Филмови малини 2016-та

  • 6 981
  • 48
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
След като вече има тема за най-харесвания филм за изминалата година, бързам да спазя традицията и да ви предложа тема и за обратния избор - на най-нехаресвания филм за 2016 година.

Предлагам ви, както в темата за избор на най-добър филм, тук също всеки да номинира най-много по 5 (пет) заглавия. Всяка номинация се брои за един глас.
Десетте, събрали най-много гласове, отиват на гласуване чрез анкета в отделна тема. Срок за номиниране - до 27 януари, за да сме в крак с другата тема. Мисля, че ще е добре да пуснем анкетите заедно и да обявим после в един и същи ден решенията на форума за най-силен и най-слаб филм на 2016. 
За справки можете да ползвате и миналогодишната тема, както и резултатите от миналогодишното гласуване.
Също така на 23 януари 2017 ще излязат американските номинации за Златни малини - и те могат да послужат за "вдъхновение" на някой в последния момент.


А сега - кажете, кои филми през 2016 година са ви разочаровали, възмутили или приспали в киносалона или пред екрана на компютъра/телевизора. Кого/какво искате да "наградите" като най-малоумен сценарий, най-тъп филм, най-безидейна режисура или най-слаба актьорска игра. За кой филм сте си задали въпроса: "Кой е дал пари за това чудо?"

# 1
  • София
  • Мнения: 22 948
За сега казвам :

 Dirty Grandpa и Deadpool ( с риск да си изям боя от някоя потребителка Mr. Green)

# 2
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
The Neon Demon- отвратителен.
и още 4 ще намеря:trollface:

# 3
  • Мнения: 4 009
На първо място твърдо Central Intelligence - най-скучният и не забавен филм, който упорито гледах само за да отчета доглеждане, но към края се предадох и го спрях.

На второ  място oще по-твърдо Disney's The Jungle Book - Много красиво нарисувана природа, но всичко останало беше  Sick Детето беше отвратително дървено, пеещият крал на маймуните, когото направиха на карикатурен мафиот WTF?, липсата на сюжет, по никакъв начин незапомнящите се животни. Сякаш целия си бюджет са го дали за заплата на аниматорите на природата и озвучителите, а с останалите 200 долара са наели сценарист, режисьор и главен актьор.

Другите три - Suicide Squad, Batman VS Superman и Captain America 3 Civil War, без определен ред, еднакво разпокъсани, без логичен сюжет и с кухи ненужни герои.

Много искам да добавя още и Zoolander 2 извън петте, ако е възможно Grinning

Последна редакция: вт, 27 дек 2016, 15:06 от Нервен_Хамстер

# 4
  • София
  • Мнения: 22 948
Добавям : The Brothers Grimsby  Sick Sick Sick

# 5
  • София
  • Мнения: 27 181
1. Independence Day: Resurgence
 ooooh! мъка, мъка...

2. Warcraft
огромен бюджет, мощна реклама, големи очаквания, а накрая едно голямо нищо. супер провал.

3. Suicide Squad
отвратителен филм, в който единственото нещо което ставаше за гледане бе визията на Маргото  Heart Eyes

4. The BFG
Изключително скучен, досаден и зле филмиран филм. Едвам изчаках краят му.

5. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
Отново много голямо разочарование. Приличен потенциал като начална база, добър подбор в кастинга и всичко опорочено от некдаърна режисура опропастила филма.

=

Ice Age: Collision Course
след първите два филма всичко е бутафория. Тази Ледена епоха бе най-зле от всички. Надявам се наистина това да е финала на баналната вече история.

# 6
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Колкото и да ми е мъчно:

Suicide Squad -  както каза Diavolo, само Маргото (и саундтрака за мен) ставаха от този филм.

Warcraft

Dirty Grandpa - отвратителен бълвоч

За сега.
Относно Deadpool
Скрит текст:
много хора, които не се интересуват от комикси, игри и т.н. не разбраха шегите в него и не им хареса.

# 7
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880


Independence Day: Resurgence
Andròn: The Black Labyrinth
The 5th Wave
Jason Bourne

# 8
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Suicide Squad, че ми е най-пресен. Само Джарет Лето ми хареса, другото - изсмукано от пръстите.

# 9
  • Мнения: 4 009
 offtopic
Джаред Лето пък беше най-изсмуканото от всичко там. Диво преиграване, от някъде взела се любов към Харли, и като цяло беше някакъв akward to watch...

# 10
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Визуално, визуално. Laughing И Джай Кортни харесвам също. Laughing

# 11
  • Мнения: 4 871
Аз пък, изненадващо и за мен, харесах Отряд самоубийци  Laughing

Номинирам White girl. Sick Това е най-голямата простотия, която някога съм гледала!
Добавям и още един-Баш обирджии Tired тъпичко, а ролята на Кейт Маккинън е абсолютна излагация

Последна редакция: чт, 29 дек 2016, 12:15 от Spring is my season

# 12
  • София
  • Мнения: 38 515
The jungle book - съвършена визия и ужасна игра на детето.
И The revenant - аз не можах да го изтрая. Нито оцеляването ми беше истинско, нито историята. Гледам, пише, че режисьорът е успял да поддържа контрол, плавност и напрежение въпреки разтегнатата история. Успял, дрънци.

# 13
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
The Revenant е от миналата година.

# 14
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Номинацията за The revenant няма да я приема, защото той е от 2015 година и тук във форума той беше разглеждан в миналогодишните теми. В които събра и добри и лоши мнения...

Общи условия

Активация на акаунт