PAP-3 Опасно ли е?Помощ!!!

  • 20 703
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте,
Моля ви за помощ защото ще се побъркам Cry
Вчера след като си взех резултата от цитонамазката лекарят ми каза да пия Полижинакс и да отида на нова цитонамазка на 30.12.Попитах го дали има нещо притеснително,а той каза,че не може да каже нищо за сега.След като се прибрах естествено веднага потърсих в интернет какво пише за ПАП-3а-д и това,което прочетох силно ме притесни.Това което не ми стана ясно от всичко,което прочетох е дали при този резултат е възможно да открият нещо напреднало или дори да излезе,че има нещо то още е в ранен стадии?Много ме е страх,защото от един месец имам почти постоянни болки като преди цикъл,от които дори се будих един-два пъти,а съм чела,че  стигне ли се до болки значи работата е неспасяема.Моля ви,ако някоя от вас е минала през това да сподели,не знам как ще изкарам до догодина без да имам яснота-ще се побъркам,а имам малко бебе трябва да му обръщам внимание.  #Crazy

# 1
  • Мнения: X
Можеш да попитшм в по горната тема за цитонамазките, аз съм пап 3а, задължително колпоскопия и биопсия. При кого е правена тази цитонамазка, град, лекар, консулнтация с онко специалист без да изчакваш, това с болките не е шега.  Hug
Само колпоскопия и биопсия ще покажат какво става.
Опасно е , защото вероятно имаш карцином ин ситу или най многото Цин 3 , тук възникват въпросите защо си с болки а не си взела никакви мерки, а седиш и чакаш. Правила ли си изследвания за HPV  newsm78

# 2
  • Мнения: 30
Здравей,
Благодаря за бързия отговор!Цитонамазката я правих в София,правиха ми и  колпоскопия,заедно с нея.
Не се видя нищо притеснително.Мисля си да отида при друг специалист,но в момента си слагам глобулите,които ми предписа лекаря и не знам дали резултатите от новата цитонамазка ще бъдат коректни.Не съм правила други изследвания преди това.

# 3
  • Мнения: X
Добре, повтори резултатите след като свършиш с глобулите, съвета мие да не се паникьосваш, ако е възможно напиши ми резултатите от първата цитонамазка, след като хубаво се изчистиш от глобулите повтори цитонамазката. При кой лекар си била.

# 4
  • Мнения: 30

Резултата ми е -2513-16 Порцио вагиналис-плоски клетки с дискариоза,левкоцити.СС-жлезисти клетки в норма,плоски клетки с дискариоза,левкоцити,РАР 3а-д?

Последна редакция: сб, 17 дек 2016, 17:19 от moonflower84

# 5
  • Мнения: X
Този лекар за 1 път го чувам, такъв резултат не е добър, смени лекаря, дискариозата са клетъчни промени от евентуално възпаление, левкоцитите са признак на възпаление, как така без микробиология са ти изписали лечение. Смени лекаря задължително, няма нищо тревожно в такъв резултат но са преувеличили с групата. Това не е резултат за 3а-д група.
Може би имаш някакво възпаление, добре е да се направи биопсия за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 30
Благоаря ти много за отговорите.Задължително ще направя още една консултация каквито и да са резултатите от цитонамазката.Мен ме притеснява,че 3-та група е много неясно.Възможно ли е да имаш 3-та група и да излезе нещо напреднало или ако имаше нещо цитонамацката щеще да излезе с резултати над 3?

# 7
  • Мнения: 1 078

moonflower84, колко време мина от раждането, нормално ли протече то, кърмите ли ? Ако е било скоро раждането и кърмите, това дава отклонения в цитонамазката. Резултатът е граничен и затова гинекологът е назначил лечение с Полижинакс, за да лекува възпалението, което е налице, че има. Това, че колпоскопа е чист е добре. Цитонамазката трябва да има две проби - едната е от порциото, другата от канала. При Вас само една ли е ? Назначеното лечение за сега е адекватно. Но ми се струва малко рано за нова цитонамазка на 30 дек., все пак я направете. Смятам, че е рано, защото глобулите би трябвало да окажат ефект и групата да спадне. Ако стане така, направете контролна цитонамазка след 3 месеца, за да сте сигурна, че нещата са наред. И не се притеснявайте - ако има проблем е хванат навреме и всичко е поправимо. Не си втълпявайте, че нещата са стигнали до там да са неспасяеми.

# 8
  • Мнения: 30
Здравейте,Didi smile Simple Smile
Първо,благодаря за отговора,в момента всяко  мнение ми е от голяма полза.
Раждането ми беше нормално преди 8 месеца,но кърмата ми спря когато бебчето беше на 3 месеца.
Това,което най-вече ме притеснява е тази болка...възможно ли е да се дължи само на възпаление?
Резултатите,които съм написала са всичко вписано в епикризата.

# 9
  • Мнения: 765
Dados,това,че ти не си чувала за този лекар,не мисля,че е причина да съветваш жената да го смени.

moonflower84,наскоро моя позната беше в същата ситуация.На профилактичен преглед цитонамазката и беше с такъв резултат,като преди това винаги е бил в нормите.Лекарката и изписа Полижанакс ,не съм сигурна за колко време,но мисля,че беше курс от 15 дни,след което отиде отново на преглед.Цитонамазката беше вече 2-ра група,както преди.Ставало е въпрос за възпаление.

Моя съвет е,да се успокоиш и да следваш препоръките на лекаря,за сега.Изчакай и виж как ще е цитонамазката след лечението.

 А за болките,не знам.Лекарят какво каза за тях?Според мен е възможно да са от възпалението.

# 10
  • Мнения: 1 277
Мога да си представя колко си притеснена! Преди няколко месеца минах по твоя път, с малката разлика че резултатът ми беше 3Б. Предписаха ми антибиотик, направихме биопсия и се установи, че резултатът от цитонамазката е заради възпалителен процес.  Месец след антибиотика пуснахме втора цитонамазка- резултатът беше втора група.
Най-изнервящото при мен беше чакането за резултатите от биопсията и втората цитонамазка, затова ти пожелавам търпение.
Успех  Hug!

# 11
  • Мнения: 30
Благодаря ви момичета Hug
Нямате представа колко ми помогнахте.Сега съм по-спокойна,ще си изпия АБ и каквото сабя покаже.
Няма да си развалям празниците с лоши мисли.Ще пиша после какви са резултатите,за да има повече информация по въпроса.

Благодаря ви отново.Страхотни сте Hug
Весели празници!

# 12
  • Мнения: 1 078
Точно така!
Весели празници и на теб Simple Smile

# 13
  • Мнения: 12
Здравейте, ако позволите и аз да използвам тази тема, за да задам въпрос.
След резултат 3А на цитонамазка, пусках микробиология, хормони, ЧПВ, микоплазма, уреаплазма и хламидия; правиха ми и колпоскопия. Всички резултати бяха добри, лекарката ми изписа Полижинакс. След 12 дни антибиотик и един цикъл, отидох пак на контролна цитонамазка и резултатът ми отново е 3А. Някой да има идея защо и какво излследване остава, което не съм направила до сега? Благодаря предварително.

# 14
  • Мнения: 1 078
Биопсия от шийката и абразио на канала. Въпреки, че пишете, че на колпоскоп резултатите са добри. Друг вариант е да се изпишат по-силни лекарства и контрола след месец-два.
Лекаря какво казва ?

Общи условия

Активация на акаунт