Добри ортодонти

  • 6 280
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте.На 21 години съм и зъбите ми са много криви. Обмислям варианта през Новата година да си сложа брекети.Малко на дърти години  Grinning , но чак сега имам възможност. Търся мнения и препоръки за ортодонтите в различните градове, аз съм от Варна, но не изключвам варианта да започна лечение в друг град. Спряла съм се на д-р Хунджев, който работи в Пловдив и  София. Има ли сред вас, лекували се при него и ако да, може ли малко инфо относно цени, продължителност, отношение и разбира се - краен резултат?

# 1
  • Мнения: 1 923
Щом си от Варна, може да посетиш доктор Обрешкова в Бургас, със сестра ми там си изправяхме зъбите Wink. Като отношение е груба и дръпната, но се води за една от най-добрите в града.  Peace

# 2
  • Мнения: 62
Щом си от Варна, може да посетиш доктор Обрешкова в Бургас, със сестра ми там си изправяхме зъбите Wink. Като отношение е груба и дръпната, но се води за една от най-добрите в града.  Peace

А горе -долу колко излиза целият курс на лечение и с какви брекети бяхте вие?

# 3
  • Мнения: 1 923
И да ти кажа, цената няма да е същата, преди години ги правихме, но да кажем 4000+. Бях със системата Даймънт, полупрозрачни.

# 4
  • Мнения: 62
И да ти кажа, цената няма да е същата, преди години ги правихме, но да кажем 4000+. Бях със системата Даймънт, полупрозрачни.

ОК, мерси  Wink

# 5
  • Мнения: 1 483
Аз също имам час при д-р Хунджев за консултация за брекети, така че ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 62
Аз също имам час при д-р Хунджев за консултация за брекети, така че ще следя темата.

Здравей. Може ли да те помоля щом минеш прегледа, да ми пишеш за малко инфо? Ще съм ти много благодарна.  Wink

# 7
  • Мнения: 72
Аз ходя при д-р Севдадина Янева във Варна.Много съм доволна.В началото на лечението имах много криви зъби на горната и на долната челюст.Носих горната шина около 2,5 години бях на 10,5г,когато я сложих.Д-р Янева каза,че е малко късно,но ще направи всичко възможно за да ги направи и наистина успя.Втората шина(долната) я сложихме доста по-късно  и още малко остана единия зъб да влезе навътре и я махам.Една приятелка носеше брекети и ги махна за 1 година отново благодарение на д-р Янева.Наистина я препоръчвам мисля,че ще успее да ти опрази зъбите! Hug

# 8
  • Мнения: 1 483
Аз също имам час при д-р Хунджев за консултация за брекети, така че ще следя темата.

Здравей. Може ли да те помоля щом минеш прегледа, да ми пишеш за малко инфо? Ще съм ти много благодарна.  Wink

Да, разбира се.
Ще слагам вдругиден Damon Clear, като цената на цялото лечение е 5500лв (с включени ритейнъри и всичко необходимо) - първа вноска 3500лв и после по 200лв при всяко ходене. За Damon Q цената е 4500лв. Спрях се на Damon системата, защото живея предимно извън България и са по-подходящи за по-разредени ходения при ортодонта. Средно лечението каза, че трае около 18месеца.
Хубаво е да отидеш с панорамна снимка на консултацията. 

# 9
  • Мнения: 62
Аз също имам час при д-р Хунджев за консултация за брекети, така че ще следя темата.

Здравей. Може ли да те помоля щом минеш прегледа, да ми пишеш за малко инфо? Ще съм ти много благодарна.  Wink

Да, разбира се.
Ще слагам вдругиден Damon Clear, като цената на цялото лечение е 5500лв (с включени ритейнъри и всичко необходимо) - първа вноска 3500лв и после по 200лв при всяко ходене. За Damon Q цената е 4500лв. Спрях се на Damon системата, защото живея предимно извън България и са по-подходящи за по-разредени ходения при ортодонта. Средно лечението каза, че трае около 18месеца.
Хубаво е да отидеш с панорамна снимка на консултацията. 

Благодаря ти много за отговора. Очаквах цената да е малко по-ниска, някъде бях чела нещо от сорта на 3500 за Деймън при същия ортодонт, но явно е вдигнал цените или информацията е била подвеждаща.  Относно ходенето- горе/долу на какъв интервал се ходи, защото знам, че с нормални брекети е 1 път месечно. Надявам се с Деймън да е по-рядко,защото и аз живея далечко, едва ли ще имам тази възможност, а държа да си сложа точно тях. Но все пак би ли ми казала и цените на другите видове, ако имаш представа. Благодаря ти много за информацията, още веднъж. Пожелавам ти успешно и безболезнено лечение.  Wink

# 10
  • Мнения: 62
Аз ходя при д-р Севдадина Янева във Варна.Много съм доволна.В началото на лечението имах много криви зъби на горната и на долната челюст.Носих горната шина около 2,5 години бях на 10,5г,когато я сложих.Д-р Янева каза,че е малко късно,но ще направи всичко възможно за да ги направи и наистина успя.Втората шина(долната) я сложихме доста по-късно  и още малко остана единия зъб да влезе навътре и я махам.Една приятелка носеше брекети и ги махна за 1 година отново благодарение на д-р Янева.Наистина я препоръчвам мисля,че ще успее да ти опрази зъбите! Hug
А имаш ли представа какви брекети е носила приятелката ти и каква е сумата горе-долу?

# 11
  • Мнения: 72
Аз ходя при д-р Севдадина Янева във Варна.Много съм доволна.В началото на лечението имах много криви зъби на горната и на долната челюст.Носих горната шина около 2,5 години бях на 10,5г,когато я сложих.Д-р Янева каза,че е малко късно,но ще направи всичко възможно за да ги направи и наистина успя.Втората шина(долната) я сложихме доста по-късно  и още малко остана единия зъб да влезе навътре и я махам.Една приятелка носеше брекети и ги махна за 1 година отново благодарение на д-р Янева.Наистина я препоръчвам мисля,че ще успее да ти опрази зъбите! Hug
А имаш ли представа какви брекети е носила приятелката ти и каква е сумата горе-долу?

Здравей!
Брекетите и струваха 3600-3700лв  ,не знам колко й вземаха като ходи да й ги оправят.Като ходих последния път видях,че и сега цените се движат от 3000 до 5000 хиляди,но зависи и от брекетите!Не знам какви бяха нейните брекети,но не се забелязваха много много!

# 12
  • Мнения: 681
Здравейте!
Има ли някой отзиви за доц.Хр.Аранаудска,за гр.Варна?

# 13
  • Мнения: 62
Здравейте!
Има ли някой отзиви за доц.Хр.Аранаудска,за гр.Варна?

Здравей-да имам. Ако говорим за Арнаутска-старша.Носила съм шини при нея 4-5 години, преди около 10 години. Оправих си захапката, но зъбите ми не се подредиха, главно по моя вина, защото спрях да ги нося. Като ортодонт е добра, като човек е груба. Отделно, че съм чувала за доста случаи, когато иска да маха здрави зъби преди поставянето на брекети. Тъй като повечето ортодонти действат така, незнайно защо, аз търсих, търсих и накрая намерих системата Деймън, която предлага точно д-р Хунджев, затова искам да се лекувам при него. Или ако не е при него, поне при някого, който работи с тези брекети, с които не се налага махането на здрави зъби.

# 14
  • Мнения: 1 923
Не може винаги да се избегне махането на зъби, сестра ми беше с Деймънт и се наложи да и махнат 4 зъба. Като е малка челюстта, няма как да се подредят зъбите. Едните за сметка на другите...

Общи условия

Активация на акаунт