Фотография - 84 тема

  • 64 103
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 815
А ти хора ли ще снимаш на лавандулите или самите полета? Да уточним  Grinning

# 676
  • Мнения: 1 377
Лолита с китов обектив все тая какво ще снима - режима не и пречи в който и да е случай Simple Smile Та дори и да е портрет с портретен обектив, в началото всеки се учи на приоритет на диафрагма Simple Smile

# 677
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Ами и полето и хора.... Аз много обичам да снимам , и преди няколко месеца родих и най-накрая си купих фотоапарата основно да си снимам бебето и за семейни снимки  Laughing Mr. Green

А къде мога да попрочета повече за диафрагмата....

# 678
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 815
МамаСъншайн, нямах предвид режима, а обектива. С китовия не е вси тая какво ще снима. Пейзажът по може да й се получи, ама портрета с омазанкото...

# 679
# 680
  • Мнения: 4 035
plm, фен съм ти!

# 681
  • Мнения: 270
Привет на всички Simple Smile
Аз отдавна не съм се включвала, но то няма и с какво, но гледам че от време на време се раздвижва темата  Flutter
Аз имам питане относно продуктова фотография - за начинаещи разбира се, този комплект би ли ми свършил работа....не мога да добия и представа какво ще рече мини предметна маса т.е. никъде не пише размери, нищо?

http://dynaphos.com/product/1/172/2587_led_light_nanguang_cn-t96_kit_3_pcs

Срещнах линка в сайта на Фото кафе и може би mamasunshine ще се включи с мнение newsm78

# 682
  • Мнения: 1 377
Малка е масичката да ,за малки предмети е ок. След като си го видяла в сайта вероятно си чела ревюто на продукта, бая дълго е. Не си спомням точните размери на масичката но се побира в малка палатка за предметна фотография, която е 75см от всички страни, т.е. по-малка е от тези размери. Лед панелите са 3 и в зависимост как са разположени спрямо обекта и колко от тях са включени може да се играе със светлината.

Принципно е подходящ за напълно начинаещи тъй като свети постоянно и за хора които още не могат да боравят със студийни светкавици е някаква основа. Да, нямат предимствата на другото осветление но в много случаи вършат работа. bouquet bouquet


Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 23:24 от mamaSunshine

# 683
  • Мнения: 270
Благодаря ти mamasunshine, да прочетох ревюто Simple Smile
Ееее, ми то е много малко...значи не ми върши работа, посъветвай ме нещо алтернативно какво мога да взема, което да не е с такива мини размери и да е подходящо за начинаещи? ooooh!


Всъщност мога ли да взема този комплект заради лед панелите, а да си взема отделно по-голяма продуктова палатка....или не е много правилен подобен подход? Sunglasses

Искам да снимам нещо с големината на лаптоп и не мога да се ориентирам какво студийно осветление да гледам?

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 00:40 от maiamiii

# 684
  • Мнения: 391
Нервен_Хамстер, благодаря!  thumbsup


# 685
  • Мнения: 270
 Hug Има ли някой тук ?Wink

Хора, продуктова палатка със страна с размер 75 см достатъчна ли е за снимане на продукти с големина не по-голяма от стандартен лаптоп?
И какво осветление е най-подходящо в този случай, лампи от този тип http://dynaphos.com/product/1/322/1044_web_shop_110r ?
 newsm78

# 686
  • Мнения: 1 377
За лаптоп ще ти леко малка не че няма да се побере иначе по принцип зависи от продукта. Зависи и вътре как точно го разположиш и с какво го снимаш. За начало и това осветление е ОК. Те иначе нямаше да го продават,  Динафос все пак са хора които си разбират от работата

# 687
  • София
  • Мнения: 2 930
 Аз бих инвестирал не в палатка а в по-голяма предметна маса, но само ако става дума за дългосрочна занимавка с продуктова фотография. Възможностите за игра с осветлението и големината на предметите са доста повече.
  П.П. Осветлението никога не е достатъчно Mr. Green Peace.
  П.П.П. Ако ще снимаш само 3-4 лаптопа не си струва да купуваш и палатка.

# 688
  • Мнения: 4 035
Девойки и не-девойки, дайте съвет. Предстои ми снимане на кръщене на приятели в сравнително светла, но доста малка църква. С ММ сме с два 50мм на 1.8 и фиш 10-17 на 3.5-4.5. Дългото ми варио е тъмно и мазно и не смятам да го взимам. Да търся ли за деня нещо по-малко (35? 28?)  или нещо по-дълго (80? 100?)  и как е по-добре да си "разделим" с него задълженията по снимането на ритуала?

# 689
  • Мнения: 5 387
FF  или кроп?

Общи условия

Активация на акаунт