Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -53

  • 119 590
  • 740
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 610
Благодаря, че забелязахте неволите  ми...  И дадохте светлина в тунела... Hug  
  Madeleine , благодаря за уточнението за "коридора"... значи отпада втора синя стена.  
В такъв случай правя всички стени бели. Изключение е стената зад секцията - синя колкото контролната лента на компа/достатъчно синя за да изпъква секцията....
 bouquet
Пода ... не ме послушаха за Sick  тъмен под... /тъй като стаята е светла/ и поръчаха Diskovery Oak Snow  
Ще го преживея... Mr. Green и действаме по натам....
 Сега съм на тема поръчка на кухня... и не знам как ще изглежда тъмна кухня със светла горна част   newsm78
Ще стане ли много шарено, ако не е сонома и кухнята  newsm78

# 421
  • Мнения: 1 787
Хм, това синьо няма ли да седи много студено? Може ли да извадиш от нета цвета, който визираш, защото не съм сигурна че контролните ленти на компютрите ни са в еднакъв цвят?  Simple Smile

Аз си мислех за едно друго синьо.. да видим дали говорим за едно и също?

Трудно е така като няма схема кое къде ще отиде в стаята. Ако кухнята и секцията са различни и са много близо едно до друго, може и да не стоят добре. Принципно за дървените неща аз знам, че не е нужно да са еднакви, просто трябва да си подхождат, т.е. да стоят добре заедно. Представи си го така - ако имаш под в студен цвят и секция в студен цвят - както е в твоя случай, тогава една кухня от топло дърво не би била ок - трябва да се движиш в една гама -  в случая студената (говоря за дървото, а не за цветовете в стаята по принцип). Иначе не е задължително непременно всичко да е от един и същ материал или непременно и двете да са тъмни или светли. Важното е да стоят добре едно до друго. Всичкото това студено може да балансираш с топли цветове в материи, които не са дърво.

# 422
  • Мнения: 1 610
http://markita.net/otsvetitel-za-lateks-cheshki-250gr-16-sinjo.html
  На случаен принцип изпращам цвета- най тъмното в дясно.  Мисля, че това ще е ок зад секцията.
Стаята е много топла , светла /2 прозореца / и южна. 
 

# 423
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз лично бих заложила на синьо нави, вместо мави Peace

# 424
  • Canada
  • Мнения: 3 358
http://markita.net/otsvetitel-za-lateks-cheshki-250gr-16-sinjo.html
  На случаен принцип изпращам цвета- най тъмното в дясно.  Мисля, че това ще е ок зад секцията.
Стаята е много топла , светла /2 прозореца / и южна. 
 

Аз бих казала - давай, боядисвай! Ако не ти харесва ще го пребоядисаш! И да не забравиш да покажеш снимки! Simple Smile

# 425
  • Мнения: 1 610
Аз лично бих заложила на синьо нави, вместо мави Peace

Дорис,  прекрасни  предложения... Благодаря... 
Ще предложа на семейството. Синьото много се хареса още като предложих оня ден,  другата алтернатива беше розово...ама ... било женско /ще го базикали приятелите..   

 Стаята ще е супер с този цвят + белия таван. 
Пердетата и дивана в такъв случай  в бежово или сиво ли да са?   
Май това ми се вижда най подходящо. И като аксесоари полилей, лампиони и лайсни ... в златната гама...   или пак сребристо/сиво да гоня ... 
Кухнята решихме да е тъмнокафяво/шоколад/долу и бяло/горе  или  Bulb 
Имах предложение за сребристо мат или златно мат....

  Ох, как ме сърбят ръцете за експерименти...  smile3508
/чакам майстора да довърши тавана...и да почва ламината ... някой слънчев ден  ... Трябвало да се изчака 1 месец ...      Mr. Green

# 426
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Navy blue стои добре с месинг, а за кухня с и с мрамор, но няма лошо и в бели осветителни тела, зависи от концепцията.

Винаги съм харесвала "смесени", по приглушени цветове, да не са в чистата им форма, изглеждат ми по загадъчни, а и когато са с примеси, не са толкова ярки и агресивни, не натоварват.

Не зная дали гледахте снощи пилотното предаване "Търси се дом" или нещо подобно - единият апартамент беше толкова ярко боядисан, направо настръхнах само като си представих, че мога да престоя в такива помещения по-дълго време.


Цвят 2017 за България е Тракийско злато, добре съчетава като акцент със синьо.

 

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 11:55 от Doris

# 427
  • Мнения: 2 157

Да питам и аз нещо (кофти снимка, ама все пак) - единият от тези два цвята не ви ли червенее, или аз си въобразявам нещо? С мъжа ми от вчера спорим, за мен точно бие в червената гама и ако наистина е така, автоматично отпада:
Скрит текст:


Другият цвят иначе е много хубав!  Heart Eyes


Левият ми е малко по-топъл, наситен, но в не ми изглежда чак червенеещ. Може би леко оранжевееещ. Laughing  Десният ми изглежда по-нежен и блед. Ако това имаше предвид. Simple Smile

# 428
  • Мнения: 5 160
   Тракийското  направо на горчица го докарва Wink Поспестили са златните люспи.

  Тук е къде къде по-яко

# 429
  • Мнения: 1 787
Левият ми е малко по-топъл, наситен, но в не ми изглежда чак червенеещ. Може би леко оранжевееещ. Laughing  Десният ми изглежда по-нежен и блед. Ако това имаше предвид. Simple Smile

Благодаря, значи не съм все още за очила!  Hug

Всъщност наистина е по-скоро с червен, отколкото с оранжев отенък (а всъщност е в бежовата гама), но щом и ти го виждаш толкова топло, значи отпада. Другият цвят е от светлите тонове на една от сивите палитри, които разглеждах. Страхотен цвят е  Heart Eyes и автоматично отива в коридора, ако кореспондира толкова добре с подовата плочка, която съм избрала за него, колкото си мисля.

маманет, надявам се да покажеш накрая как се получава при вас.  Hug Синьото, което е показала Дорис е много хубаво, а аз щях да предложа едно друго, по-сложно синьо, от teal гамата - струва ми се подходящо за южна стая + светли под и секция. Сигурна ли си, че искаш горния ред на кухнята бял, няма ли да ти се слее много с белите стени и кухнята да седи като отсечена само с долни шкафове?  newsm78


# 430
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Левият ми е малко по-топъл, наситен, но в не ми изглежда чак червенеещ. Може би леко оранжевееещ. Laughing  Десният ми изглежда по-нежен и блед. Ако това имаше предвид. Simple Smile

Благодаря, значи не съм все още за очила!  Hug

Всъщност наистина е по-скоро с червен, отколкото с оранжев отенък (а всъщност е в бежовата гама), но щом и ти го виждаш толкова топло, значи отпада. Другият цвят е от светлите тонове на една от сивите палитри, които разглеждах. Страхотен цвят е  Heart Eyes и автоматично отива в коридора, ако кореспондира толкова добре с подовата плочка, която съм избрала за него, колкото си мисля.

маманет, надявам се да покажеш накрая как се получава при вас.  Hug Синьото, което е показала Дорис е много хубаво, а аз щях да предложа едно друго, по-сложно синьо, от teal гамата - струва ми се подходящо за южна стая + светли под и секция. Сигурна ли си, че искаш горния ред на кухнята бял, няма ли да ти се слее много с белите стени и кухнята да седи като отсечена само с долни шкафове?  newsm78




Да, второто е по-добре!
teal не посмях да предложа, че го мрънкам като мантра напоследък  Joy Абсолютен вълшебен, омагьосващ!

Teal  с Тракийско злато Simple Smile


# 431
  • София
  • Мнения: 1 678
Какво мислите за мокет в спалните? (дано да не е обсъждано..)
На мен много ми харесва идеята да си ходя по мекичко и после БАМ - чувам гласа на майка ми, която дудне, че мокетите се набиват с прах... как се почиства това чудо? Особено под спалнята Simple Smile  Как става прехода коридор (плочки примерно)/мокет..

# 432
  • Мнения: X
От тази есен имаме мокет (по - скоро мокетен килим) в спалнята. Безкрайно НЕ ги харесвам по принцип, но сложихме заради детето, тъй като есента пропълзя и е постоянно на земята, а си е хладничко, а и много се удряше в началото  Simple Smile

Аз също мисля, че се набиват много с прах, но нашия го почиствам с прахосмукачка с воден филтър 2 - 3 пъти седмично и засега няма проблеми. Под спалнята го чистим лесно, тъй като нашата е на крачета.
На пролет го махам със сигурност.
Килим ми се струва малко по - практично (а и можеш да го носиш да го перат), но ако нямах малко дете, което е постоянно на земята не бих сложила какъвто и да е текстил на пода  Rolling Eyes

# 433
  • Мнения: 1 380
Здравейте момичета, имам нужда от помощ за избора на тънки пердета. Трябва ли да са същият цвят като завесите? Много ми е трудно да харесам - завесите са бежови със сив отенък.

# 434
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте момичета, имам нужда от помощ за избора на тънки пердета. Трябва ли да са същият цвят като завесите? Много ми е трудно да харесам - завесите са бежови със сив отенък.

Ако заложиш на бели, според мен няма да сбъркаш.

Общи условия

Активация на акаунт