Косопад - 10 тема

  • 183 695
  • 776
  •   2
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 435
Аз съм ползвала масло от репей на грийнфармаци / или нещо подобно беше/, ефект от него не видях, още повече в описанаето не беше написано какъв % е  маслото от репей.

# 661
  • Мнения: 1 436
El_85 така както го описваш- оголено петно с размер на монета, обикновено се дължи на гъбична инфекция (или мн рядко на някоя бактерия) и чесънът е доказано и ефективно решение на проблема, тъй като има фунгицидно действие; нали не случайно е все известен като "естествен антибиотик". Не изключвам да има и някоя полезна за фоликулите съставка, но за себе си, предвид етимологията на моя к-пад, съм пас.
* Edit: знам от мъж, че редовно е използвал чесън борейки косопада. Според него, е помогнал. Вече пенсионер, няма грам плешиво, факт. Аз си оставам с резервите де Blush но явно оказва положително действие. Успех на решилите да га приложат Hug Flowers Four Leaf Clover

Иначе всякакви загряващи/парещи и т.н. в-ва действат най-вече като засилват притокът на кръв към скалпа и от там се подобрява храненето на фоликулите, което винаги е плюс. Подобен ефект има и масажирането на скалпа с наведена глава и др. практики. Друг е въпросът, че като липсват необходимите на косата в-ва в организма, "файдата" няма да е значима.

Emy-emy знам и аз, че фоликулите загиват и не се възстановяват. Но това отнема някакво време и едва ли фоликулите на всичките ми паднали косички са изпозагинали поголовно. Хормоните отговарящи за разтежа (които и да са точно те ) са се разбъзикали. Питах само, ако някой се е зачитал и може да резюмира или има личен опит, че точно сега не ми се гмурка из необятното поле на хормони и ендокринни системи Crazy

И другото, момичета, това че виждате само отпред да ви растат нови косички не означава, че не растат и по останалата част на скалпа, просто там е трудно да ги видите сами. Помня преди години се оплаквах на фризьорката  и тя ми опонира, като каза че вижда нови растежи на всякъде. Но..това беше тогава.

Gabriellla Hug

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 01:03 от Figs

# 662
  • Мнения: 1 333
Момичета, позачетох се за себореен дерматит... Чудя се възможмо ли е тази болка по скалпа, придружена и със сърбеж на моменти, да е нещо такова? Започвам съвсем да се притеснявам. Четох също, че себорея и себореен дерматит не означават едно и също нещо. По принцип нямам никакъв пърхот. Притесненията ми обаче дойдоха от това, че от 2 дена ме боли особено силно конкретно място (участък от главата), което е доста затоплено и помолих мъжа ми да погледне. Той твърди, че нищо му няма, но го накарах да го снима и виждам, че точно на това място има малки люспички, наподобяващи пърхот. По останалата част на главата няма такива. По-запознатите с въпросната себорея/ дерматит могат ли да споделят мнение дали по описаното по-горе мога да се съмнявам в това? Явно пак ще трябва да ходя на дерматолог...дано този път ме огледат по-обстойно.

# 663
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 876
Абсолютно може. Аз понякога съм с такива оплаквания. Не използвам обаче дерматологична козметика, защото само си давах парите на вятъра. Гледам скалпът ми да не изсъхва до толкова, че да започне да се люпи или да става на ранички. Преди имаше една много хубава и евтина маска на Хед енд Шолдърс, но я спряха. От тогава не мога да намеря подходящият заместител и експериментирам. От известно време ползвам това, но съм със смесени чувства

# 664
  • Мнения: 1 333
Ще трябва да посетя лекар, няма как... А как се установява себорея (или нещо подобно)? Само чрез преглед или се правят някакви допълнителни изследвания за косата/кожата? Дано това да е нещо временно, защото нямам никъде другаде люспи по главата или каквато и да било проява на пърхот.

# 665
  • Мнения: 189
На мен себореята ми я установиха само с преглед на кожата на главата, без изследвания. Ама тя беше супер видима, целия скалп ме сърбеше ужасно, белеше се, по скоро мазна себорея беше, защото имах ранички и като ги разчешех и се белеха малки жълти корички, и тези корички сякаш запушваха фоликулите  и не можеха да дишат и от там и падаха още повече косми и скалпът ме болеше...  Sick  Много неприятна история.
Себореята може и да не е по целия скалп, а само на петна да се прояви. Има разлика и между суха и мазна. Така че M0n17y, много е възможно да имаш.  Confused

# 666
  • Мнения: 1 333
Ами ще трябва да се консултирам с лекар. Само дето с тези лекари, на които все попадам, няма гаранция, че ще установят ако ще и супер видимо да е нещо. Така ги мързи и така нищо не разбират, че е просто страшно... Да не му се налага на човек да ходи по лекари, защото освен да ти взимат парите, нищо друго не правят.

# 667
  • Мнения: 189
Да, за жалост е така..  #2gunfire И аз едно време ходех от един на друг, половината не си правеха труда и да ми погледнат обстойно състоянието на скалпа и косата, а повечето като чуеха, причината заради която съм отишла.. "имам много силен косопад" и направо голямо безразличие и незаинтересованост ги хващаше, изписваха обичайните Дюкре, Ревалид и т.н. и те пращат да си ходиш.  Stop Един от лекарите при видимо разстроения ми и притеснен вид ми каза "Е това е коса, ще пада, ще пада пък ще спре.. "  Сериозно ли.. ooooh!  #Crazy И накрая започнах сама на принципа проба грешка да изпробвам кое ми влияе добре и кое не.

# 668
  • Мнения: 4 587
Да, за жалост е така..  #2gunfire И аз едно време ходех от един на друг, половината не си правеха труда и да ми погледнат обстойно състоянието на скалпа и косата, а повечето като чуеха, причината заради която съм отишла.. "имам много силен косопад" и направо голямо безразличие и незаинтересованост ги хващаше, изписваха обичайните Дюкре, Ревалид и т.н. и те пращат да си ходиш.  Stop Един от лекарите при видимо разстроения ми и притеснен вид ми каза "Е това е коса, ще пада, ще пада пък ще спре.. "  Сериозно ли.. ooooh!  #Crazy И накрая започнах сама на принципа проба грешка да изпробвам кое ми влияе добре и кое не.
Ох, това все едно аз съм го писала....

# 669
  • Мнения: 1 333
Ами то явно е обща болка. Като няма кой да ни помогне, нямаме много избор.

# 670
  • Мнения: 260
Здравейте, при стойност на цинка 14,40 (12-24), налага ли прием на цинк?

# 671
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 530
Момичета, коя от вас ме посъветва да изследвам два определени хормона за ЩЖ, които не влизали в общите изследвания? Или не беше тук? Sweat Smile

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 134
Хормоните са TSH,FT4,FT3,както и антителата A TPO ,A TG/за щит.жлеза/.

# 673
  • Мнения: 663
Здравейте, някой запознат ли е с този метод

https://web.facebook.com/drkaliasheva/?fref=ts

Знам за плазмотерапия за лице, казват добри неща.

# 674
  • Мнения: 3 027
За кожни проблеми силно препоръчвам д-р Джалдети. Гледа скалпа с един уред.....подобен на ехограф  Grinning
Работи със здравната каса, пуска нужните изследвания и дава адекватно лечение. Много е внимателна.

Общи условия

Активация на акаунт