застаряваща плацента

  • 3 073
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, мами. Вчера бяхме на преглед при АГ. Каза ми нещо, което ме притесни. На плацентата се виждат бели петна, което значело, че застарява .... калцифицирала се. Попитах я няколко пъти това за притеснение ли е. но не тя ми каза да не се притеснявам. Съответно няма как. Някоя от вас със същия проблем? Само да спомена , че сме в 37 г.с . Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 316
Застаряването на плацентата означава, че раждането наближава и само АГ може да прецени кога ще е най - добре ако трябва да се предизвика раждане. Като гледам ти вече си в 9 месец така, че това трябва не да те притеснява, а да те радва, че така чаканият момент наближава Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7
 Heart Eyes   Много благодаря за прекрасния отговор. Вече наистина нямам  търпение за  този момент. Всеки  ден е в очакване Grinning . Благодаря отново !

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пушиш ли? Обикновено това е причината за ранното остаряване на плацентата. Но за не мисля, че 37 г.с. е преждевременно. Съвсем нормално си е според мен в този срок.
Леко раждане!  Hug

# 4
  • Мнения: 3 157
Аз бях с такава плацента доста по-рано-пих доста хапчета,последния месец го изкарах на системи в болницата.Няма такъв вариант,това да е добре за бебето и да означава скорошно раждане-поне на мен ми обясниха,че с калцирането,бебето не може да храни добре и не получва необходимото му-наистина се роди много мъничък,макар и точно на термин.Не е ,,нормално'',но нищо не можеш да направиш.

# 5
  • Мнения: 316
аз смятам че в 37 г.с. е напълно нормално да започва застаряването

# 6
  • Мнения: 7
Ами не... не пуша, но АГ-то ме пита някой около мен пуши ли и точно това ми обясни, че често заради цигарите се получавало. Иначе го установява за първи път на този преглед. Направи ми впечатление, че е наддала малко по-малко от мин. Път.. не зная.. дано вс е наред ... и да се раждаме вече 😁

# 7
  • Мнения: 3 157
lady_shy ,съвсем добронамерено,но с това говорене в множествено чисо,ще отнесеш много подигравки.
Ако има някакъв проблем,лекаря щеше да ти каже веднага,не се притеснявай излишно,за нещо,което не можеш да промениш-бебетата наваксват с кг и след като се родят.

# 8
  • Мнения: 7
Хах това сега, като го казахте ми направи впечатление. 😂 Иначе благодаря за успокоението ! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 79
Да ви попитам а ако бебето изостава във разтежа именно заради тази плацента по добре ли е да се извади по рано(говоря за секцио) .Доктора ми обясни ,че нее хубаво да имам такава плацента.Ако трябва  ще полежа в болницата.Какво точно правят там ?Много ми е притеснено бих се радвала ако ми отговорите

Общи условия

Активация на акаунт