Инициатива "Не рискувай живота на бебе"

  • 5 787
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
И аз съм "ЗА". Да не говорим 4е напоследък на на6ата улица правят яки ремонти и от две седмици ми предлагат екстремни изживявания. Преска4ам багери яко, дупки колкото искате, искам да кажа - цели ями... майтап... И това по два пъти на ден (6тото правим две разходки). Добре 4е има добри минува4и 4е да дигаме заедно коли4ката.
А пък като се приберем вибрации, цялата къща се тресе.... (Това последното не е много по темата ама... да се поопла4а и аз малко)
Аз не знам... сигурно си мислят 4е имам коли4ка с гуми на трактор и не ме бърка.
С една дума, нямам ни6то против ремонтите,  ама пустите багери 6то ги паркират все от там от където аз минавам??? А на другия тротоар не е проходимо ваобще.

# 16
  • Мнения: 695
и на мен ми се е случвало  Close има едно кръстовище до нас което ако искам да премина трябва да сляза с количката на платното за движение #2gunfire вярно,че проблема с паркирането също е много сериозен,но поне да оставят някакво пространство между колите или сградите за да можем да се промушваме.Много е хубава идеята ти ,но едвали би имала ефект.Защото щом други майки които шофират ти кажват,че паркират където намерят и не могат да те разберат какво да очакваме от мъжете шофьори които нито им пука какво ще им кажеш,нито пък бутат детски колички за да те разберат newsm78

# 17
Момичета, от няколко дни обмислям да пусна това предложение.

Поводът е: всеки път изпадам в тиха ярост и див ужас, когато трябва да сляза на уличното платно с количката, за да заобиколя паркирал автомобил. Редовно в такива ситуации бутам навътре страничните огледала на колата в знак на протест. Един път шофьор паркира на два метра пред мен, а когато му направих забележка, той ми каза че съм нямала кола, затова съм реагирала така #2gunfire #2gunfire #2gunfire Друг път извиках шофьора, връчих му количката си /ТСМ триколка комбинирана/ и най-учтиво го помолих да мине той по тротоара покрай собствения си автомобил с моята количка.  Беше невъзможно, разбира се.

Та идеята ми е следната: да си направим някаква емблема, нещо като стикер, което всяка от нас да си изпринти, да си го размножи, и когато попадне в ситуация като описаните горе, да слагаме емблемата на стъклото на колата. Дано го написах разбрано.

Самата картинка би могла да бъде майка бута бебешка количка на уличното платно, а покрай нея фучат автомобили, а на тротоара е паркирал някой темерут. #Cussing out Или нещо подобно.

Момичета, бих искала да кажете какво мислите и да споделяте идеите си. Ако има майки, добри в рисуването или уебдизайна, нека се включат с нагледен материал Simple Smile. В стикера предлагам задължително да има и текст от рода: Вие паркирахте на тротоара, като по този начин рискувахте живота на едно бебе.  Можем да сложим и интернет адреса на нашия сайт и форум.

Едва ли ще променим из основи просташкия манталитет на нашите шофьори, но поне можем да опитаме Peace

и аз съм за:)
подкрепям инициативата ти!

# 18
  • Мнения: 195
Аз живея на строителна площатка-кв.Лозенец.И тротоари няма,всичко застроиха,така че идеално те разбирам.Аз също  карам кола,но от както родих доста си промених.Гледам къде паркирам, спирам всеки път на пешеходна пътека.Явно нямат деца или не са излизали с количка.Преди да се сблъска с дадено нещо,човек не знае че то просто съществува вече като проблем за други.

# 19
  • Мнения: 354
Подкрепям идеята.  newsm10

# 20
  • Мнения: 223
на мен идята сщо ми допада.

# 21
  • Мнения: X
И аз подкрепям идеята, но и от другата страна не е лесно - къде да спра?

Преди две седмици се мотах сто часа в центъра на София, за да намеря къде да паркирам - водех детето на дежурен лекар, че беше с висока температура. Ми няма бе хора - или по улиците, или по тротоарите. Е, накрая пак спрях, така че да не прече, ама вече ми идеше да набия някой. А къде да си паркирам колата пред блока - на тротоара, е има място за две колички, но може би сме късметлии с по-широк тротоар, незнам, истината е, че немога да си гушна колата под мишница и да си я нося с мен.

Така, че всеки си гледа от неговата камбанария - шофьорите не се сещат за майките, майките за шофьорите. И проблемът е не в единичните случаи /изключвам съвсем простаците тип: "Скивай ся кво шъ напрая с тая кола" - тях винаги ще ги има, за съжаление, проблемът трябва да се реши на държавно ниво - паркинги, зони за паркиране и т.н и т.н

# 22
  • Мнения: 188
 и аз я подкрепям

искам да кажа, че карам кола всекидневно от почти 10 год.  от 2 год. карам доста голяма кола /пежо 406/ и ВИНАГИ гледам да паркирам така, че да има място за пешеходците. Намирането на място за паркиране наистина е трудно в София, но винаги има варянт в които да паркираш така, че да не пречиш на другите. /платени паркинги, малко по-далеч от крайната ти цел, с повече маневри за да има място за минаване, и т. н...../

прост пример за това е как се паркира пред нашия блок, имаме кафе в блока и клиентите му паркират по тротоарите, аз също паркирам там, тъй като нямам кад другаде да си даржа колата, адски се нервя, че единствено аз се мъча да паркирам така, че колата ми почти да виси на пътното платно за да има поне метър разтояние между колата ми и къщите. Адси се нервя като заемат целя тротоар, само защото го е домарзяло да погледне в огледалата и да паркира по-наван/
Всичко е въпрос на желание и съобразителност.

# 23
  • Мнения: 3 034
Идеята по ппринцип е добра, макар че...проблемът е доста сложен, защото наистина няма достатъчно места за увеличилите се автомобили. Thinking

Но...при всички случай е по-добре да се прави нещо, вместо да се чака нещата да се наредят с времето.Така поне се обръща внимание на проблема.

Така че подкрепям, пък дано това доведе не до конфликт между шофьори и майки, а до построяване на повече места за паркиране... Peace

# 24
  • Мнения: 1 671
И аз мисля, че всичко е въпрос на желание и толерантност. На мен ще ми стигне около метър, за да минавам спокойно по тротоара.

А за това, че резултат няма да има, съм напълно наясно, но искам и аз да имам полезен ход в тази ситуация , макар и символичен!  newsm47

Дори и най-дългият път започва с първата крачка!

# 25
  • Мнения: 153
Имаше преди време подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52332.0, може да се взаимства нещо и като цяло да се получи добър резултат.

# 26
  • Мнения: 1 671
Тутулето, благодаря за линка, аз нещо не можах да го открия снощи

# 27
Идеята е добра. Ще участвам, но според мен няма да има ефект. Важното е да се разбере, че и ние имаме права.
Аз съм и шофьор, никога не съм спирала на тротоар, така, че да не може да мине човек, дете с  колело, майка с количка или инвалид. Просто аз съм и пешеходец и знам какво е да се провираш покрай сградите и колите.
Не съм съгласна, че трябва навсякъде да ходим с колите си. Айде де. Паркираш в периферията на центъра, винаги има място и обикаляш на крак. За мен този начин е много по-удобен, отколкото да се чудя къде точно да паркирам. А има и платени общински паркинги. След като искаш да се движиш с кола - ще си плащаш. За квартала, където живея не съм срещала проблем с паркирани коли по тротоарите, но те първа ще срещам предполагам.
По-скоро ме дразни факта, че шофьорите не спират на майка с дете, само дете или пешаходец, при това дори, когато пресичат на определените места. Да не говорим, че съм се нагледала и съм била здраво спирачки, заради майки тръгнали да пресичат, където им хрумне, а и не се оглеждат. И това дразни.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 121
ихааа аз ще трябва щял сяк стикери да си нося на разходка и пак няма да ми стигнат - тук ако успееш за 15 мин да се задържиш на тротоар пак си е огромно постижение....че и парк няма...
според мен обаче проблема е не в простащината на шофьорите колкото в самия начин, по който се стои... като не са предвидени места за паркинги ест, че ще спират по тротоарите...колкото ии да е неприятно за майките с колички и за пешеходците изобщо...

а дори не съм шофьор...

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Аз живея на строителна площатка-кв.Лозенец.И тротоари няма,всичко застроиха,така че идеално те разбирам.Аз също  карам кола,но от както родих доста си промених.Гледам къде паркирам, спирам всеки път на пешеходна пътека.Явно нямат деца или не са излизали с количка.Преди да се сблъска с дадено нещо,човек не знае че то просто съществува вече като проблем за други.

Ето това трябва да направи всеки-да се постави от другата страна,да предвиди какво би причинил другиму с действията си.Защото не знаеш един или друг ден от коя страна ще те постави бивота.

Подкрепям инициативата,смятам че поне един от сто може да се промени,а това все пак е по-добре от нищо.Ако все така си разсъждаваме че нищо няма да се промени защо изобщо се надяваме да се оправи живота в тази държава.

Общи условия

Активация на акаунт