ВАЖНО!!! За бебешката вода

  • 1 828
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 173
Аз ще включа за водата "Thorn Spring". На нейния етикет пише, че е подходяща за приготвяне на храна за кърмачета. и наистина количеството на Na е ниско, но пък общата минерализация е 421 mg/l. Два пъти по-висока от тази на повечето минерални (не изворни) води. А съм чела, че за бебета трябва да е под 100 mg/l.

# 16
  • Мнения: 1 878
Аз предпочитам да си преварявам водата на бебото - чиста натурална от чешмата  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 40
Здравейте майчета,искам да ви питам дали подслаждате водата на бебчетата? И до кога?

# 18
  • Мнения: 175
Да, в 100 мл две малки кафени лъжички, а докога ... докртора ще каже.

# 19
  • Мнения: 5 790
Подслаждах до 1-2 месеца. В 100 мл една кафена чашка захар. После намалих количеството на захарта и от 4-тия  си месец си пие чиста вода, без захар.

# 20
  • София
  • Мнения: 529
Подслаждах до 1-2 месеца. В 100 мл една кафена чашка захар. После намалих количеството на захарта и от 4-тия  си месец си пие чиста вода, без захар.

Дали нямаш предвид кафена лъжичка??? Thinking
Това ми звучи като сироп за баклава Laughing Mr. Green Mr. Green

А моето мнение е че незахранените бебета нямат нужда от вода - от кърмата/ АМ си набавят необходимите течности.  А пък от подсладена вода - хич!

# 21
  • Мнения: 1 427
Здравейте майчета,искам да ви питам дали подслаждате водата на бебчетата? И до кога?
Водата на бебетата не трябва да се подслажда и най-добре е изобщо да не даваш вода! Peace

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Подслаждах до 1-2 месеца. В 100 мл една кафена чашка захар. После намалих количеството на захарта и от 4-тия  си месец си пие чиста вода, без захар.

Дали нямаш предвид кафена лъжичка??? Thinking
Това ми звучи като сироп за баклава Laughing Mr. Green Mr. Green






Направо си е захарен сироп  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 790
Подслаждах до 1-2 месеца. В 100 мл една кафена чашка захар. После намалих количеството на захарта и от 4-тия  си месец си пие чиста вода, без захар.

Дали нямаш предвид кафена лъжичка??? Thinking
Това ми звучи като сироп за баклава Laughing Mr. Green Mr. Green




Направо си е захарен сироп  Mr. Green


Олеле... какви глупости съм написала. Не ми обръщайте внимание, де. Естествено, че лъжичка, ама който върши 100 неща накуп, ей такива простотии пише  Mr. Green



# 24
  • Мнения: 3 760
Алекс1, и аз тъкмо изкуках като прочетох за чашката  #Crazy  Laughing пък то какво било Joy
Не, че някой ме пита, де, но ми е странно това даване на захар, при условие, че обикновено я наричат "бяла отрова"... Според мен не трябва да заблуждаваме детето с подсладители. Ако му се пие водичка - ще си пие. Неподсладена.
А по темата - чух че има и ментета (на розовия Девин) - обикновена чешмяна вода, наливана при съмнителни хигиенни условия. Дано не са масови. Може би и нея трябва да преваряваме  newsm78

# 25
  • Мнения: 5 790
Педито ми обясни /не знам дали е права/, че 5% разтвор на захар във водата бил глюкоза. Помня го, въпреки че беше отдавна.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Мерси за инфото...аз също си мислех, че щом е с розов етикет, значи става. Ще го имам предвид  bouquet

# 27
  • Мнения: 180
Ужас! Аз ползвам само Девин с розов етикет, но капачката е синичка

# 28
  • Мнения: 574
Педито ми обясни /не знам дали е права/, че 5% разтвор на захар във водата бил глюкоза. Помня го, въпреки че беше отдавна.
Има и 5% и 10% глюкоза, а мисля ,че има и по-концентрирана. Аз давах на каката глюкоза, защото е стерилна и не се налагаше да меря вода и захар. Сега на дребчето не давам и вода , защото не иска , а глюкоза би пила ,защото и е сладка , но немисля , че сладката вода ще и утоли жаждата. Освен това вече педиатрите отричат водата ,за да не се натоварва детският организъм, понече са се увеличили случеите на ранен диабет.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 308
Аз давам Предела,изворна вода,освен преварена и Девин."Подходяща за приготвяне на храна на кърмачета",,бедна на натрий-8.1,обща минерализация 84.308 мг/л

Общи условия

Активация на акаунт