Сухота, пудаване, тръпчив вкус на езика

  • 1 387
  • 1
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте, преживях две операции от извънматочни бремености с лапароскопии, но се объркаха някои неща тогава. След което дъщеря ми 4 пъти беше в болница поради обезводняване с времето се наслои това и в момента имам следния проблем. Някъде около година след първата ми операция и 4 месеца след втората, започнах да усмислям това, което ми се е случило и на моменти ми се завиваше свят. След консултация с Джи пи то, не ми се е случвало. Миналото лято след тревоги покрай дъщеря ми усещах изтръпване по лявата ръка, но само за лятото. След това усещах като болка около сърцето, но след консулт пак спрях да усещам (тъй като излседванията бяха ок). Сега това лято покрай много работа започнах да усещам подуване, сухота, тръпчив вкус в областа на вътрешната част на езика. Изследвах си ТСХ  и е ОК. След като мина лятото и работата ми понамаля, усещам това по рядко. Но когато съм под стрес, ядосана или нещо ми се случва, пак го усещам. Близките ми ми казват да взема валериян, но не смея.

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Преживяванията, които описвате като че ли са психосоматични. Тоест става дума за тревожности. Това се повлиява добре и сравнително бързо от психотерапия. Важно е и да не се дооформи като паник атаки или друго по-трудно овалдимо и контрулируемо страдание.
Валериянът по принцип е хомеопатичен продукт, трудно се формира зависимост към него. За това пък бързо спира да успокоява. Освен това няма да реши проблема из основи, просто ще облекчи симптомите.
Даниела Тахирова - психодрама терапевт

Общи условия

Активация на акаунт