Лещи за очи - 6

  • 97 744
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 6 553
Не рискувай щом имаш неразположение.
Мен май не са ме сърбяли очите, по-скоро тези "пъпчици", както ти ги наричаш, създават едно усещане на дискомфорт...все едно имаш пясък в очите.
Да споделиш като минеш пак на лекар. Blush

# 286
  • Varna
  • Мнения: 242
Как най-лесно мога да видя дали и има на нещо на лещата.Пулих се 10 мин и нищо не видях а в окото ми продължавам да я усещам.Днес за първи път ще изляза за по-дълго с тях,дано всичко да е наред ! Simple Smile

# 287
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Понякога се вижда, понякога - не, че има повреда и пак може да дращи. Евентуално с лупа може да я разгледаш.

# 288
  • София
  • Мнения: 6 219
Ти ако си се пулил 10 минути най-вероятно тя е поизсъхнала и преди да я сложиш в окото трябва да е добре овлажнена. След като я сложиш няма как да видиш дали и има нещо.

# 289
  • Varna
  • Мнения: 242
Благодаря за бързите отговори Simple Smile .Вече два часа съм с лещие и спрях да я усещам лявата...най-вероятно е трябвало окото ми да свикне.

# 290
  • Мнения: 7 569
Лещите винаги се усещат в окото при първоначално носене. Трябва да мине поне седмица, докато свикнеш с тях. Аз първите си лещи ги усещах как се местят от единия до другия край на окото ми, като погледнех настрани. Иначе свикването става - първи ден един час, втори ден два часа и така увеличаш с по час всеки ден.

# 291
  • Varna
  • Мнения: 242
Днес ми беше първото интензвино носене..7 часа Grinning. Отначало усещах едното око,после другото, но с времето свикнах и вече заобичах лещите.По едно време през деня съвсем забравих,че съм с тях Simple Smile.
Благодаря на всички които ми помогнаха с моите неволи.Надявам се да нямам проблеми за напред.Искам да кажа на всеки който се чуди дали да пробва лещи...направете го !!! Това е най-добрата промяна която може да ви се случи,усещането е като сваляне на товар от главата.Няма нищо страшно,нищо болезнено,най-добре е да се обясни от специалист как се борави с лещите макар,че аз си се учих сам и с клипчета от интернет и успях за 30 минути да си сложа едни от най-трудните за боравене-Биофинити които междудругото са чудесни макар и да не ги препоръчват за първи лещи аз рискувах и не съжалявам нито за миг за избора си.Успех на всички !! Simple Smile

Ето този клип ми помогна със слагането и става супер бързо и лесно без да се пипа горният клепач.Правя всичко както е в клипа,но си слагам лещата на ръба на пръстта и използвам само дясната си ръка.
https://www.youtube.com/watch?v=sabAU4_Obic

Последна редакция: вт, 14 ное 2017, 17:21 от ivo98

# 292
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз вчера с поредните лещи получих като подарък апликатор. Нито успях да сложа с него лещата, нито да я сваля. Беше ми любопитно дали има ползва от него, но явно не е за мен.

# 293
  • Varna
  • Мнения: 242
Пак да ви досаждам малко....Grinning Днес ми е свободен ден и реших преди да сложа лещите да ги обърна и на 2те страни за да видя каква е разликата ако са наопаки. Е не намирам абсолютно никаква...пробвах да гледам ръбчетата-еднакво ми изглежда,пробвах тако теста-еднакво се сгъват.Има ли още начини да разбера дали е наобратно ? Някои лещи имали малки цифрички или букви,но Биофинити нямат...

# 294
  • Мнения: 2 165
Пак да ви досаждам малко....Grinning Днес ми е свободен ден и реших преди да сложа лещите да ги обърна и на 2те страни за да видя каква е разликата ако са наопаки. Е не намирам абсолютно никаква...пробвах да гледам ръбчетата-еднакво ми изглежда,пробвах тако теста-еднакво се сгъват.Има ли още начини да разбера дали е наобратно ? Някои лещи имали малки цифрички или букви,но Биофинити нямат...
И аз не ги разпознавам. Ако я сложа и много ме дразни, значи съм я обърнала:)

# 295
  • Мнения: 6 553
От първа страница:


и още:

# 296
  • София
  • Мнения: 8 932
На картинките е така, но в действителност няма такава видима разлика.

# 297
  • Varna
  • Мнения: 242
Аз май почнах да ги различавам по "Тако" теста:

# 298
  • Мнения: X
Хм, интересно, аз толкова години нося лещи, а чак от вас сега разбирам, че имали и обратна страна. Вероятността някога да съм ги сложила "наобратно" е доста голяма след като никога не съм ги различавала хахаха. Но не съм имала дискомфорт, така че явно няма чак такова голямо значение това, поне при някои

# 299
  • Мнения: 135
Не знам как не усещате обратната страна. На мен ми издира окото направо, започва да сълзи толкова силно и дращи, сякаш имам мигла или пясък. Винаги ги проверявам преди да ги сложа, защото 2 пъти съм ги обръщал и резултатът е трагичен. Цялата ми склера(бялото) става червено и осеяно с кръвоносни съдове. Не искам да си причинявам тези страдания. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт