Косопад - 10 тема

  • 184 158
  • 776
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 294
Аз си поръчах две кутии регаин и започвам пак ударно пръскане, защото есента идва и всичко в мен изтръпва  от ужас. Взех си и цистифан/витамини/ и вече втора седмица ги пия. Август много падаше, но и миналата година по това време свалях шепи косми... Не знам, надявам се да ме пропусне есента.
Харесала съм си едни ампули от рибката и ще ги взема на заплата,да видя дали имат ефект.
Правя всичко с цел превенция, февруари миналата година беше страшно положението, по 500-600 косъма си падаха и толкова реване му ударих, но се закрепиха нещата. След два месеца на регаин бях като малко таралежче, така че  го препоръчвам с две ръце.
Simple Smile

# 646
  • София
  • Мнения: 2 439
Figs ..... Yum

При мен падат различен брой косми, в зависимост от това кой ден ми е след миене. Към 4 ден количеството вече е към 70 косъма на сутрешното сресване, като сложим и вечерното и къпането, ... отиват 200 +, но за сметка на това първият ден са около 30-40 .... Моята коса винаги е била средна хубост, с фин косъм и абсолютно права ... и винаги имам новорастяща коса, като таралеж съм отгоре на главата.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 15:00 от emy_emy

# 647
  • Мнения: 1 334
При мен положението е същото като при sladko. Косата ми винаги е падала, но това никога до скоро не й се е отразявало на гъстотата. И моят косъм е дебел и може би това ме спасява да не изглеждам съвсем опърпана. На дължина расте много бързо и все още е така, косъмът е здрав, не се накъсва. Проблемът е в проклетите корени. Само да я пипна и пада без дори да усетя. Вече е видимо отпред над челото, че е оредяла. Явно и при мен просто не никнат нови косми, не знам. Някой да даде мнение за ампулите на Виши? Една позната ми ги беше похвалила, но не съм убедена, че имаше сериозен косопад, по-скоро си беше сезонен според мен. Та тя беше доста доволна, но ситуацията навярно е била различна. Попитах фризьорката за ампулите, но тя ме посъветва да не си давам парите.. Сега съм в дилема дали да ги пробвам. Преди години бях правила едни луди експерименти с косата си (бях с черна коса - къносана, а си бях наумила, че искам да махна черното без да я чакам да израства). Резултатът от тях беше много неприятен, буквално си изгорих цялата коса и имах силен косопад. Бях ползвала едно мазило на Рене Фюртерер. Не съм сигурна дали от него се оправиха нещата или от самосебе си, но се замислям дали да не го пробвам пак.

# 648
  • Мнения: 222
Момичета,а на вас като ви расте косата навсякъде ли забелязвате нови косъмчета? На мен сякаш само отпред ги има. Постоянно търся и проверявам за тях,но само там виждам. При вас как е?

# 649
  • Мнения: 294
Момичета,а на вас като ви расте косата навсякъде ли забелязвате нови косъмчета? На мен сякаш само отпред ги има. Постоянно търся и проверявам за тях,но само там виждам. При вас как е?
Предимно отпред и отгоре на пътя

# 650
  • Мнения: 189
Моят косопад започна преди около 9-10 години, когато ми откриха хипофункцията на ЩЖ и до днес си продължава, като в момента бих казала, че е умерен в сравнение с това което беше преди. Преди това имах много гъста, тежка и хубава коса, която естествено не оценявах, тормозех я всекидневно с вафли и преса. Сега ценя всеки косъм. Преди около 5-6 години положението беше най-тежко и мисля че съвпадна
с момента, когато спрях да пия противозачатъчни. Стана ад просто, шепи коса ми падаха, цели кичури, във всеки момент в който си пипнех косата падаха косми, не смеех да я докосна, да я среша, когато дойдеше момент за миене изпитвах ужас. С пусната коса не ходех, носех я само прибрана няколко години подред. И мен също на моменти ме болеше скалпа, а и себорея имах за капак на всичко, което още повече засилваше падането. Сменях всякакви шампоани, мазилки и абсолютно нищо не помагаше. И това години наред. Бях стигнала до адска депресия, плачех постоянно, не ми се живееше буквално, мислех само за косата си, чак и до антидепресанти стигнах, защото майка ми се беше уплашила като ме гледаше така. Тук даже изрових от телефона си една снимка, на падналите косми при къпане и при сушене, но тя не е от най тежкия период а малко след това. Много бяха, над 300 със сигурност, не съм ги броила с точност, а много пъти се канех, просто знаех че това още по зле ще ми подейства психически. Беше истински ад. Всички ми казваха че си въобразявам, че било нормално, че ще се оправи и това още повече ме вбесяваше че никой не ме разбира и не приема на сериозно проблема ми.
Подобрението започна когато започнах да приемам витамини за коса. Мисля, че от проблема с ЩЖ съм имала много липси в организма си, а и може би хормоните ми са се поуспокоили и от там е дошло подобрението. А и в един момент честно казано ми писна, да мисля за това нонстоп, да се тормозя, да не се радвам на живота само заради косата си. Бях се вманиачила в нея, даже май и фобия съм развила, и сега при къпане не понасям косми да ме гъделичкат по раменете гърба и постоянно обирам събирам къде що видя косъм по мен.  Confused  Слагах си всекидневно ампули, лосиони тоници за стимулиране на растежа, пиех си витамините и в един момент косата започна отново да се сгъстява, да расте. Изобщо не е това което беше едно време, пак си пада, на моменти малко повече, на моменти по слабо, но поне не е онзи ужас и вече не изпитвам онази мания.
Разбирам всички вас, знам колко е ужасно, но наистина спокойствието е най най важно. Колкото повече мислиш и се вманиачаваш в проблема, толкова по лошо става. Депресията съсипва организма още повече  . Бъдете по позитивни, стремете се към щастливи моменти, не го мислите толкова, не се отчайвайте и в един момент нещата ще започнат да се оправят. Желая на всички ви бързо подобрение. Hug Извинявам се за дългия пост, ама е много по леко когато споделиш и си разбран.  Heart Eyes

# 651
  • Мнения: 777
Аз също забелязах, че косопадът започна със спирането на противозачатъчните, и мен ме болеше скалпа. Явно хормоните съвсем се объркаха, защото и кожата ми стана много мазна, започнаха и все по-  често пъпки, а никога не съм имала, дори и в пубертета. Gabriella , съжалявам, че така си разивила този проблем. Дано се справиш за в бъдеще. От  снимката, която си прикачила.. ами моите докато се къпя са двойно повече в момента... Започнах преди месец с шампоана и лосиона на Дюкре, и сякаш много леко намаля, спрях да си опъвам косата на опашка, постиргах се, а днес ми пристигна и една четка за коса- специална уж за справяне със заплитането на косата и по-щадящо разресване Wet brush. Двоумях се между нея и tangle teezer, но гледах ревюта и избрах другата.Ще пиша дали съм доволна от нея. Масло от репей - някой ползвал ли е, в темата прочетох, че маслата засилвали косопада ?

# 652
  • Мнения: 294
В аптеки Субра има 20% намаление на Дюкре серията за косопад,сега видях. Simple Smile

# 653
  • Мнения: 196
И на мен ми писна с този косопад. Днес се намазах хубаво с чесън. Вече не ми пука дали ще мириша.По добре миризлива от колкото без коса. Ползвам и масло от репей и розмарин. Още е рано за резултат.Като че ли малко ми се оголи на върха на главата и търкам с чесън първо,а после намачках една глава и сложих масла.Стоях 2 часа,по малко коса докато се къпе.

# 654
  • Мнения: 196
Извинете. Исках да напиша, че по малко коса падна, като е мих.

# 655
  • Мнения: 3 809
Масло от репей - някой ползвал ли е, в темата прочетох, че маслата засилвали косопада ?

Аз ползвам масло от репей и люти чушки. Нанасям го само в скалпа, по дължините слагам други масла. Не мисля, че маслата засилват косопада, по-скоро в процеса на нанасяне на маслото и при разделянето и мазането на кичурите изглежда, че падат повече косми. Смятам, че това са косми, които така или иначе са щели да паднат през деня.

Не мога да кажа, че има някакъв видим резултат от това масло за нови растежи специално. Ако някой реши да го ползва, съветвам много да внимава при измиването да не попадне пяната на лицето, особено на очите или устните, защото люти невероятно много. Първото измиване го правя с глава наведена назад, така че да не се стича нищо по лицето ми.

Ако някой е пробвал чесън за по-дълго време за нови растежи би ли дал отзиви? Зная, че много мирише, но има ли резултати?

# 656
  • Мнения: 3 028
Има резултати с чесъна. Аз си купил масло от Биофетиш, когато имах оголено петно в скалпа и само то ми помогна.
Люти чушки и нещо лютиво не бих си сложила на скалпа, откакто дерматоложката ми сподели за момиче, което си изгорило всички фоликули на проблемното място и повече не и поникнала коса там.

# 657
  • Мнения: 3 809
Има резултати с чесъна. Аз си купил масло от Биофетиш, когато имах оголено петно в скалпа и само то ми помогна.
Люти чушки и нещо лютиво не бих си сложила на скалпа, откакто дерматоложката ми сподели за момиче, което си изгорило всички фоликули на проблемното място и повече не и поникнала коса там.

Ел, благодаря! Ти колко време маза и колко често и колко дълго след това миришеше? Чела съм, че мирише при намокряне. Ако влезеш в морето например или те завали дъжд и миризмата се активира. Също пари ли това масло от чесън?

Това момиче с какво се е изгорило? Маслото с люти чушки не пари много, но правя маски с прах от горчица, които си парят доста на скалпа. Идеята е да се събудят фоликулите, а не да се изгорят. Ужас направо!

# 658
  • Мнения: 3 028
С маслото мирише само докато е мокро, прясно намазано, аз лично, после не го усещам. Или може би вече съм му свикнала  Laughing Мазах го всяка вечер, без дори да мия после ( мия на 3-4 дни) Още на първия месец имаше растежи, а беше само кожа, без нито един косъм, петно по голямо от монета 1лв ! И сега мажа там, но по рядко. Честно казано, въобще не очаквах, че ще има ефект. Какво ли не мазах преди това, вкл и лекарствени препарати от дерматолог.....
С някаква маска с люта чушка и алкохол, но не знам точно каква е изгорила косата....

# 659
  • Мнения: 3 809
Благодаря пак, Ел. Май се навих да пробвам с чесъна. Поне е естествен и, ако не помогне няма да навреди. Миризмата ще я изтрая, то на мен не ми и мирише лошо де, другите да му мислят. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт