Косопад - 10 тема

  • 183 260
  • 776
  •   1
Отговори
# 330
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Е защо само със слънце, във Вигантол или други няма нищо лошо, когато се пие оправдано и в правилна доза.

# 331
  • Мнения: 1 436
......... По онова време косата ми капеше зверски - по 800-900 косъма дневно, да не кажа и повече.
След това започнах да си варя коприва, мазах се и с чесън, отделно с поредните медицински мазила. Ходих на хематолог, излезе, че имам недостиг на Б12, желязо и фолиева к-на. Пия от 5 месеца същите тези неща. Към ден днешен, косопада е значително намалял, в сравнение с онези дни. И все пак не е спрял. Сега ми падат по около 70-80 косъма дневно....

Sharpy, а за тези 5м пиене на добавки, овладя ли недостигът на Б12, желязо и фолиева к-на? Контролни изследвания предполагам си правила, какво показват стойностите?
Figs, контролни изследвания правих преди месец.
За тази цел, трябва поне две седмици да не си пил съответните неща, за да може резултата да е достоверен. Аз обаче леко се прецаках, защото спрях да пия тези неща, обаче пиех макси хеър, и изобщо не съобразих, че в него има Б12 и фолиева к-на. Единствено желязо няма. Стойностите на Б12 и фолиева бяха се вдигнали до средата на реф. стойности/ при мен преди това бяха на долните граници/ Обаче не се счита за меродавно, защото дефакто аз съм продължавала да ги приемам чрез Макси хеър. Резултата на желязото беше достоверен и се беше покачил, но не достатъчно. Феритина също беше малко покачен, но също не достатъчно. Затова хематолога ми каза да продължавам още 3 месеца с тях. Сега изчаквам още 2 седмици и ще пусна Б12 и фолиева к-на за достоверни резултати.

Sharpy, щом с покачването на стойностите, косопадът е намалял толкова драстично, вероятно когато достигнат оптималните си нива ще спре окончателно.
Най-страшното е минало вече  Hug. Зареди се с още малко търпение и ще чакам да се похвалиш окончателно!

100-тина косъма на ден не е ли нормално да падат?
Водят го за нормално, но аз не го приемам за такова, защото преди да ме сполети този проблем, не са ми падали и по 10 косъма от главата.

И аз не приемам за нормално продължаващо падане на 100тина+ косъма на ден, след обилен и продължителен косопад. Каквото е имало да пада по графа "нормален" цикъл на подмяна на косата, то е паднало отдавна, още в първата 1/3 - 1/4 от обилния косопад.
След подобни периоди на неестествено, обилен косопад, мноого, много дълго време, са ми падали само по около 5-10 косама при миене, а иначе при ресане се е случвало и 1 да не остане на четката Shocked

# 332
  • Мнения: 4 494
Sharpy, щом с покачването на стойностите, косопадът е намалял толкова драстично, вероятно когато достигнат оптималните си нива ще спре окончателно.
Най-страшното е минало вече  Hug. Зареди се с още малко търпение и ще чакам да се похвалиш окончателно!
От твоята уста, в Божиите уши  Hug
Ако дойде този ден, ще те намеря и ще те нацелувам, честно ти казвам! И ще ти опека прасенце за оптимистичните думи  Grinning Hug

# 333
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Sharpy, щом с покачването на стойностите, косопадът е намалял толкова драстично, вероятно когато достигнат оптималните си нива ще спре окончателно.
Най-страшното е минало вече  Hug. Зареди се с още малко търпение и ще чакам да се похвалиш окончателно!
От твоята уста, в Божиите уши  Hug
Ако дойде този ден, ще те намеря и ще те нацелувам, честно ти казвам! И ще ти опека прасенце за оптимистичните думи  Grinning Hug
Laughing Laughing Party Party Hug

# 334
  • Мнения: 1 436
Скрит текст:
Sharpy, щом с покачването на стойностите, косопадът е намалял толкова драстично, вероятно когато достигнат оптималните си нива ще спре окончателно.
Най-страшното е минало вече  Hug. Зареди се с още малко търпение и ще чакам да се похвалиш окончателно!
От твоята уста, в Божиите уши  Hug
Ако дойде този ден, ще те намеря и ще те нацелувам, честно ти казвам! И ще ти опека прасенце за оптимистичните думи  Grinning Hug
Laughing Обичам печено прасенце  Embarassed, и разходки в красивия Пловдив обичам; и да ми се радват и "нацелувват" обичам 
 Crazy Flutter  А най-обичам хубави новини! Ще чакам твоите, имаш стиснато палче от мен  Hug

# 335
  • Мнения: 251
Здравейте,
Минавам на бързо да ви разкажа за моя опит с косопада. Може някой да ме помни от преди 2 години, мисля, че тогава съм писала за моя зверски косопад.
Накратко имах прекрасна гъста коса, отличавах се с косата си, големи къдрици падащи до средата на кръста, ген ми е. Винаги съм си я харесвала и  съм се грижила за нея.
Зимата на 2015 започна да пада. Преживях една раздяла през този период, но  според мен не съм я  приела крайно разрушаващо, но това ми беше единственият "стрес" по онова време. Нормално е, така си помислих, смяна на сезоните. За  седмица се усили, започна да пада на шепи. Благодарение на това, че имах много коса първоначално не си личеше, но аз изпитвах ужас да я връзвам, пипам, реша....Изпаднах в депресия, не преувеличавам, нямах желание да ходя на работа. Колегите започнаха да ме питат защо съм се подстригалата, не се виждаше цвета на килима от паднала коса... Много реване и притеснения, помислих си, че съм болна от нещо много страшно.
Ходих при дерматолог, нямало ми нищо, втори, трети, косата ми продължаваше да пада. Записах си час за ендокринолог, обиколих сигурно 10 кабинета и ми откриха висока инсулинова резистентност , разбира се, изследванията ми ги пуснаха по мое настояване, защото "нищо ми нямало".  Хормоните ми бяха наред, изследвах всичко необходимо. Инсулинът нямал връзка с косата, а тя продължаваше да пада. Започнах да пия лекарства за инсулина, още като започна да пада ударно пиех цинк и витамин Д.
Няма да забравя как един ден след баня паднаха 638 косъма, броях ги и ревах 3 часа. Цялото действие се развива за 3 месеца(декември-февруари). Вече бях започнала да имам плешиви петна, точно мъжкия тип оплешивяване, колко пъти го изследвах тоя тестостерон, само аз си знам.  Cry Пих каквото се сетите, мазах всякакви ампули, шампоани, нищо не се подобряваше.
Реших да си купя цистифан таблетки,така и така бях дала вече 10 заплати за други глупости, започнах да ги пия и всякаш намаля, не знам дали е от тях, може и от нещо друго да е, но когато косопадът спря, вече месец пиех тях.
Поредната лекарка ми препоръча регаин, след много чуденки си взех  4 опаковки, 5% разтвор, НЕ ЗА ЖЕНИ, обикновения вариант.  Бях чела за него, не исках да го започвам, защото  видях ужасяващи мнение как трябва цял живот да го използваш, расте ти коса и по челото.... Mr. Green По челото нямам, но около веждите  наистина порасна, отдавам го на факта, че там най-лесно може да попадне от препарата.
След месец и малко, даже два, използване започнах да имам бебешка коса. Навсякъде, където имаше пусти петна, започна да набожда коса. От тото, ако бях спечелила, нямаше да съм толкова радостна... Пръсках се по три месеца(само вечер), после 2 почивка и така до пълно израстване на бебешката косичка.
 Нещата се нормализираха - все още се, подстригах се късо, защото  в началото бях като чичко-тревичко.  Mr. Green  Имам някъде снимки от този период, фризьорката ми се хвана за главата, че не е виждала толкова много коса да расте по едно и също време, тя беше на снопчета. Сега "профилактично" използвам  регаина  по месец, после "почивам "три, примерно нещо такова, не следвам схема. Продължавам да пия цистифан, не от друго, а от страх да не върне косападът.
Та целият този пост е, за да ви вдъхна малко кураж. Ужасно е! Наистина има много по-страшни неща, но за мен лично, да остана без коса беше най-ужасяващото, което ми се бе случвало. Толкова много коса ми опадна за период от 3-4 месеца, че никога няма да е като преди, но все пак, ако не бях взела мерки, не ми се мисли какво щеше да е... Всъщност при мен първопричината не се разбра коя е, но я имаше. Нищо, което е вътрешно, не може да се спре с кремове и балсами. Изследвайте се, търсете причината, не се примирявайте!
 Hug Hug Hug

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 494
За косопад на мен ми помогнаха ампули за коса на Insight от магазините на Cristian of Roma.Комбинирах ги със Себорал форте от аптеката,и се простих с косопада.Себорала забързва и растежа на косата,но внимавайте,защото прекомерното използване води до изсушаване на косата.

# 337
  • Мнения: 4 494
pifiella, радвам се че при теб положението се е стабилизирало  Hug
Да разбирам ли, че тотално ти е спрял косопада?  А Регаин от къде си купи? Предполагам, че не от БГ, защото тук няма такъв истински.. И колко ти струваше?

# 338
  • София
  • Мнения: 9 926
Поредната лекарка ми препоръча регаин, след много чуденки си взех  4 опаковки, 5% разтвор, НЕ ЗА ЖЕНИ, обикновения вариант.  Бях чела за него, не исках да го започвам, защото  видях ужасяващи мнение как трябва цял живот да го използваш, расте ти коса и по челото.... Mr. Green По челото нямам, но около веждите  наистина порасна, отдавам го на факта, че там най-лесно може да попадне от препарата.
Надявам се да е от това
След месец и малко, даже два, използване започнах да имам бебешка коса. Навсякъде, където имаше пусти петна, започна да набожда коса.
Този вид нова коса - превръща ли се в здрав, цялостен косъм?

 Всъщност при мен първопричината не се разбра коя е, но я имаше. Нищо, което е вътрешно, не може да се спре с кремове и балсами. Изследвайте се, търсете причината, не се примирявайте!
 Hug Hug Hug
и къде да я търсим причината? Мисля да си пусна някакви изследвания, евентуално да локализирам проблема. bowuu Уж е андрогенна алопеция, но не мисля че е само това. Особено ако се предава през поколение.

Себореята - спомага ли за трайния косопад?

Смятам да сменя и дерматолога - препоръки?

Как следите напредъка, може би снимки?

# 339
  • Мнения: 1 436
pifiella, радвам се че при теб положението се е стабилизирало  Hug
+1  и че си оцеляла психически. Hug

... аз изпитвах ужас да я връзвам, пипам, реша....
Колко ми е познато  Tired по тази причина и до ден днешен не обичам да я пипам много, много докато е мокра след измиване. Мн рядко се престрашавам да прокарам пръсти, за да разнеса по-добре маските например  Embarassed

# 340
  • Мнения: 4 494
Figs, изчетох твоите по-стари мнения.  Hug
При теб има ли някаква промяна оттогава до сега? Ако да /искрено се надявам да е ДА/, от какво според теб се е повлиял косопада?

# 341
  • Мнения: 1 326
Момичета, като чета направо описвате моята ситуация (особено pifiella). При мен положението обаче продължава около 7-8 месеца. Разбира се, в началото не беше чак така зле, но от около 4 месеца е трагично. Аз мия косата си по-рядко - веднъж седмично, но това не е откакто имам страшен косопад, а винаги си е било така. Просто ми се реве като дойде ред да я мия, аз също след измиване започвам да броя падналте косми (или поне тези, които съм успяла да събера) и рева. Чувствам се съсипана в тези моменти и фактът, че не знам какъв е проблема просто ме убива, наистина Cry Всички лекари (гинеколози, ендокринолози, дерматолог) ми казват или че нищо ми няма, или че е от хормонален дисбаланс, който от 3год. не могат да овладеят. И какво, аз трябва просто да стоя и да гледам как оплешивявам ли?! #Cussing out Не знам какво да правя, очевидно е, че маски, шампоани, лекарства не ми помагат (поне изпробваните досега). Не знам и къде да търся причината, защото това с хормоните, както казах, си е доста отдавна, а едва сега започна този ужас. Мисля, че проблемът се крие другаде, но просто не знам къде и тези незаинтересовани лекари не желаят и да ми помогнат no

# 342
  • Мнения: 615
Снощи си направих маска с масло от ему, преспах с нея и днес след като си измих косата се намазах със Себомакс. Това така пари, че не е истина, което ми дава надежда, че наистина работи.
Не знам дали си въобразявам, но този път не паднаха толкова много косми, колкото обикновено при миене, а правя ли маслени маски, обикновено при миене е някакъв ужас.

Спя на сатенени калъфки, че четох как при търкането на косата в памука, косъмът се отскубвал много по-лесно, гледам и да не си пипам косата и да не си играя с нея непрекъснато. Паралелно с това впръсквам лосиона против косопад на Alterna Caviar и продължавам с Макси Хеър.  Peace

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 14:20 от thumbelinna

# 343
  • Пловдив
  • Мнения: 2 394
На мен също ми прави впечатление, че при маслени маски ми падат повече косми. Има ли някаква зависимост?

# 344
  • Мнения: 615
Има, в темата за маслата някой беше описвал преди време, но не помня подробности.
Като цяло дори при жени без косопад се наблюдава, мои приятелки също са ми споделяли такива впечатления и явно е нормално. Това, което ме изненада приятно е, че с маслото от ему го нямах този проблем снощи. Доста задълбочено проучване бях направила за него и се оказа, че това е маслото, което прониква най-дълбоко в скалпа и е масово препоръчвано при косопад и заздравяване на фоликулите. При мен се отрази много добре още от първото мазане.

Само уточнявам, че моят косопад е в следствие от силно опъване на косата в кокове и конски опашки месеци наред, не знам при хормонален косопад дали би помогнало.

Общи условия

Активация на акаунт