Помогнете-алопеция(гнездови косопад)

  • 61 326
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
Брат ми е на 23 години, когато беше на 3 в детската градина изтърва една решетка върху крачето си, след което за около 2 седмици косата му изпада като първо беше едно гнездо, после още едно и така докато не остана нищо на главата му, включително и миглите. Лекуваха го в София в клиниката по алопеция при доц.Тонкин, след като лекарствата не помогнаха започнахме с народна медицина, то чесън, то яйца , мазилата на всички бръснари за които някога бяхме чували, така и нищо не се получи. Дойде един момент, в който вече беше достатъчно голям за да прецени дали ще продължава с опитите да възстанови косата си, но... се отказа Sad , желая ти успех в намирането на лек срещу "това" незнам дори как да го нарека болест или нещо друго Sad

# 16
  • Мнения: 2 309
Моя приятелка се оправи със сяра. Купува се от аптеката, струва стотинки и, прави се на каша и се натърква мястото. Първоначално кожата се излющва и много щипе, но с упорство на нея и помогна. успех.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Пробвала съм всички неща от изброените,но няма резултат(или ако има е временно)Ходила съм при 5 различни доктори.Изследвала съм се за какво ли не-хормонални проблеми,зъби,анемии,инфекциии,но не ми откриха нищо.Били са ми инжекции Б12 и алое,пила съм почти всички хабчета,които има на пазара и съм се мазала с различни лосиони и ампули,със себорал,с чесън,с разни билкови отвари и т.н.Имам този проблем вече 10 години,но след второто раждане стана много зле и нищо не ми помага.

# 18
  • Мнения: 479
Доколкото знам това е автоимунно заболяване. А при този вид заболявания традиционната медицина е почти безсилна. Пробвай с хомеопатия.

# 19
  • Мнения: 255
Ще ти пратя адреса в събота.И повярвай този човек ще ти помогне.На мен лично ми е помогнал.

# 20
  • Мнения: 255
Писах ти на лични.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Преди години имах такъв косопад на 3 места на тила, при мен обаче се оказа, че огнището е един зъб, мазаха ме с течен азот всеки ден и като ми оправиха зъба, който между другото не ме болеше и не ми създаваше проблеми косата си ми израстна.
Мъжа ми също имаше петно на тила преди 2 години, при него се оказа на нервна почва обаче, защото така и не намериха огнище в организма, а петното му беше голямо колкото юмрук, мислех че никога няма да му поникне там коса. Изписаха му да пие Pantogar витамини без прекъсване 4 месеца и да се маже с Alpicort F на Dr. Wolff. Преди това лечение майка му го караше да се маже с чесън и Себорал форте, но освен да се вмирисваше друго не правеше, просто когато петната са на нервна почва и от стрес си трябва упорито и постоянно лечение.

# 22
  • Мнения: 27
мили мамчета...можете ли да ми препоръчате добър специалист в София....жена ми има същия проблем...повече от няколко години..всичко гореизброено сме опитали....казаха че е на нервна почва...петната й ту се появяват ту изчезват....но сега половината й коса е почти опадала...дайте ми съвет  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 599
Зори, здравей.

Ти при кого си се лекувала?
Проф. Пенев преди малко изписа на една колежка рецепта за петно, което и се оголи.
Алое - инджекции
Вит. В12 - инджекции
Вит. С - за пеине
Лецивит (това мисля, че беше А, Е и лецитин)

Има ли нещо, за което проф. Пенев не ги изписва  #Crazy

С риск да ме линчуват колегите, аз съм за бабешките рецепти! Една моя позната пък ходила на ходжа и само това помогна  Thinking

# 24
здравейте Simple Smile !аз съм момче и съм със същия проблем и до сега пробвах със себорал,но не става наистина!И за това реших да се бръсна,но баш до кожа(със самобръсначката)!Според вас това добре ли е!?Май не е много добре да си призная,защото при първите косъмчета,които изникват кожата мис е омазнява ужасно много!
Дали има адрес на такъв знахар в Сф!?Или ако няма бихте ли ми изпратили на лс примерно адрес и телефон на някой от другите градове!?

# 25
  • Мнения: 27
майчета...дайте някакви координати на специалисти в тази област, които наистина се справят с този проблем   newsm78

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
майчета...дайте някакви координати на специалисти в тази област, които наистина се справят с този проблем   newsm78
Не мога да ти пиша на лични,защото кутията ти е пълна.

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Чувала съм, че зъболекър помогнал на такива хора, защото открил, че са алергични към материали, които се ползуват в стоматологията. Така, че бих дала съвет за алерголог

# 28
  • Мнения: 4 806
не знам в момента какви са средствата за справяне, но имах съученичка с такъв проблем. Реши го чрез мазане с някакво мазило с чесън - домашно правено, но със сигурност рецептата беше дадена от многознайна баба.

# 29
  • Мнения: 583
майчета...дайте някакви координати на специалисти в тази област, които наистина се справят с този проблем   newsm78
препоръчвам д-р емил илиев от кожна клиника на медицинска академия. на мен лично преди години ми излекува гнездови косопад/бях почти оплешавяла Sad при мен се оказа/след направени изследвания/, че е вследствие на ниски стойности на някой микроелементи. с инжекции алое/някой беше споменал по-горе/ и една торба лекарства+акупунктура за една година имах коса и то гъста .имаше и момчета, страдащи от това в клиниката. Hugлошото е , че той много пътува по чужбина и не винаги е там. Peace

Общи условия

Активация на акаунт