Случи ми се нещо странно XV

  • 171 619
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 949
Знам че и преди са го задавали този въпрос, но никой не е давал смислен отговор, затова пак ще питам. При положение че броя на хората на земята постоянно расте, откъде се взимат тези "нови" души? И не говорим за стотици, а за милиарди.
Чувала съм и много истории на хора, подложили ли се на хипноза, за да видят какви са били предишни животи. Откъде знаете, че това което са видяли по време на тази хипноза, не е плод на въображението?

# 31
  • BG-DE
  • Мнения: 5 060
Предполагам, че от други планети  Simple Smile, изобщо защо когато се говори за прераждане се има предвид само прераждане тук на Земята  Thinking Абсурдно е да си мислим, че сме единствената населена планета но никой пък не помни живот на друга планета  Thinking

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Не е нужно някой да ми казва каквото и да било, за да имам мнение.  Wink
В случая то е, че раждането от определена майка не е концерт пожелание и до колкото разбрах тезата ти- и ти мислиш така.  Simple Smile Нали твърдиш, че душата трябва да мине през всичко? Макар това "всичко" да ми се струва необятно. И за милиони животи.  Simple Smile

Тази теория с уроците яко ми издиша. Какъв урок си взима примерно едно бебе, което живее секунди? А сиамските близанци- ега ти сатанинския урок получават  Crazy

# 33
  • BG-DE
  • Мнения: 5 060
Ами може би в конкретните ти примери уроците са за родителите, може би за тях е определено да минат през това за да научат нещо  Peace

# 34
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Всичко може, но никак не ми се струва логично душата да си избере кофти живот. По-скоро има някакъв друг ред  Rolling Eyes Както и да е, едва ли някога ще разберем.

# 35
  • Мнения: 301
Предполагам, че от други планети  Simple Smile, изобщо защо когато се говори за прераждане се има предвид само прераждане тук на Земята  Thinking Абсурдно е да си мислим, че сме единствената населена планета но никой пък не помни живот на друга планета  Thinking

Случай от регресия – една душа от планетата Шир-Бу

http://stefibozhilova.com/?p=3145

# 36
  • BG-DE
  • Мнения: 5 060
Кофти живот може да изглежда от моментната гледна точка  Simple Smile но в по-глобален план като преминаване на по-високо ниво в духовен аспект вероятно си е ОК. Все пак гледната точка на душата избираща "кофтия" живот и човекът, който го живее са две различни неща. Мисля, че това е имала предвид и Ън  Peace Не знам дали е така но в книгите за прераждането се твърди, че точно най-извисените души си избират най-трудни животи за да могат по-бързо да преминат на следващо ниво, звучи малко, като че ли става въпрос за компютърна игра  Grinning а и кой знае дали не сме и точно това  Peace
Cumbria, много благодаря  bouquet

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами може би в конкретните ти примери уроците са за родителите, може би за тях е определено да минат през това за да научат нещо  Peace
Точно.
Ери,
явно не приемаш идеята за прераждането, не се мъчи да разбереш. С най-добри чувства го казвам. Ако се интересуваш и поне малко приемаш, че може да е истина то има достатъчно матеирали и обяснения защо душите си избират "кофти" живот.

# 38
  • Мнения: 8 803
Цитат
Все пак гледната точка на душата избираща "кофтия" живот и човекът, който го живее са две различни неща. Мисля, че това е имала предвид и Ън
Точно това имах предвид.
Писах нещо, ама не го виждам. Дали не съм го публикувала, не съм сигурна. Ако съм пропуснала, по-добре. Лични неща не се пишат навсякъде Simple Smile

Цитат
звучи малко, като че ли става въпрос за компютърна игра  Very Happy а и кой знае дали не сме и точно това  Peace
Имам чувството, че си чела и в изоставената тема Grinning, там се обсъждаше Играта по този начин.
Само предположения е повечето. Точната истина кой знае каква е...Но съм абсолютно сигурна в две неща:едното е, че не сме тук само веднъж, а другото, че има нещо в нас, което не умира и то е много по-различно от това, което мислим за себе си.

# 39
  • BG-DE
  • Мнения: 5 060
Ън, не знам, коя е изоставената тема  Rolling Eyes просто напоследък гледах 1-2 филма, които ме наведоха на тази мисъл  Simple Smile

# 40
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Кофти живот може да изглежда от моментната гледна точка  Simple Smile но в по-глобален план като преминаване на по-високо ниво в духовен аспект вероятно си е ОК. Все пак гледната точка на душата избираща "кофтия" живот и човекът, който го живее са две различни неща. Мисля, че това е имала предвид и Ън  Peace Не знам дали е така но в книгите за прераждането се твърди, че точно най-извисените души си избират най-трудни животи за да могат по-бързо да преминат на следващо ниво, звучи малко, като че ли става въпрос за компютърна игра  Grinning а и кой знае дали не сме и точно това  Peace
Cumbria, много благодаря  bouquet

Аха, нещо като ходенето на училище. Не е приятно, малко деца с радост отиват, но после берат плодовете на труда си. Възможно е!

Идеята за прераждането я възпришемам, но до този момент не ми беше хрумвал описаният от Menerva вариант.

# 41
  • Мнения: 9
Здравейте, радвам се, че открих тази тема. Преди известно време ми се случиха някои странни неща. Живея в едно от студентските общежития в Пловдив. Беше зимна сесия през януари и за един тежък изпит учих късно вечерта към 2-3. Лаптопа ми беше отворен, но не го бях ползвала няколко часа. Уча си и изведнъж започва една песен да звучи от него. Изплаших се много и на секундата изключих лаптопа и си легнах. След 20 минути чувам как в банята водата ми тръгна. Никога не съм била по уплашена от тогава. Не беше прокапване, а сигурно 5 мин.си вървя. Разплаках се и отидох да спра водата и веднага отидох да спя при приятели извън общетижието. След това разпитах наляво надясно и ми казаха, че много студенти и служители на общежитието са се оплаквали от подобни неща. Разказаха ми, че имало зли същества, чиито имена никога не се изричали. Имало случаи и за същества, които ти се появяват с образа на твой познат с малки разлики. Пръсках си стаята със светена вода 3 пъти в седмицата, всяка сутрин и вечер казвам молитви, просто ми е интересно какви са тези същества.. Трябва ли да ме е страх толкова. Ако сте чули нещо, ще съм благодарна да споделите.

# 42
  • Мнения: 8 803
Знам че и преди са го задавали този въпрос, но никой не е давал смислен отговор, затова пак ще питам. При положение че броя на хората на земята постоянно расте, откъде се взимат тези "нови" души? И не говорим за стотици, а за милиарди.
Чувала съм и много истории на хора, подложили ли се на хипноза, за да видят какви са били предишни животи. Откъде знаете, че това което са видяли по време на тази хипноза, не е плод на въображението?


Има отговор на този въпрос, но е толкова....хард, че отбягвам да го пиша. Ще ти отговоря с въпрос: а мислиш ли, че е нужно всички хора да имат "душа", тоест да са точно хора? Обсъждали сме го другаде, някои дори казват, че могат да различат не хората от хората.
Що се отнася до хипнозата: да, не може да се докаже(не знам и какви доказателства са нужни точно Laughing), че това не е само въображение.  Не може да има доказателства за нещо, което би трябвало да се е случило извън рамките на сегашния живот. Не си длъжна да вярваш на нищо.

Има една книга, все още не е преведена на български, написана от американски мозъчен хирург, който изпаднал в кома и като се събудил, съобщил, че е бил в света на мъртвите, видял е Бог и т.н. Той се заел да провери всички възможности това да е игра на въображението или болестни симптоми на мозъка. Изпаднал в кома, тъй като се заразил с бактерия, която буквално "изяжда мозъка" и човек умира. Събудил се напълно запазен като личност и потърсил медицински доказателства за виденията си и за необяснимото си излекуване. Привежда доказателства и отхвърля една по една всички възможности да не е истина. Книгата е пълна с медицинска терминология, която на неспециалистите е напълно непонятна. Предполагам, че е ориентирана към колегите му медици. Не прочетох да са го оборили с научни доказателства, но пък са го охулили и оплюли порядъчно. Така че...не смятам, че нечии твърдения ще бъдат приети в скоро време. Дори да бъдат извадени някакви "научни" доказателства. Предполагам това търсиш....? Rolling Eyes

# 43
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Благодаря за новата тема!
 Аз като силно вярваща,не вярвам в прераждането.Почти съм сигурна,че след смърта си преминаваме в друго измерение.Много по-хубаво от нашето.Може би това наричат Рай.
Това лято бях на почивка в Бг и се видях с моя приятел Попа.Винаги когато нещо ме тревожи се допитвам до него.Та в този период,а и не само все сънувах починали близки и не толкова близки хора.Попитах го да не би да полудявам,а той ме успокои,че починалите са около нас,но ние не ги виждаме.На мен не ми се вярва много,но ми се иска да е така.
Веднъж май бях разказала,как имам един чичо в Бг който много обичам.Винаги и за всичко ми помагаше.Но когато се преместих тук в стреса и суматохата,все нямах време да му се обадя.И така близо две години.Една вечер го сънувам как ми е дошъл на гости.Аз се учудих и го попитах защо е дошъл.А той малко обидено ми каза,че много му е домъчняла за нас и е дошъл просто да ни види.Този сън ме развълнува и си казах още при първото си прибиране, ще отида и ще му занеса подарък.След няколко дни говорих с майка си по скайпа и и казвам идеята си.А тя тъжно ме пита-Ама ти не знаеш ли той почина. Cry Cry

# 44
  • Мнения: 3 118
Какъв урок си взима примерно едно бебе, което живее секунди?
Урокът е за родителите на бебето.  Peace

А сиамските близанци- ега ти сатанинския урок получават  Crazy
Това е положението... Не ми се мисли с какво са го заслужили.

Ън, може и да си права, че е трябвало да се научим на всичко. От това което съм чела на Щайнер и това което пише, в книгите на Христо Нанев за Слава Севрюкова - в началото (преди милиони години) хората сме били като попови лъчижки едва ли не, с много замъглени възприятия, бая сме еволюирали и не сме произлезли от маймуните.

Скрит текст:
За това, че имало много души сега на Земята.... за съжаление, ако тряба да вярваме на предказанията за бъдещето на хора, чиито предсказания за миналото вече са се сбъднали със зловещи подробности, очаква се сериозен катаклизъм. Но според тях ще има оцелели. Честно казано, не искам да го мисля.
Ън, теорията за нечовеците отново ме разби.


Последна редакция: ср, 14 дек 2016, 11:16 от Пит

Общи условия

Активация на акаунт