Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №5

  • 147 455
  • 735
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 208
Вариния, ами, не знам... аз не съм в България и не всичко върви оттук. ВВ го бях изгледала в бгвидеоклип, защото ВБОХ например никога не ми е вървял. 'Тубето' ютюб ли е ?
Харемът са били само робини. Съпруга е можела да стане само свободна жена. От гледна точка на исляма нищо не е променено, брачната институция си е била същата и тогава, и днес. Освен дето днес жените работят и никоя няма да се съгласи мъжът да си вземе официално втора и трета съпруга, просто защото може да си тръгне, после вече това е променило и манталитета в по-модерните ислямски републики. В по-назаднали страни пак е сложно, защото според исляма децата принедлежат само на мъжа, така че където цари ислямският закон, жените пак са вързани. Кралят на Мароко едва преди няколко години даде право на жените да искат сами развод, иначе си търпяха мъжете до гроб да ги бият и тормозят... Но там и сега има хора които са си с по 4 жени, богатите обаче.
Пак се отплеснах, мисълта ми беше, че ако следваха мюсюлманския закон както си е - тогава султан-несултан, ожениш ли се, нямаш право да имаш ни харем, ни любовница.
Вярно, че е странно да му крещи така, но предполагам с това искат да затвърдят образа и на 'огнена дама', освен това, той и отне трона само за да я притежава !!! (Защото няма право да създава поколение с наследница на чуждестранен трон и друга имперска династия.) Пък после води някаква мърла. И аз да съм, ще му кресна.
,
Да тя заради него всичко жертва, така,че си е права Фарая...................Тубето е Ютюб ДА!
Но там където гледаш филма онлайн в момента, на Стар Тв, веднага след карая на сериала,вече е зареден там.
Например тук http://www.startv.com.tr/ като ти се отвори страницата на този линк,ще кликнеш там дето пише Dizler ,ще ти се появят всички сериали които вървят по Стар Тв,избираш Кара севда ,ще ти се отвори страницата специално за този сериал, като там пише Tum bulumler=Всички серии
лкикваш там и ще ти излязат всичките от 1......до последният епизод,избираш си, който те интересува

# 211
  • София
  • Мнения: 6 287
На първа страница има линк към ютюб канала на сериала. Те качват епизодите почти веднага, след като са приключили.

За Фарйа тези порядки са новост. Би трябвало да знае, че на изток е по-различно, но филм да става.  Laughing  Пък и тя идва от място, на което мъжът се жени за една и край, няма втора, трета, четвърта... Е, поне не официално. И да, жени се. Нещо, което не е традиция при султаните.

О, "Клонинг"  Heart Eyes
Скрит текст:
Това е единственият латино сериал, който мога да гледам отново и отново. Последно го гледах миналото лято, когато го повтаряха посред нощите.  Crazy  Противно на очакванията, че латино сериалите са лек жанр, без особен смисъл (голяма част от тях са такива, де) в този открих страшни мъдрости.


Отдавна не съм била на тема "Султанска мода". Ето малка част от костюмите в червено, от първи сезон.








Любимите ми одежди на Беренската Кьосем





# 212
  • Мнения: 46
Вариния, точно СтарТВ при мен не върви ! Не си спомнях как се казва канала, ти ми припомни сега. Винаги ме е било яд. Гледам епизода в момента на линка, който пусна Лучия, сто пъти е по-добре със субтитри отколкото с аудиото дето ми прецакваше целия кеф от актьорската игра.
Зарани, нали за бразилския Клонинг говорим, с Джована Антонели ?
Скрит текст:
Не слагам снимки за да не кажат че е спам. Прекрасна Джована, направи целия сериал... ! Два пъти го гледах, първия път в България точно преди да замина, и втория път преди около 3 години по един тукашен канал който пуска сапунки. Помня че точно се роди детето и си зяпах Клонинг Simple Smile Защото мексиканците после купиха права над сериала, но тяхната версия ми се стори пълна боза, поне от това, което си пуснах да видя на ютюб. Още си пазя музиката и си танцувам понякога Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 6 287
Зарани, нали за бразилския Клонинг говорим, с Джована Антонели ?
Да, точно за него.
Скрит текст:
Мексиканската, или колумбийска версия беше, не си спомням, погледнах от любопитство, когато се излъчваше у нас. Някакъв пълен ужас бе в моите очи. Оригиналът си е друга работа, щом ме държа будна посред нощите.  Laughing  Погледнах на него с нови очи, щото първия път като го гледах си бях тийнейджър. Втората част ми се видя сега по-протяжна, някак излишно по-дълга. Явно и те са запълвали време. Имаше герои и сюжетни линии, които съвсем спокойно можеха и да ни спестят. Иначе сериалът е супер. В думите на чичо Али откривах страхотни мъдрости. Чак ме е яд, че не си ги записвах.  Laughing  Дилемата на лекаря направил клонинга... лекарската етика, вътрешната му борба за това дали е прав или не е, темата с наркотиците и още, и още... Много хубав сериал!

А Ивет ми беше любимка. Няма такъв образ.  Joy

Джована е невероятна.  Heart Eyes  Но аз харесах много и актрисата, която играеше Маиза. На моменти ми напомняше Мелиса Сьозен.

А за снимките няма кой да каже, че са спам, спокойно. Стига да са в скрит текст, всичко е ОК.  Hug

Втори фрагман

# 214
  • Мнения: 28 137
Зари, благодаря! Grinning От вчера стоя на страницата с преведения епизод и все не успявам да стигна до него ooooh!

Фрагман 2 за еп. 16/46, рус. суб.

https://vk.com/mahpeyker_sultan?z=video23302828_456239205%2F3ac2 … pl_wall_-95129973














# 215
  • Мнения: 28 137
КРАТКОЕ СОДЕРЖАНИЕ 46 СЕРИИ!

На этой неделе в "Великолепном Веке Кёсем" Султан Мурад пропадает без следа!
Кёсем Султан винит Султана Мурада в смерти Гевхерхан. Айше Султан рожает. Силахдар, переживающий потерю возлюбленной, рассчитывается с Атике Султан. Султан Мурад отдает свое решение касательно Айше Султан. Фарья, узнав об этом, говорит Айше. Фарья становится причиной крупного бедствия. Султан Мурад, подавленный горем, исчезает без следов. Кёсем Султан берется за государственные дела. Слухи о смерти падишаха охватывают всю столицу. Народ движется ко дворцу. Шехзаде Касым узнает тайну Баязида. Так же, как и Султан Мурад узнает своего главного врага в лицо!

Снимките за еп. 16/46

https://vk.com/mahpeyker_sultan?z=album-95129973_243756914

# 216
  • Мнения: 28 137

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 16:19 от LU4IQ

# 217
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте ,нова съм във вашата тема и жалко ,че не съм я открила по-рано ,но нищо ще се връщам назад за да гледам ! Разбрах ,че го няма още на български , но на руски език има. Къде мога да гледам всички серии от сезон 1 + сезон 2 колкото серии има ? Благодаря Ви !!! bouquet

# 218
  • Мнения: 28 137
Здравейте ,нова съм във вашата тема и жалко ,че не съм я открила по-рано ,но нищо ще се връщам назад за да гледам ! Разбрах ,че го няма още на български , но на руски език има. Къде мога да гледам всички серии от сезон 1 + сезон 2 колкото серии има ? Благодаря Ви !!! bouquet

Здравей!
На първа страница, в първия пост, в който е информацията за сериала, има линк за епизодите от двата сезона с руски суб. Превод на български няма. Проверих програмата на БТВ, но през цялата тази седмица не видях да се излъчва ВВК / преди време тук имаше съобщение, че се очаква да започне от 20.03.2017 г./

# 219
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Лучия ,Благодаря ти за бързият отговор !

# 220
  • София
  • Мнения: 6 287
Няма да излъчват Кьосем по Бтв. Поне не скоро.

# 221
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
И аз така прочетох,затова го търся на руски език

# 222
  • Мнения: 14 453
Интересна 46 серия,неочакван за мен обрат.Хареса ми.Чакам следващия епизод. Laughing

# 223
  • Мнения: 4 214
Интересна 46 серия,неочакван за мен обрат.Хареса ми.Чакам следващия епизод. Laughing
Мда! И на мен за първи път от много време насам ми харесва серията. Имаше неочаквани изненади...
Само не разбрах дали Мурат разбра, че Фария е казала на Айше, че ще я убият. Дали видя писмото?

# 224
  • Мнения: 14 453
Не,Мурад не разбра ,че Фария е говорила с Айшето.Мисля,че няма и да разбере.

Общи условия

Активация на акаунт