Рим - петнадесета тема

  • 77 129
  • 773
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 051
За купените билети онлайн има отделни каси и на тях си вземате билетите срещу разпечатката, няколко са не е една.Нищо не си объркала, спокойно. Даже може и телефона да ползвате, те сканират бар кода.
Първо на входа ви проверяват разпечатката, после минавате проверка и след нея вече са тези каси, където трябва да си вземете билета.
За аудиенцията при папата мисля вече се уточни, че никой не ги иска тези покани. Просто отивате, минавате проверката и се нареждате на площада.
Ако все пак искате да сте сигурни до три дни преди аудиенцията, неделя, понеделник и вторник, от 8 до 19ч. може да ги вземете от гвардейците на Бронзовата врата.На първа страница има къде се намира.
За купола без опашка никаква около 9.30 сутринта, изкачване варианта с асансьор, разглеждане, снимки и слизане в базиликата ми отне 1ч.,без бързане.
За мен най-удачният вариан е отиване сутринта рано, първо качване на купола, после разглеждане на базиликата и след това отиване на музеите.
При обратният вариант, няма да се чака на опашката на базиликата, но много често опашката за купола е ужасно голяма, виждала съм да е чак до долния край на стъблите по които се отива до базиликата и е много неприятно, когато има много хора натъпкани за отиването към купола, бутат те отзад, не можеш да спреш да починеш.

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 15:31 от Lady Vengeance

# 691
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
За мен най-удачният вариан е отиване сутринта рано, първо качване на купола, после разглеждане на базиликата и след това отиване на музеите.

С купени онлай билети ще се чака ли при този вариант за музея и капелата?

Да попитам и относно Мезео дей бамбини, тъй като не намирам версия на английски на сайта, на какъв принцип са организирани посещенията там, детето си се разхожда и си ръчка само по разните атракции или се провеждат нещо като уоркшопове и се налага да знаеш италиански newsm78

# 692
  • Мнения: 2 051
С предварително закупен билет за музеите не се чака, просто си правите сметка колко горе-долу време ще ви отнеме разглеждането на базиликата и качването на купола, после предвижването до музеите и си купувате билети за подходящия час.

# 693
  • Мнения: 91
И за мен по- удачния вариант е първо базиликата и купола, а след това в музеите. Изпробвала съм така да се каже и двата варианта. През 2014 чаках повече от половин час на огромна опашка, за да минем проверка на скенер на площада. А освен това през март все още касите за купола работят до 16,30. Нека и тези, които имат намерение да ползват аудио гид да предвидят това,че в този случай не може да се ползва прекия изход за групи в Сикстинската капела.

# 694
  • IT
  • Мнения: 3 704
Експлора естествено, че има сайт на английски ето я.
Лабораторията готварската е  през празнични  дни и събота и неделя.
В момента има една за четене на приказки, но я е само на италиански и пак уикенда.
Влиза се и се разглежда до час и 45 мин мисля че беше и е на определени часове. Отворената, външна част мисля че не се заплаща

# 695
  • Мнения: 36
Здравейте в сряда летим за Рим Simple Smile Понеже четох, че доста са имали тридневен престой като нас, бихте ли споделили някакви маршрути. Ще отседнем до Термини и все още донагласям програмата. Благодаря предварително Simple Smile

# 696
  • Мнения: 180
Момичета,с кой автобус може да стигна до Траставере? Отседнали сме до Колизеум
Благодаря

# 697
  • Берлин
  • Мнения: 4 605
Здравейте в сряда летим за Рим Simple Smile Понеже четох, че доста са имали тридневен престой като нас, бихте ли споделили някакви маршрути. Ще отседнем до Термини и все още донагласям програмата. Благодаря предварително Simple Smile

Ползвай примерните маршрути от 1ва стр. Аз върху тях си сглобих програмата

# 698
  • Мнения: 2 051
От Колизеума до Трастевере ходи трамвай № 3, спирката е от задната страна на входа на Колизеума. Отива до гарата на Трастевере. Ако искате да се придвижите към центъра на Трастевере, когато трамвая завие по виале ди Трастевере слезте и ще повървите малко пеша.

# 699
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 805
И за мен по- удачния вариант е първо базиликата и купола, а след това в музеите. Изпробвала съм така да се каже и двата варианта. През 2014 чаках повече от половин час на огромна опашка, за да минем проверка на скенер на площада. А освен това през март все още касите за купола работят до 16,30. Нека и тези, които имат намерение да ползват аудио гид да предвидят това,че в този случай не може да се ползва прекия изход за групи в Сикстинската капела.
Като запазвах билети и ми се мярна изречение, което гласеше "изхода до капелата към базиликата може да се ползва само от групи". Така ли е наистина? Може да пробвам варианта с влизане в базиликата и бързо качване до купола за 1 снимка и после в 9 към музейте. Ако закъснеем 15-20 мин не е фатално нали? Някой назад беше споменавал, че не са им правили проблем за малко закъснение.

faydee ние ще сме в Рим от 3 до 5 март, малко по-късно ще ти напиша каква е нашата програма, надявам се да ти е полезна  Hug

# 700
  • Мнения: 2 051
На мен ми се струва, че може и да е фатално Laughing, мисля че си спазват часа.
Щом вече имате купени билети за музеите за 9ч., мисля че пък е много рано преди това да разгледаш купола и базиликата, все пак за купола ти трябва поне час, после базиликата и после предвижване до музеите.От колко часа работи купола?
Пробвайте другия вариант, изхода който води до базиликата е само за групи да, но можете да се присламчите към някоя и така да минете(внимавайте да не е китайска Laughing) Има опасност да ви върне охраната и да не ви се получи.

# 701
  • Мнения: 91
В пътеводителя, който най-често ползвам е дадено следното работно време за периода октомври-март
Базиликата - всички дни без сряда от 7,00 до 18,30 часа;сряда от 13,00 до 18,00 чсаа
Куполът -  от 8,00 до 17,00 часа
Така че ако отидете рано и разглеждате по-стегнато мисля, че можете да успеете и с двете.
Предвидете си десетина минути, за да се придвижите до входа на Музеите.

# 702
  • Мнения: 180
От Колизеума до Трастевере ходи трамвай № 3, спирката е от задната страна на входа на Колизеума. Отива до гарата на Трастевере. Ако искате да се придвижите към центъра на Трастевере, когато трамвая завие по виале ди Трастевере слезте и ще повървите малко пеша.

Благодаря, утре вечер ще посетим мястото

# 703
  • Мнения: 36
И за мен по- удачния вариант е първо базиликата и купола, а след това в музеите. Изпробвала съм така да се каже и двата варианта. През 2014 чаках повече от половин час на огромна опашка, за да минем проверка на скенер на площада. А освен това през март все още касите за купола работят до 16,30. Нека и тези, които имат намерение да ползват аудио гид да предвидят това,че в този случай не може да се ползва прекия изход за групи в Сикстинската капела.
Като запазвах билети и ми се мярна изречение, което гласеше "изхода до капелата към базиликата може да се ползва само от групи". Така ли е наистина? Може да пробвам варианта с влизане в базиликата и бързо качване до купола за 1 снимка и после в 9 към музейте. Ако закъснеем 15-20 мин не е фатално нали? Някой назад беше споменавал, че не са им правили проблем за малко закъснение.

faydee ние ще сме в Рим от 3 до 5 март, малко по-късно ще ти напиша каква е нашата програма, надявам се да ти е полезна  Hug

Ще чакам. Ние кацаме на 1 сутринта и в събота рано летим обратно.  Blush Hug Hug

# 704
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Всички автобуси от градския транспорт ли имат вендинг апарати?  

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 22:42 от Mooimeiske

Общи условия

Активация на акаунт