Месечни помощи за дете /детски надбавки/-инфо,документи,въпроси-11

  • 111 465
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 817
Здравейте, да Ви разкажа какво ми се случи вчера, като отидох да подам документите. Служителя събра с калкулатор сумите от бележките от местоработите ни, погледна декларацията и казва "Има ли други доходи", аз му казвам "Да, посочила съм ги после долу в разбивката, от болнични и майчинство", понеже в таблицата по месеци бях сумирала доходите от заплата + болнични + майчинство.
Той, "ама Вие не трябва да ги пишете в таблицата, там само брутния доход, отдолу в разбивката може".
Аз " Ама нали е все доход"
Той " Ами преди се пишеше, но сега не трябва, ние ги виждаме по служебен път"
И така ме накара да попълня декларацията отново, след като я прие.

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 09:44 от Pingvin4e

# 526
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не можах да разбера кое къде не трябва да се пише.

# 527
  • Мнения: 817
болничните и майчинството в таблицата по месеци, не трябвало да се пишат, т.е. не трябва да се прибавят към брутните доходи от заплата

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 10:35 от Pingvin4e

# 528
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нали отдолу под таблицата пише - " в това число от" и има
Обезщетения:                                                                                                           
1. обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване   
2. обезщетения за майчинство
Текстът "в това число от" означава, че под таблицата разбитите суми са включени и в самата таблица. Нещо са ви объркали ми се струва.

# 529
  • Мнения: 227
Здравейте, да Ви разкажа какво ми се случи вчера, като отидох да подам документите. Служителя събра с калкулатор сумите от бележките от местоработите ни, погледна декларацията и казва "Има ли други доходи", аз му казвам "Да, посочила съм ги после долу в разбивката, от болнични и майчинство", понеже в таблицата по месеци бях сумирала доходите от заплата + болнични + майчинство.
Той, "ама Вие не трябва да ги пишете в таблицата, там само брутния доход, отдолу в разбивката може".
Аз " Ама нали е все доход"
Той " Ами преди се пишеше, но сега не трябва, ние ги виждаме по служебен път"
И така ме накара да попълня декларацията отново, след като я прие.
И при мен онзи ден като подавах по същия начин.

# 530
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някак не мога да приема логиката им. Не споря, но да си сменят текста на декларациите и евентуално закона, ако наистина така трябва да се пише.

# 531
  • Мнения: 2 128
Предстои ми подаване на декларация другия месец. Трябва ли да прилагам документи от училището и от детската градина? Трябва ли да нося актове за раждане и лични карти? Нали от тези документи по служебен път събират данните вече или аз не съм разбрала правилно?
Със сигурност ще трябват удостоверения за доходите  и удостоверения за имунизации.
Пропускам ли нещо? Мерси.

# 532
  • Мнения: 958
Предстои ми подаване на декларация другия месец. Трябва ли да прилагам документи от училището и от детската градина? Трябва ли да нося актове за раждане и лични карти? Нали от тези документи по служебен път събират данните вече или аз не съм разбрала правилно?
Със сигурност ще трябват удостоверения за доходите  и удостоверения за имунизации.
Пропускам ли нещо? Мерси.
Ами за без лични карти, не съм чула ( чела) че може.

# 533
  • Мнения: 227
Предстои ми подаване на декларация другия месец. Трябва ли да прилагам документи от училището и от детската градина? Трябва ли да нося актове за раждане и лични карти? Нали от тези документи по служебен път събират данните вече или аз не съм разбрала правилно?
Със сигурност ще трябват удостоверения за доходите  и удостоверения за имунизации.
Пропускам ли нещо? Мерси.
Няма да взимате бележки от училище и градина,по служебен път виждат тази информация.Носите лични карти,бележки за доходите и за ваксините, актове за раждане оригинал(имайте и копия),номер на банкова сметка.Това е всичко.

# 534
  • У дома !
  • Мнения: 700
Детето ми не живее при мен,а при баща си.Плащам издръжка.Имам ли право на детски надбавки?

# 535
  • Мнения: 958
Детето ми не живее при мен,а при баща си.Плащам издръжка.Имам ли право на детски надбавки?
След като сте осъдена да плащате издръжка правото на детски за детето е на бащата.

# 536
  • Мнения: 9
Здравейте,трябва да подам документи този месец.Справката от работодателя ще е готова другата седмица.но октомври съм била болничен-с 2 листа,вторият е до 18.11.Трябва ли да чакам да ми платят болничните,за да подам за детски?А ако не ги преведат в ноември?Да чакам до 29.11.и ако нямам ведомост на 30.11.-тогава да подавам?Много объркано звучи,но направо не знам какво да правя.Още повече тук от социалните идват само 1 ден в месеца...Някой ако може-да помогне

# 537
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Болничните се отчитат в месеца, в който са получени. Ти подаваш само онази сума, ако има такава, която си получила през октомври.

# 538
  • Мнения: 9
Ясно.болнични съм от 2 октомври и досега не съм взела нищо.Значи те нямат общо.Благодаря

# 539
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте. Имам един въпрос относно детските надбавки. През месец май подадох документи за детски и ги получавам. Тогава дохода ни беше по -малък от 400лв. на член от семейството, защото мъжът ми дълго време не работеше. Обаче сега ще започва работа (може би от следващата седмица ще подпише трудов договор) и доходите ни с неговата заплата ще надвишат 400 лв. на член от семейството. Сега трябва ли да подавам нещо, че той вече ще работи или просто другата година май месец няма да взимаме вече детски?

Общи условия

Активация на акаунт