от операцията.

# 624
  • Мнения: 74
Утре съм на контролен преглед след хистеректомията и съм малко притеснена, но ....е нормално....Още имам кървене, при по-бързо ходене се изморявам и ме заболява от двете страни, където са яйчниците. Ще мине..., ама си е мисъл все пак.....

# 625
  • Мнения: 2 760
Бързо възстановяване, Цветина!
Може ли да попитам колко време след операцията се ползват болнични и горе-долу колко време след самата интервенция се вдигна на крака до степен сама да обслужваш поне себе си?

# 626
  • Мнения: X
Цветина, да пишеш след прегледа.....Ще си се успокоила, вярвам  Praynig
Анабел, позволявам си да ти отговоря вместо Цветина- при отворена коремна операция, 8 поредна за 5 години, на третия ден вече ходех самостоятелно( всъщност още на първия вечерта станах, но ми се мотаеше главата от упойките и от обезболяващите), на втората седмица вече си излизах да си върша работа, а на 30-тия ден бях на работа- на крак по 8 часа и в приличен вид, че все пак работех с клиенти. Принципно се полагат до 6 месеца, по преценка на лекаря. След първия, мисля че вече трябва да минаваш комисия( не съм на 100% сигурна, щото все пак минаха 4 години, а то непрекъснато нещо се променя в нашата държава откъм нормативна уредба). Просто трябва да се пазиш да не вдигаш тежко, да не правиш резки движения и има лек дискомфорт, докато ти се наместят органите в корема.

# 627
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Аз съм с лапароскопска, но и с отворена да е, още на другия ден идва рехабилитаторка да те вдигат и раздвижават и щеш не щеш, трябва да станеши да се разходиш из стаята.

# 628
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз на втория ден бях на крака. На 3-носех и вдигах детето. Моята е след кръвоизлив при раждане. По-трудно се възстанових при отворената коремна от перитонит, колкото от хистеректомията и раждането, а и нямах избор.

# 629
  • Мнения: 74
Доброкачествено е, каза докторът и товарът ми падна от плещите.....Много съм щастлива от това и от вчера ми е едно лекичко......
Анабел, освен 24 часа в реанимация, друго лежане няма. Още на следващия ден те изправят и се обслужваш сама. Много се изморявах и нямах сили, но леко-леко се справях. За болничния не съм питала до колко може да е. След лапаро май три месеца, но при всеки е индивидуално как се чувства след операцията. Движението е много важно за по-бързото възстановяване /поне така съм чела/.
Благодаря ви за подкрепата! Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт