Лещи за очи - 6

  • 97 780
  • 763
  •   2
Отговори
# 360
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
И аз години наред нося Биофинити. Пробвах и други, но не ми пасват.
Тези - https://www.kontaktni-leshti.bg/topvue-premium-for-astigmatism-6-leshti все едно ми деряха окото и вечерта ме болеше. И това с чисто нови лещи. Добре, че имаха опция за връщане в сайта, от който поръчах и върнах 4 неотворени лещи.

# 361
  • София
  • Мнения: 11 575
На всеки му пасват различни. Аз, а и друго момиче в темата, пък бяхме писали за големи проблеми точно с Биофинити, аз не можах да си отворя едното око от гурели след като ги носих. Буквално залепна и се подуха и двете. Докато на мен пък точно Бауш енд Ломб едномесечните са ми супер.

# 362
  • Varna
  • Мнения: 242
Лещи Biofinity + Разтвор Bio True = Най-добрата комбинация !
Слагам ги сутринта и цял ден забравям, че не мога да виждам.Изобщо не ги усещам и ми се насълзяват очите когато се прозявам или смея...нещо което ми казаха за невъзможно ако нося лещи.Много съм доволен !
П.С. Един съвет: Когато си слагате лещите не капвайте върху тях разтвор,да по-лесно се слагат така, но след това очите изсъхват малко...поне при мен е така...

# 363
  • Мнения: 712
Здравейте мами . Интересувам се някоя ползва ли мултифокални лещи ? Напоследък взе да се изостря при мен проблема с пресбиопията . До сега не се бях сещал да проверя за мултифокални лещи , защото си мислех че цените им ще са доста солени (водейки се от солените цени на прогресивните стъкла ) , но проверката с чичо гугъл показа че цените им са съвсем поносими . Проблема ми е как се избира диоптъра на такива лещи ?
Имам рецепта от офталмолог на която пише :

далече -   o.d. ->  - 3.0   ;  o.s. ->  - 3.0 - това е ясно . Това ми е диоптъра от както се помня .
близо -    o.d  ->  -  1.5   ;   o.s.  ->  -1.0   това  е вече старческият ми диоптър за четене  

  Като отида на сайта за избор на лещи, обаче ми вади едно поле за попълване което ме озадачава .

Скрит текст:

Как се смята тая добавка ? И  как се определя кое е доминантно око ?

ПП Нещо сайта здраво е смачкал снимката . Въпросното поле е " избор на добавка " . И мъзможните опции са от +1 до +2.5 през 0.5 . Като има избор за " доминантно и недоминантно око" .

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 12:57 от светецът

# 364
  • Мнения: 551
Здравейте! От години нося лещи, последните няколко години си взимам Pure Vision 2 и съм изключително доволна от тях, не ги сменям с други.
Исках да ви попитам за тези който носите лещи постоянно, използвате ли капки за очи, колко често ги използвате и при какви случай по-точно?

# 365
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Ако въпросът е за изкуствени сълзи, то аз почти не ползвам такива, защото не ми са нужни. Очите ми не изсъхват или това се случва много рядко.

# 366
  • София
  • Мнения: 6 219
Светецът, най-добре отиди лекар да ти ги сметне тези неща и да ти прегледа очите и да те насочи.


Капки за очи за овлажняване ползвам Hyabak. Когато усетя, че са ми сухи очите, при преумора. Но аз много чета на компютър и книги, професионално. Понякога не се сещам, но определено с капки ми е по-комфортно. Понякога си капя и от разрвора в очите.

# 367
  • Мнения: 7 569
Хубаво е да се капят овлажняващи капки поне  по 1-2 пъти на ден в очите. Човек може и да не усеща, че очите му са сухи, но те всъщност да са. Какъвто беше моят случай. Не слагах редовно капки и роговицата ми беше пострадала от дългото и продължително носене на лещи (но поне не съм спала с тях).

# 368
  • Varna
  • Мнения: 242
Колкото по-често слагате капки...толкова по-често и окото ви ще ги иска.Най-добре е ако нямате нужда от тях изобщо да не слагате...така окото свиква и започва да отделя повече сълзи.

# 369
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Просто трябва да си създадете навик да мигате по-често.
И аз работя минимум 8 часа на компютър.

# 370
  • Мнения: 7 569
Колкото по-често слагате капки...толкова по-често и окото ви ще ги иска.Най-добре е ако нямате нужда от тях изобщо да не слагате...така окото свиква и започва да отделя повече сълзи.

Иво, това е абсолютно невярно нещо и всеки офталмолог ще ти се изсмее при това изказване. Все пак носиш лещи от скоро и е нормално да не си наясно, но от чисто мой (лош) опит с неслагане на капки за овлажняване и след това месеци на терапия със скъпи капки, проблеми с роовицата и носене на очила, бих те посъветвала да се информираш по-подробно, за да не изпадаш в моята неприятна ситуация.

# 371
  • Varna
  • Мнения: 242
Трябваше да напиша, че според мен е така.Отначало когато започнах да нося лещи си слагах всеки ден капки,но тяхното действие траеше около 10тина минути и след това отново усещах сухота.Един ден просто ми писна и спрях да слагам и в същия ден след няколко часа носене и след прозявка ми се насълзиха очите за първи път...и от тогава не съм слагал капки.Когато усетя лека сухота(което се случва само когато съм на затворено пространство) просто излизам на въздух и сухотата изчезва.
Ако на някого очите ми съхнат дори когато е навън,то трябва да се обърне към очен лекар.

# 372
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Ако окото е сухо то се усеща, поне аз веднага усещам. Даже някакво подобно на болка чувство. Случват се проблеми с очите. И аз си бях надрала едното око повърхностно, докато се усетя, че ръбчето на лещата е леко скъсано.

# 373
  • Мнения: 7 569
Понякога сухотата в очите не се усеща и тогава е най-опасно. Но всеки преценява за себе си как се чувства най-добре. Аз капки не бях слагала редовно доста години. После имаше последствия. Сега слагам и ми е по-комфортно на очите.

# 374
  • Мнения: 3 157
Има ,,по-мазни'' капки,които държат окото овлажнено по-дълго.За мен също са задължителни,не мога да свикна с тия очила и това-ща не ща им слугувам на лещите.

Общи условия

Активация на акаунт