Избор на вино :)

  • 111 843
  • 751
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Много харесах една Тамянка на Сакар...
Мисля тази е...https://sakarwine.com/bg-product-details-18.html

Довечера мисля тази да пробвам Simple Smile
https://zaaraestate.com/shop/product/cauza-white/
Ако не вкъщи.

# 631
  • Мнения: 20 154
Мистик, от някой специализиран магазин ли ги взе?

# 632
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Мистик, от някой специализиран магазин ли ги взе?
не, в региона съм Simple Smile
Първото в ресторанта на ВИ го опитах и ще мина да си взема, а второто ако идем до др.винарна - от там.

# 633
  • Мнения: 62
Страхотен купаж със Санджовезе.
https://castle.light.bg/product/kaloioan-2009-barrique/

# 634
  • София
  • Мнения: 1 973
Радвам се, че темата е живнала Tada

Скрит текст:
Да повдигна темата Grinning
Търся идеи за някое по-слабо вино (жена която почти не пие). И от двата вида (червено по скоро).

/Ако го има във ФФ, ще е плюс.\

Starrydream - защо не опитате с плодовите вина - има доста на пазара, вкусни леки, дамите непиещи ги харесват, поне това са моите наблюдения. Такива леки плодови вина/миксове/ има всякакви видове - чужди, български.




Ако държите да си е вино, аз бих се спрял на някакво по-плодово и обло розе. Водят се полу-сухи, но реално не са сладки, а малко по-обли и богати.  Има такива и във всички вериги. Последно вчера взех такова за тест от Лидл:
Немско - Spätburgunder rose halbtrocken 2020(преведено, полу-сухо розе от Pinot Noir) -5лв
Скрит текст:



Много ми допадна - свежо, обло, плодово и вкусно с доминиращи аромати и вкусове на череши и черешов цвят. Това че има етикет полу-сухо е заблуждаващо - не е сладко, не е плътно или десертно по никакъв начин. Просто е точно такова каквото харесвам, свежо, но обло без да е мега сухо, минерално или минималистично. Подозирам, че ще го има още няколко дни - опитайте го - добро е.

Накрая да споделя, една измишльотина, която ми стана любима последните седмици, особено в мега жегите.
1) Взимам някакво бяло вино или розе, без особено значение какво точно.
2) Взимам някое от тези нови български супер фино газирани напитки, с чудесен състав и вкус:

Те са с 3 вкуса - Бял бъз с лимон / С листа от смокиня / Нар с черен кимион
3) Смесвам виното и избрания сок в някоя по-голяма тубместа чаша в комбинация 1:1  с няколко големи кубчета лед, а може да добавите и резенчета портокал или грейпфрут, ако ви се намира.

За Видас - https://vidas.bg/

Чудно се получава, почти като домашно просеко Smile От тези сокове на Видас, любимия ми е Смокиновия, следван от Бял бъз с лимон. Опитайте - в жегите идва прекрасно такова коктейлче. Ако нямате от къде да ги купите тези Видас, може да пробвате с Розовия тоник на Швепс - също става добре, но се усеща разликата - по-сладко и газирано се получава.
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 12:28 от Deetron

# 635
  • Мнения: 20 154
Детрон, точно тези дни загледах немското розе, но факта, че е немско ме отказа, не очаквах да е хубаво. Но щом го похвали, ще взема за проба. 👍
На Видас продуктите има ли ги по магазините?

# 636
  • София
  • Мнения: 1 973
Lemy - тези Видаси ги има във Фантастико  -  чудесна добавка за коктейл са.
Иначе, убеден съм че няма да те разочарова немското розе от Пино Ноар.

В интерес на истината, има и други нови 3 продукта - на Куинс - също чисти откъм състав и много приятни, но я няма супер фината газировка на Видас. Иначе Куинс са се справили чудесно и ако някой ги види и му се тестват измишльотини с вино - прекрасна идея е също!
Лимон-Малина, Лимон-Диня или Лимон-Лайм. Queen`s/ без консерванти и добавени подсладители/

# 637
  • Мнения: 3 608
Розето от къде може да се купи  благодаря?

# 638
  • Мнения: 20 154
Розето от къде може да се купи  благодаря?
Лидъл, но погледни тези дни, че е от тематична седмица май, не е в постоянният асортимент.
Детрон, Фантастико ми е близо, ще пробвам коктейла, по тези жеги ще върви

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Добрах се до тамянката на Сакар...много ароматна, страхотна за жегите.

# 640
  • Мнения: 3 608
Добрах се до тамянката на Сакар...много ароматна, страхотна за жегите.

Онлайн ли?

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 40 726
Не, бях в района.

# 642
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Аз съм върл почитател на розето. Залагам винаги на българското. Simple Smile Но откакто опитах совиньон блан на новозеландското Нелсън Клифс взех такова да пия. Simple Smile

# 643
  • Мнения: 19 835
Совиньон блан на Нелсън Клифс е супер. И ми е фаворит това лято.

# 644
  • софия
  • Мнения: 1 199
Аз съм върл почитател на розето. Залагам винаги на българското. Simple Smile Но откакто опитах совиньон блан на новозеландското Нелсън Клифс взех такова да пия. Simple Smile
Бихте ли ни казали къде го намирате?

Общи условия

Активация на акаунт