Първокласници 2016/2017 - тема 5

  • 55 746
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 20
Бихте ли ми казали, на състезанието МБГ, с химикал или молив трябва да пишат? Също така, имат ли право да пишат или рисуват по листа със задачите, или пък да ползват отделен лист? Моят син предпочита да си помага визуално с решението, като си пише отстрани. Това ще му е второ състезание (първото беше в собственото му уч-ще и не сме имали терзания) и хич не съм наясно, а в регламента не е уточнено.

# 691
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
При нас си писаха с моливи, имаха лист за чернова и отделен лист за отговори.

# 692
  • Мнения: 20
Благодаря!

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 4 534
При нас МБГ мина и май нищо не е направил пак.  Tired Каза ми условията на две задачи. Ами и двете грешни. Като едната изобщо не е разбрал, а другата - просто е сгрешил. Писал е с химикал и времето не само му стигнало, но и му останало свободно.  ooooh! Естествено ,като е претупал задачите, ще му остане.

# 694
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Не се ядосвай, това състезание си е трудно и по мое мнение успяват деца, които се занимават допълнително с математика или имат математически талант. Моят син го преценям като добър математик,но едва ли е решил вярно задачите, твърде малко време се подготвя, нямат умения да се справят с такъв тип задачи, понеже не присъстват в учебното съдържание.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 179
Дали знаете кога можем да видим условията на задачите?

# 696
  • Мнения: 109
 След 07.02 на сайта на математика без граници

# 697
  • Мнения: 1 710
Пуснете един линк на седми, за забравани като мене  Embarassed

# 698
  • Мнения: 398
Здравейте, момичета  bouquet
Ние не ходихме на това състезание по математика, мисля да отидем на пролетните - Великденското и Европейско кенгуру.
В нашето училище имат допълнително в петък математика - СИП и ЗИП. Учат по 2 различни помагала, а госпожата отделно в редовните часове им разпечатва от помагалото с Мечо и Медунка ( дъщеря ми много обича след като реши задачите да си оцвети мечките Grinning ), също и имат едно помагало, което също е за затвърждаване на материала.
Двете помагала са по-лесни - да си затвърдят наученото от учебника, а в това по СИП има и по-сложни задачи.
Ето ги и трите:
1. Това е за СИП - в 2 части:
http://izdatelstvo-slovo.com/kniga.php?kniga=208
2. Това е за ЗИП:
http://bulvest.com//%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/% … %D0%BA%D0%B0-n-71
3. Това е помагалото:
http://bukvara.com/zadachi-po-matematika-za-1-klas-uchebno-pomag … na-bogdanova.html

Последна редакция: пн, 30 яну 2017, 09:27 от Mishe333

# 699
  • София
  • Мнения: 4 031
desive78, не се ядосвай! Малки са още децата. И моята като ми каза коя задача я е затруднила, от елементарна по-елементарна, въобще не искам и да си помисля какво е направила на останалите. Но пък се убеди, че трябва да се решават повечко задачи, ако иска медал. Въобще при нея движещото е да има успех, и ако може този успех да е максималния, и затова ще трябва да се научи да губи достойно, или да се труди постоянно. На пролет ще иде на кенгуруто.

# 700
  • Мнения: 398
Да ви питам мамите с опит в явяването на математически състедания.
Дават ли на децата да имат работни листове чернови? На по-сложни задачи аз карам дъщеря ми да си визуализира задачата - дори и с картинки - напр. разделена на парчета торта.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 4 534
Дават по принцип, някой път и аз съм му пращала листа. Този път не е използвал, въпреки че го бях инструктирала наум да не решава. Те сега това трябва да учат - да превръщат условието в задача, а не да правят някакви сметки наум и да се оплетат.

# 702
  • София
  • Мнения: 9 563
И моята госпожица беше в неделя. Една задача ми каза и я е сгрешила, сама се усети. За други не спомена, а и аз реших да не питам.

Моята каза, че чернова не била необходима и не са им давали. Това последното не е много сигурно де, но и аз и бях дала листове, за да ги ползва, но си ги върна, гора от това, че не ги е изхабила  Crazy Сигурно 1000 пъти и повторих, на словесните задачи да си записва - не, смятала е само на ум, и за това не очаквам много. Виж в училище чинно се разписват такива задачи, но явно не е узряла да го прави и по състезания.

# 703
  • Мнения: 398
Ако някой ще си сменя раницата - вчера в Метро - Пловдив видях момчешки раници на Херлиц - тъмно сини за 59 лв.

# 704
  • Мнения: 1 601
Ако някой ще си сменя раницата - вчера в Метро - Пловдив видях момчешки раници на Херлиц - тъмно сини за 59 лв.
Помниш ли модела? Каква е картинката?

Общи условия

Активация на акаунт