Име Деница .Мнения ?

  • 7 921
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Благодаря ви за отговорите хора ,вече съм спокоен и сигурен за името

# 16
  • Мнения: 36 174
много харесвам Деница, имам няколко чудесни приятелки с това име
до колкото знам най-близо по смисъл е Зорница

# 17
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Много хубаво име.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 117
И аз харесвам името Деница и хората, които познавам с това име.
За мен значението е зведата, която предвещава деня.

Ето руската Уикипедия:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Значи, пълна глупост. Някой си някога тълкувал едно изречение в руския превод!!! Сещате ли се колко грешки предполага това?

Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 18:08 от Free Agent

# 19
  • Мнения: 1 196
На мен не ми харесва името или по-скоро не ми харесва как казват на Деница - ,,Дени,,...
Даниела по ми допада..

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Добре де,аз съм Деница.
Като чета тук коментарите и ме хваща страх. Joy

# 21
  • Мнения: 5 259
Серозно ли е това ,че в Русия е забранено това име ? Някой друг знае ли нещо по темата? Някоя Деница няма ли да се включи
Няма такова нещо. Просто някой беше споменал, че някакъв ултра православен поп отказал да направи християнско кръщение на дете с името Деница, понеже едно изречение в Библия МОЖЕ да се тълкува, като че става дума за Луцифер. Всъщност става дума за вавилнския цар, но някои го тълкувт като алегория за Луцифер. Ала-бала.

Имато е чудесно и значението му е единствено положително.

# 22
  • Мнения: 1 786
И на мен ми харесвам името , имахме две в класа едно време , едната беше Дени, другата Дена  Rolling Eyes

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Много е хубаво името.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 655
Хубаво си е името, познвам близначки Деница и Зорница, като Деница ми харесва повече. За пръв път чувам за връзката с Луцифер и т.н. ако все пак обаче те притеснява избери друго име, ако не смело кръщавай.

# 25
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Деница, наред със Зорница, е едно от най-любимите ми имена. И като звучене, и като значение.

# 26
  • Мнения: 4 068
Не е масово, хубаво е името. не бях чувала за тези тълкувания, обаче.
Ако се влияеш, тогава може би Зорница

# 27
  • София
  • Мнения: 565
Моето име е Деница и за първи път чувам за тази библейско сатанинска връзка Simple Smile)))) това, което със сигурност мога да кажа е, че името не е забранено в Русия, популярно е още в Сърбия. Вече дали ще си го изберете за детето е ваша работа, но за 30+ години никога не бях чувала за библейски значения и затова пиша в темата всъщност

# 28
  • София
  • Мнения: 3 060
Даа... И на мен ми стана невероятно смешно относно тази сатанинска връзка.
Аз съм Деница и името носи светлина, това е най-ярката звезда в небето. Като цяло сме лъчезарни, общителни и много позитивни.
Единственото е, което не ми харесва, че така и не разбрах, дали имам имен ден. Никога досега не са ми празнували. Приятелите ми се шегуват, че всеки ден имам имен ден.  Laughing

# 29
  • Мнения: 5 259
Именният ден е празник на християнски светец. Има ли християнска светица с това име?

Общи условия

Активация на акаунт