Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -53

  • 118 953
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 681
И аз да споделя моя проблем. Бившата стая на майка ми ще я правим детска(за момиче на 11 г). Тя няма кой знае какви желания, защото радостта от наличието на такава е голяма ( досега нямаше). Та споря с ММ за размера на леглото - 120 или 140? И още нещо. Той иска на стените да сложим плочи( не се казвай май така) от МДФ ( има ги в Практикер, Бриколаж, и не само) с цел изолация, сам ще ги сложи, избягване на майстор. Аз не знам дали искам. Какво ще ме посъветвате? То и мебелите не са ясни още, чудя се готови ли да търся и откъде или по поръчка.

# 436
  • Мнения: 1 787
Teal е сред любимите ми нюанси на синьото, заедно с тюркоазеното.  Heart Eyes Синът ми избра синьо от тази гама за неговата стая (уцелихме мострения цвят от първия път, разкошен!) и с радост ще боядисам с него някоя от стените на детската.

Преходът плочки-мокет също става чрез преходна лайсна или профил.

И аз съм за чисто бели пердета, изобщо не е нужно да са същия цвят като плътните завеси. Само да не е от онова леденото синкаво синтетично бяло, много изкуствено стои. Да е хубаво бяло! Simple Smile

# 437
  • Мнения: 1 379
Здравейте момичета, имам нужда от помощ за избора на тънки пердета. Трябва ли да са същият цвят като завесите? Много ми е трудно да харесам - завесите са бежови със сив отенък.

Ако заложиш на бели, според мен няма да сбъркаш.
Благодаря, и аз така си мислех, но като ходихме да търсим с ММ той каза, че не му харесват чисто бели, защото повечето стени са бели (помещението е 50кв.м), а кухнята е бял и сив гланц и му ставало много стерилно и скучно Sad но ако взема друг цвят сигурно ще стане много шарено. Носих си и парче от плата на завесите, но не мога изобщо да преценя и да избера. Мислех, че ще е доста по - лесно Simple Smile

# 438
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз да споделя моя проблем. Бившата стая на майка ми ще я правим детска(за момиче на 11 г). Тя няма кой знае какви желания, защото радостта от наличието на такава е голяма ( досега нямаше). Та споря с ММ за размера на леглото - 120 или 140? И още нещо. Той иска на стените да сложим плочи( не се казвай май така) от МДФ ( има ги в Практикер, Бриколаж, и не само) с цел изолация, сам ще ги сложи, избягване на майстор. Аз не знам дали искам. Какво ще ме посъветвате? То и мебелите не са ясни още, чудя се готови ли да търся и откъде или по поръчка.
120 см са напълно достатъчни, няма нужда да завземате от пространството. А тези плоскости от МДФ не си спомням да съм ги виждала, или по-скоро не съм обръщала внимание.

Аааааа май се сетих има една ламперия от МДФ. Сори, аз не я харесвам, ако е тя.

# 439
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
И аз да споделя моя проблем. Бившата стая на майка ми ще я правим детска(за момиче на 11 г). Тя няма кой знае какви желания, защото радостта от наличието на такава е голяма ( досега нямаше). Та споря с ММ за размера на леглото - 120 или 140? И още нещо. Той иска на стените да сложим плочи( не се казвай май така) от МДФ ( има ги в Практикер, Бриколаж, и не само) с цел изолация, сам ще ги сложи, избягване на майстор. Аз не знам дали искам. Какво ще ме посъветвате? То и мебелите не са ясни още, чудя се готови ли да търся и откъде или по поръчка.

Относно леглото  - вземете по-голямо , ако имате място. Казвам от опит - аз получих детска стая на 13г. и ми взеха легло 140, което за мен беше страхотно Mr. Green. Сестра ми направи стая на племенницата ми преди 2-3г, взеха й легло 140 и тя страшно много се радваше, че има толкова голямо легло - на 12-13г беше тогава.

# 440
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз да споделя моя проблем. Бившата стая на майка ми ще я правим детска(за момиче на 11 г). Тя няма кой знае какви желания, защото радостта от наличието на такава е голяма ( досега нямаше). Та споря с ММ за размера на леглото - 120 или 140? И още нещо. Той иска на стените да сложим плочи( не се казвай май така) от МДФ ( има ги в Практикер, Бриколаж, и не само) с цел изолация, сам ще ги сложи, избягване на майстор. Аз не знам дали искам. Какво ще ме посъветвате? То и мебелите не са ясни още, чудя се готови ли да търся и откъде или по поръчка.

Относно леглото  - вземете по-голямо , ако имате място. Казвам от опит - аз получих детска стая на 13г. и ми взеха легло 140, което за мен беше страхотно Mr. Green. Сестра ми направи стая на племенницата ми преди 2-3г, взеха й легло 140 и тя страшно много се радваше, че има толкова голямо легло - на 12-13г беше тогава.
Аз пък исках диван, бях готова да го разпъвам всяка вечер, но много исках като си каня приятелки да не е в спалнята Simple Smile  Peace
Ако не е голяма стаята 120см изобщо не е тясно легло за едно дете, нека има пространство за бюро, шкафове за съхранение, тоалетка дори...

Навремето пристите бяха толкова широки, реално двама възрастни спят на спални 160 до 200см, което прави по 80-100см на човек.

# 441
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177

Doris, абсолютно си права - дори с ММ спим на 144 спалня, поради липса на място за по-голяма Laughing

Но пък ако стаята е голяма и го позволява аз бих сложила по-голямо легло.
Диван също е страхотна идея, не се бях сетила и за този вариант.  Party

# 442
  • Мнения: 1 610
Момичета и това синьо много хареса...  Heart Eyes  
  шЪ взема да купя още един Хапартамент  и ще си го направя точно така.... tooth  ма как ще го плащам с тез доходи бг/нещастни...  smile3511 Ще ми трябва още два живота да го изплатя... Mr. Green
Ох,  мъка ...мъкааа...

Между другото в началото си мислех за спалня в бяло и златно .... обожавам  такава  хубост...  smile3544  

----------
Добри сте обаче!!!   bouquet  Отличнички сте!!!  newsm53  Впечатлена съм  bowuu

Снимки след ...най-рано месец... хубавите работи бавно стават... Ама да не очаквате много... Щото са ми скромни възможностите, но въображението и вкуса необятно богати.   tooth

Още не съм измислила горната част на кухнята- долу е шоколад.   
-------------
 jenn_kata имала съм почти всички възможни настилки... през годините...
Мокетени пътеки/килим - да.  Пере се лесно, чисти се с прахосмукачка , не е чак толкова страшно за поддържане... Красиви са с устойчиви цветове.  При нормална експлоатация са си ОК.
Но за настилка на цялата площ...  не бих те посъветвала.   
 

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 17:22 от маманет

# 443
  • Мнения: 1 681
И аз да споделя моя проблем. Бившата стая на майка ми ще я правим детска(за момиче на 11 г). Тя няма кой знае какви желания, защото радостта от наличието на такава е голяма ( досега нямаше). Та споря с ММ за размера на леглото - 120 или 140? И още нещо. Той иска на стените да сложим плочи( не се казвай май така) от МДФ ( има ги в Практикер, Бриколаж, и не само) с цел изолация, сам ще ги сложи, избягване на майстор. Аз не знам дали искам. Какво ще ме посъветвате? То и мебелите не са ясни още, чудя се готови ли да търся и откъде или по поръчка.
120 см са напълно достатъчни, няма нужда да завземате от пространството. А тези плоскости от МДФ не си спомням да съм ги виждала, или по-скоро не съм обръщала внимание.

Аааааа май се сетих има една ламперия от МДФ. Сори, аз не я харесвам, ако е тя.
Тия са, да.  Sad

# 444
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Тези нали?

clevermary сори наистина не я харесвам тази ламперия, мисля, че може да е предпоставка за завъждане мухъл и на разни гадинки, паяци, хлебарки и прочие брррр. Честно казано и на външен вид не ми харесва много, особено за цяла стая. Ако е само зад стената на леглото, е приемливо, виждала съм изпълнение както от мдф, така и от ламиниран паркет, масив, пдч...

Не съм сигурна колко добра изолация е, от външната по-добро няма, другото е доста компромисно. Мисля, че дори по-тънък стиропор с мазилка отвън ще свърши по-добра работа, зная, че е по-скъпо Peace




# 445
  • Мнения: 6 314
И аз да споделя моя проблем. Бившата стая на майка ми ще я правим детска(за момиче на 11 г). Тя няма кой знае какви желания, защото радостта от наличието на такава е голяма ( досега нямаше). Та споря с ММ за размера на леглото - 120 или 140? И още нещо. Той иска на стените да сложим плочи( не се казвай май така) от МДФ ( има ги в Практикер, Бриколаж, и не само) с цел изолация, сам ще ги сложи, избягване на майстор. Аз не знам дали искам. Какво ще ме посъветвате? То и мебелите не са ясни още, чудя се готови ли да търся и откъде или по поръчка.
Не съм се включвала тук, а само Ви чета досега, но това за леглото ми припомни, че в зависимост от стила на стаята може да вземете разтегателната кушетка Brimnes на Икеа.

# 446
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Случайно видях, че в Икеа има страхотно намаление на дивана Стокхолм, ако някой му се чуди , намален е и в бяло и черно

http://www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/fabric-sofas/ … sofas/9487/10618/

# 447
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Случайно видях, че в Икеа има страхотно намаление на дивана Стокхолм, ако някой му се чуди , намален е и в бяло и черно

http://www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/fabric-sofas/ … sofas/9487/10618/

Оооо веднага го мернах, супер, че е с плюш, но е черен Sad
Много красив диван е Стокхом, от толкова време го гледам!

И друг любимец е на супер цена http://www.ikea.bg/textiles/rugs/Large-and-medium-rugs/31087/32218/.

# 448
  • София
  • Мнения: 5 498
clevermary   ,занималнята ми е с ламперия.Получи се много светло и приятно,самата ламперия не изолира,под нея сме сложили фибран  newsm78 мисля че беше.Поставя се бързо,лесно и чисто,ние викахме майстор,но преспокойно можеше и мъжа ми да се справи без проблем.
 В събота мога да ти я щракна,да видиш как стои цялостно.

# 449
  • Бургас
  • Мнения: 1 460
В момента съм на тема Антре и търсих актуална тема, но не намерих. Искам да си измисля мебелите и да ги поръчам и затова търся идеи. Има ли такава тема, ако някой знае ще съм благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт