Кухня...

  • 14 159
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 210
Ами не се нагрява много - тя печката е доста изолирана. А шкафа все пак го сложихме да изолира печката от хладилника.
Там държа разни неща, които трябва да са на сухо - брашно, макарони, олиото и оцета.

Да лампата също е ОК - ние тогава не се сетихме за лунички (брат ми обаче си сложи). Само лампата на таване не стига, защото ти се пада точно зад гърба и не е гот.

Забравих да кажа, че да сложиш плоскост вместо фаянс има още една положителна черта - избягваш кривите стени.

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 09:49 от Anichka

# 16
  • Мнения: 4 546
абе луничките са красива работа, ама ми казаха, че излизат към 100-150лв и не ми се дават толкова пари. така че ще плагиатствам от теб и ще сложа такива лампи  Wink

# 17
  • Мнения: 196
Anichka хубави съвети си дала  Hug мерси много. Аз искам да направя то4но това с моята пералня,да си я сложа в шкаф.
А мебели "Явор" имат доста добри цени, ама сигурно трябва да се ходи до Пазарджик. Някой поръ4вали ли е от там  newsm78
Виж за магазин в София не може да нямат мои познати си взеха от тм кухня и супер Peace

# 18
  • София/Перник
  • Мнения: 985
Anichka,
Извинявам се за малко грубия си тон, но - Колко кухни си направила ти като майстор?  Thinking
Даваш малко така... поизмислени незнайно от къде съвети... Тук има хора, които с това си изкарват хляба...

Има доста теми, в които се обсъждаше "кухнята" и мебелите в нея... просто четете... Подобен род изказвания ме карат да се  Laughing - нищо лично към теб! Но по-внимателно с изказванията, особено, ако това не ти е специалността.

Това, че на теб ти е харесало да си сложиш гръб на кухнята вместо плочки, не значи, че е по-добро!
Също така, ако зад водобранната лайсна няма силикон, то каквото и да е между плота и стената - вода ще влезе.
По принцип гърба отзад, ако е от "дървесните" разновидности на материала е много по-нетраен от едни "смотани" плочки. Това за изправянето на кривите стени го пропускам  Grinning - ако ти е крива стената отзад - ще ти остане място за "разходка на разни екземпляри". Другото, което е, че как подпира горния ред??? Няма такова нещо. Дюбели и то повече е решението.
Термоплотовете са със стандартна ширина 60 см! Ако е нещо нестандартно - тогава е по-скъпо.
Пералните също са 60 см. в горната си част (там където се явява капака на уреда) - има такива и за слагане под плот, т.е. капака се маха и на практика пералнята е по-тясна от 60см.
Отделно - при долния ред шкафове се оставят винаги 5см. отзад - именно за прокарване на разни ел. и ВиК инсталации.
А в края на плота до стената освен водобранна лайсна - задължително и силикон!
Извинете, че стана дълго...

# 19
  • Мнения: 565
Нашата кухня е на ARON. След дълго обикаляне преди две години из специализирани фирми и майстори, се спряхме на ARON по няколко причини:
1. Съотношение материал - цена беше най-добро. Имам предвид  вратички от МДФ, които имат лек релеф. Другите ми искаха  +1000лв!
2. Навсякъде другаде като кажех, че искам касетиера и въртящи се кошници ми вдигаха здраво цената. Там я вдигнаха по-нормално.
3. Проектите, които ми направиха бяха безплатни, а в повечето фирми искаха сътветно заплащане тогава.
4. Предложиха ни разсрочено плащане.
От две години си я ползваме и с чисто сърце мога да кажа, че си е същата!
Препоръчвам ти, ако имате време да отидете до ARON. Вземете си размерите и ще ви направят проект, който е безплатен. Имат много модули от всяка серия и правят най-различни комбинации. Така, че нестандартните размери не са никакъв проблем! Успех!

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Anichka, кухнята ти е хубава наистина, но аз не бих си направила и вградила всички уреди в шкафове, когато не са уреи предназначени за вграждане, просто защото всеки един шкаф е ценен за една кухня да се слагат разните му там посуди и препарати, а вграждането на обикновени уреди за мен е разход излишен. Ние сега правим всичко наведнъж и просто сме и притеснени малко с парите, единствено исках да се вгради микровълновата, да се качи нейде по стените, за да не заема място по плотовете. Друго, което ужасно много държа за кухнята си да не е с бели или светли шкафове, само една домакиня с бели и светли шкафове зане колко време й отнева и труд да поддържа бялото бяло, за това си избрах цвят череша. Относно плочките мога да ти кажа, че един добър майстор си знае работата и лесно ще избегне неравнотстите в стените, а както знаем панелките са пълни с такива екстри, да не говорим какви кукленски малки плочки има декоративни точно за кухни. Относно осветлението ние ще си сложим светодиоди, които са скъпи наистина, но пък харчат само 1W. Приятелят ми е спец в тази област, просто това му е специалността и поне ще го направи като хората.
В крайна сметка всяка домакиня иска да има красива и приветлива кухня, просто защото повечето време прекарва там   chef.

# 21
  • Мнения: 1 210
Anichka,
Извинявам се за малко грубия си тон, но - Колко кухни си направила ти като майстор?  Thinking
Даваш малко така... поизмислени незнайно от къде съвети... Тук има хора, които с това си изкарват хляба...

Има доста теми, в които се обсъждаше "кухнята" и мебелите в нея... просто четете... Подобен род изказвания ме карат да се  Laughing - нищо лично към теб! Но по-внимателно с изказванията, особено, ако това не ти е специалността.

Това, че на теб ти е харесало да си сложиш гръб на кухнята вместо плочки, не значи, че е по-добро!
Също така, ако зад водобранната лайсна няма силикон, то каквото и да е между плота и стената - вода ще влезе.
По принцип гърба отзад, ако е от "дървесните" разновидности на материала е много по-нетраен от едни "смотани" плочки. Това за изправянето на кривите стени го пропускам  Grinning - ако ти е крива стената отзад - ще ти остане място за "разходка на разни екземпляри". Другото, което е, че как подпира горния ред??? Няма такова нещо. Дюбели и то повече е решението.
Термоплотовете са със стандартна ширина 60 см! Ако е нещо нестандартно - тогава е по-скъпо.
Пералните също са 60 см. в горната си част (там където се явява капака на уреда) - има такива и за слагане под плот, т.е. капака се маха и на практика пералнята е по-тясна от 60см.
Отделно - при долния ред шкафове се оставят винаги 5см. отзад - именно за прокарване на разни ел. и ВиК инсталации.
А в края на плота до стената освен водобранна лайсна - задължително и силикон!
Извинете, че стана дълго...

И аз ще бъда малко груба с теб. За съжаление аз на свестни архитекти никога не съм попадала - всичките са толкова отвеяни и велики, че за тях стая по-малка от 6х5 не е стая. Аз съм практичен инженер. При мен гадинки не се разхождат по други причини.

С извинение, но 3-ма които си изкарват хляба с това, не можаха да направят нищо смислено с малката ми кухничка.
Нито една фирма не можа да ми сметне нестандартните мебели, защото могат да смятат само при височина 85см - сори ама това е върха на простотията. Ако ти кажа висока съм 175 см - ще ми кажеш ли колко трябва да е висок плота на кухнята, за да работя спокойно и каква трябва да ми е мивката, за да не ме боли гръб?

Нямам цял живот, за да обиколя хилядите фирми и фирмички. Не работя и цар, за да дам 12000 лв за кухня.
Има още много причини. Има и неща, които сега бих променила малко (когато си правя новия апартамент) - но за мен това е ОК.

Ето тази кухня изглежда супер - сега погледни и пералнята и тогава ми говори за стандартни плотове.
http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/9 (Jeni_Madj да ме извини, че я ползвам за пример. Кухнята е супер.)
За да използват "нестандартен" по-широк плот ми поискаха по 80лв отгоре на линеен метър. Ами сори ама не съм луда. Сега може разликите да са минимални, но преди повече от 3 години и половина бяха такива.
Пак казвам - не бих дала още един куп пари, за да си купя перялня, която става за вграждане - за мен лично е абсолютно безсмислено. А ако не си разбрала в темата ставаше въпрос и за не толкова голям бюджет.

Как подпира горния ред? Помисли малко и ще се сетиш.

А моите съвети са от собствен опит. Сменила съм достатъчно квартири, за да се запозная с работата на достатъчно твои колеги. Не благодаря. Добре че си имате строителни инженери, че малко да ви свалят от небето, защото понякога бъкате от непрактични идеи.


# 22
  • Мнения: 750
Супер доволна съм от D&C, продавани от МЕТРОН. Дадоха ми най-добрата оферта, качеството им е чудесно, дизайнът - също. Свършиха си работата съвестно, чисто и навреме.

# 23
  • Мнения: 49
Нашата кухня я прави фирма "Мебелина". Доволна съм. Мисля, че струваше цялата някъде 1480 лв., заедно с мивката май, но без други уреди. От тях взехме и абсорбатор на Фабер (около 120-140 лв). Говорим за стандартна кухня, в стандартно панелно жилище, двустайно. Понеже не съм в час с размери и подобни неща, ще се опитам да я кача на снимка по-късно. Цветове - оранжево и кафяво. И аз имам плочки, а не плот на стената, защото така решихме, а и така ни посъветва майсторът, който правеше ремонта у дома, не от фирмата. Така и не сложихме водоустойчивата лайсна, но имаме силикон между плота и стената (как го обясних....)

# 24
  • София/Перник
  • Мнения: 985
И аз ще бъда малко груба с теб. За съжаление аз на свестни архитекти никога не съм попадала - всичките са толкова отвеяни и велики, че за тях стая по-малка от 6х5 не е стая. Аз съм практичен инженер. ....
С извинение, но 3-ма които си изкарват хляба с това, не можаха да направят нищо смислено с малката ми кухничка.
Нито една фирма не можа да ми сметне нестандартните мебели, защото могат да смятат само при височина 85см - сори ама това е върха на простотията. Ако ти кажа висока съм 175 см - ще ми кажеш ли колко трябва да е висок плота на кухнята, за да работя спокойно и каква трябва да ми е мивката, за да не ме боли гръб?

Нямам цял живот, за да обиколя хилядите фирми и фирмички. Не работя и цар, за да дам 12000 лв за кухня.
Има още много причини. Има и неща, които сега бих променила малко (когато си правя новия апартамент) - но за мен това е ОК.
....
А моите съвети са от собствен опит. Сменила съм достатъчно квартири, за да се запозная с работата на достатъчно твои колеги. Не благодаря. Добре че си имате строителни инженери, че малко да ви свалят от небето, защото понякога бъкате от непрактични идеи.

Не разбрах само, защо обръщаш въпроса за "свестни архитекти" и "строителни инженери"...  newsm78
Това, че не си попаднала на нещо читаво - sorry! Нямам вина за това.  Mr. Green
А човек се учи от грешките си!

По темата - нашата кухня излезе като мебел 1500лв. + 200 лв. за пръчките, дръжките и лампите. = размери 1,46 м + 2,21 м. Височина на долния шкаф 88 см. Проекта е изцяло наше дело. Майстора е личен познат.
ето я, все още недовършена

# 25
  • Мнения: 21
аз си поръчах моятя кухня миналата година във мебелната къща във Люлин и по моите размери си комбинирах кухнята.Трябва да отбележа че съм страшно доволна и не ми излезе скъпо.А избора за комбинации е огромен

# 26
  • Мнения: 6 039
Всички лекари са убийци, всички архитекти са некадърници, всички манекенки са грозни и прости, всички финансисти са крадци, а всички инженери някога са си мечтали да са архитекти ама.... Naughty

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нашата кухня я прави майстор. Но проекта е изцяло мой. Бях го начертала, триизмерно, с размери и той ми направи каквото бях поискала. Тази кухня  излезе 1400лв. От магазин щеше да ни излезе поне с 1000лв. повече. А и мястото е малко нестандартно, така че е трудно да се пасне нещо готово.
Ето и снимки. Grinning
http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/9
http://jenimadj.multiply.com/photos/photo/5/13

Страхотна уютна кухничка имаш,браво на теб и майстора.

# 28
  • Мнения: 1 210
Всички лекари са убийци, всички архитекти са некадърници, всички манекенки са грозни и прости, всички финансисти са крадци, а всички инженери някога са си мечтали да са архитекти ама.... Naughty

Има и друг лаф - Архитект е човек, който не рисува толкова добре, за да е художник и не му иде отръки математиката, за да е инженер  Heart Eyes

Явно да попаднеш на свестен в каквато й да е професия си е чист късмет.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ооо, хайде сега, за всяка професия може да се измисли подобна сентенция. Извинявайте ама темата е за кухни а не за архитекти или инженери!

Съжалявам за спама!

Общи условия

Активация на акаунт