Щастлива и благословена Нова година за ЮНЧЕТО ще има

  • 25 645
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 555
От около 2 седмици и Софи рязко намали дневния си сън. Около 11 окончателно се е събудила и заспива към 3, после в 4 папа, около 6 пак заспива за малко и в 11 вечерта си ляга. През останалото време по цял ден пее  Grinning наистина, не спира!
Момичета, мога ли да дам за първи път авокадо за следобедна закуска с банан или и него трябва да въведа на обяд?

# 676
  • Мнения: 178
Аз пък да ви питам как ги приспивате? Напоследък свикнаха да ги люлеем на ръце и направо ми се откъсват. Решила съм да ги отучвам,  но още не съм измислила как, защото ако оставя единия да реве, буди другия и става страшно. Някакви идеи?
И ние се приспиваме на ръце, няма друг начин, тъй като ако я одтавя в леглото тя веднага се завърта по кирем е почва да рита и да "плува" и да се мъчи да пълзи, дори и да й се спи. Ако я оставя на леглото до мен-същата работа и когато вече много иска да спи почва да мрънкоти и да църка. По едно време поне вечер беше почнала сама да заспива след хранене, но от скоро спря, пак почва да рита и да се върти, търка очи, дърпа уши, абе общо взето не може сама. Винаги я оставям първо сама, ако случайно успее, но накрая я взимам и веднага заспива. Така че и ние се носим още.

# 677
  • Мнения: 178
Момичета, мога ли да дам за първи път авокадо за следобедна закуска с банан или и него трябва да въведа на обяд?
Според мен няма никакъв проблем, аз много неща си въвеждам на сутрешната или следобедната закуска. Голяма вкусотийка е банан с авокадо, но установих, че авокадото ходи на всичко, круши, ябълки, манго, става много вкусно. Добре че в Кауфланд мангото беше на промоция 0.99 за брой, че когато бях взела да я захраня беше 2.50, а скоро го гледах 3.50 за бройка, иначе надали щеше да е опитвала манго. Аз 28 год не бях опитвала такова чудо и тя щеше да издържи няколко годинки  Joy
Днес най-накрая се добрах до домашно месо, та ще дам и месце вече, тя така хапи мен и баща си, че мисля че ще й хареса да яде нещо расло на кокал най-накрая  Joy

# 678
  • Мнения: 178
Пропуснах да питам, знам че нещо като се размрази не трябва да се замразява пак, но размрязено месо, след като се свари може ли да се замрази на ново?

# 679
  • Мнения: 95
Заспиването ни е голям проблем от както сме се родили. Както и самият сън. Всеки ни се чудеше кал така не искало да спи повечето бебета ядели и спели по 3-4 часа е да ама не ние явно не сме от повечето. Нито веднъж не е спала толкова много през деня. На 20тата мин се събужда и ако не съм до нея да  и дам биба или цица в повечето случаи е готова събудена. И аз съм взела авокадо в какво съотношение го смесвате с банана?

# 680
  • Мнения: 5 060
Половин авокадо и почти цял банан давам аз.

От месеци детето заспива само, но напоследък заспива, докато се храни. Като го оставя в леглото обаче се събужда и се нахилва до ушите.
Оставям го още час да си играе  в кревата и по някое време заспива.

Има ли други деца, които обичат да си удрят крачетата в решетките. Притеснявам се, че ще си счупи стъпалото, постоянно го блъска и се кефи от това.  ooooh!

# 681
  • Мнения: 3 213
Моята мома си удря главата в решетката, без да иска - просто като се хване с две ръце за решетката и почне да мърда, редовно си тряска тиквата. Изобщо не й прави впечатление. А иначе, младежът обича да си прокарва краката през решетката и все се притеснявам, че някой път ще ги усука, но не успявам да го контролирам.

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 11:13 от KittyCatty

# 682
  • Мнения: 1 775
Ние сме още с обиколници и нямаме проблеми с решетките. Отделно, че беба спи с ръцете в спалния чувал, иначе търка с ръчички лицето си и се събужда непрекъснато.

Вечер ритуалът ни за лягане е да минем да изгасим всички лампи и после я слагаме на шезлонга между нас на дивана и пускаме един и същ плейлист с детски песнички. Не й даваме да гледа екрана, с гръб е, а само да слуша сравнително тихо музиката. Сега напоследък много я тормозят зъбите и е по-трудно, държим я или галим по ръчичките, главичката и така, докато се успокои и заспи, после я пренасям в леглото и. Отваря очи да регистрира преместването и след това заспива, може да помрънка половин минута. Никога не съм я държала да си играе в кошарата, слагам я там през деня само, ако трябва да сляза да взема пратка от куриерите, но може и да пробваме начина на Мохини. Иначе до 4тия месец заспиваше сама в кошарата си веднага след баня и хранене, но оттогава - нъцки.

През деня все още спи по три пъти, но тия дни за много кратко - по 20-30 минути и се ококорва, вечер заспива късно, ако е в 9:30 направо банкет вдигам, но обикновено е 10:30-11, голям тормоз с тия зъби - чесане, плач.

# 683
  • Мнения: 5 060
Ама и ние сме с обиколници, ама това изобщо не го притеснява да блъска краче в горния борд. Не че не изважда и обиколниците, но го виждам навреме.

# 684
  • Мнения: 2 721
И ние сме с обиколници, възможно най високите Mr. Green но за нашия фъстък няма невъзможни неща, скъса с дърпане вече 3 връзки по различни краища на обиколниците , сваля си в единия край който е на решетката и си тика крачетата там и си ги мърда и се радва. Е да ама преди 2 дни ми изкара акъла, екарал крачето и пищи че неможе да го издърпа и за секунди ми се обърна стомаха, помислих че си е счупил нещо... #Crazy
 Вече се и набира и краката му седят във въздуха.. Изумява ме това дете с всеки изминал ден.
От 3тия месец му направих режим вечерта да заспива в 9-9:30. Давам кремче , после го събличам голичък че много обича да седи така, играе си 15тина минути , обличам слагам го в кошарата и давам мляко. Той винаги заспива докато си яде млякото. Е, понякога се криви и не заспива веднага но давам 2 3 играчки и го оставям самичък и по някое време вече е заспал( до 20минути). След това се събужда към 2-3  и после към 5-6 , ставаме между 7:30-8.  Много съм щастлива като се събуди веднъж но напоследък пак се буди 2пъти. Ама при него не толкова от глад , колкото от въртенето му из цялата кошара.
През деня има 2 или 3 дрямки. Сутрешната е около 1час. Следващите по 2часа в най добрия случай 3(като е в настроение Mr. Green) .

# 685
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Минахме консултация най-накрая. Госпожицата тежи 9100 кг, 69 см.Докторката каза да яде попара, не че има нужда  Laughing За приспиването уж заспива сама, ама не всеки път, люлея кошарата. Не знам обаче като я сваля на долното ниво какво ще правя, че и тя буди сестра си като ревне.

# 686
  • Мнения: 555
Супер, значи днес ще сменим следобедната закуска с банан и авокадо. От една седмица, че и отгоре яде само каша от елда с ябълка и я обожава, дано не се разсърди, че днес няма да има.
Относно обиколниците от 2 седмици е голямо чудо с тях, къса им връзките , лапа ги, нахлупва си ги над нея, главата й е в таблата на леглото, кеф голям. А ние с баща й само се притесняваме да не се задуши. Само обиколника на решетката не съм й сложила отпред, за да можем да я виждаме, а и ще стане много тясно, че те са доста големи. Обезопасена е с една крава на Милка, но яко блъска с краката, тя като цяло цялото легло не го виждам още дълго да е здраво  Laughing

# 687
  • Мнения: 9 710
Ако давате половин авокадо, другата половина(без да махате костилката) я сложете в хладилник, в кутия с малко лук отстрани, затворете кутията хубаво. До следващия ден авокадото е идеално свежо.
Наскоро научих този номер. Преди се налагаше да изяждам остатъка ( Laughing ), защото потъмняваше много бързо.

# 688
  • Мнения: 10 758
И ние днес минахме на консултация - 8900/74 см Simple Smile
Питах за офталмолог, каза ми, че не е задължително да се ходи на преглед, а само при проблем - конюнктивит, проблеми със слъзния канал или др.подобни. Но ако искам, а аз искам, ще ми даде направление към десетия му месец за педиатър-офталмолог (няколко такива специалисти били в София и ще ме насочи да си избера).

# 689
  • Мнения: 83
Божее, ако Мишо се будеше по веднъж щях да вдигна купон на следващия ден. От известно време се буди поне по 10 пъти на нощ. Иначе заспива към 9-10 след като му попея 20мин и го люшкам в кошарата. Относно спането през деня, със зор спи два пъти по час-час и половина. Играе си вече само на земята, точно за да не си блъска главата и краката в креватчето. Не че не пада по лице на земята от време на време  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт