Искам да кажа ... (102)

  • 52 723
  • 796
  •   1
Отговори
# 135
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
     Дроб от треска не съм яла и май не съм виждала. newsm78
Във всеки руски магазин има, а в Бг е на перфектни цени.
Та препечени филийки, с масло, дроб от треска (размазан като пастет) и отгоре малко хайвер.

За такива като мен дето не пият става и без алкохол   Mr. Green

# 136
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
Освен чудните руски "деликатеси", аз ползвам от Берьозката и душгеловете и крамовете от бреза, чудесни са! Heart Eyes

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 1 280
И ние сме си поръчали сельодка под шубой за утре. Сватята,бог да прости,беше майсторка,но си е голяма врътня. Знам от нея, че е чудесна салата за тежка софра, с много водка. Ние не сме по това питие, на ракия Бургас 69 ще сме, пак ще върви мисля. Направих сърмите днес, торта-домашна с ванилов крем, да ядат чоретата. Другото е свинско контрафиле по някаква тайна рецепта от дъщерята ,баница ,специалитет на мъж ми и още една салата,нетипична-домати с моцарела,босилек,песто и каперси-за мен предимно.
Включвам се в диетуването и аз след празниците.
90 дневната съм я въртяла,понася ми,но ми писва ,защото сама се ограничавам седни и същи ястия.
дюкан ми докара бъбречна криза, а и без плодове не мога .

# 138
  • Мнения: 13 076
Сега с една кулинарна гатанка идвам- свекърва ми прави една торта, знам продуктите оставила ми ги е, но не знам технологията. Искам утре да я правя, а няма да имам връзка с нея три дни. Та ако някой може да да даде акъл и да сътворя нещо, ще е супер. Значи имам натрошени бишкоти, сладка течна сметана, в нея се слага желатин и какао, също натрошени орехи. Но сметаната със желатина как се смесват, студени ли, топли ли? Бърка се сметаната желатина и захар,какао, после се слагат бишкотите и орехите, всичко в купа с кръгло дъно, стои в халдилника 12 часа, обръща се и се залива с шоколадова глазура. Нещо говори ли ви това?
Не съм работила със желатин и не знам как става изобщо? И ми се върти в главата, че и белтъци имаше newsm78
Писах в нета торта с натрошени бишкоти, но нищо не намирам. А помагайте сега:)

Жаки е с 38 градуса, но каза че е едно пръстче по- добре, демек малко:) Нищо не яде обаче, днес е на три лъжици супа и малко портокалов сок.

Гледам Бг филм "Живи легенди" приятен е.

# 139
  • До морето
  • Мнения: 7 159
Жаки, наливай я с вода, нас това ни спаси. Ако не иска, вземете една банка глюкоза от аптеката и й давай с лъжичка, да не се обезводни.

Ние утре ще сме си самички вкъщи и се вързах на акъла на мъжа ми пак да пълня пуйка. Едно, че ме мързи и второ двамата тая пуйка ще я ядем до Банто Васил, ама здраве да е - размразих я вече! Освен това правя една салата с картофи и рачешки ролца с кисело мляко, питка и печена тиква. Това е менюто за НГ!

# 140
  • Мнения: 3 868
В Бургас времето е отврат.

Утре ще се събираме по комшийски, дано сме здрави всички. Шест възрастни и пет деца, всички на една възраст. Днес пазарихме, а утре ще приготвяме.

# 141
  • Мнения: 10 711
Жаки, не я знам тази торта, но аз лятно време правя подобна със заквасена сметана и кисело мляко в която ползвам желатин, та за него ще ти кажа.
На пакетчето желатин пише за какво количество е. Аз слагам едно пакетче в моя случай на 500 грама к.мляко. Желатина го слагам в метална касерола, разтръсквам хубаво да не е на купчина и сипвам вода да го покрие. Той шупва след няколко минути и тогава го слагам на водна баня да стане течен, не трябва да завира. Понеже установих, че няма смисъл да си пускам котлона за водна баня, варя си със каната вода, наливам в друг съд врялата вода и купата със желатина потапям в горещата вода. Той бързо става течен, разбърквам го добре, трябва да стане абсолютно течен и започвам непрекъснато да бъркам сместа и да добавям желатина. След това сместа я използвам като крем и прибирам в хладилника.
Сега се сещам, че твоята рецепта ми прилича на бъркана торта, прави се в касерола, после се обръща, но никога не съм чела рецептата и не съм я правила. Успех и снимки чакаме Laughing

# 142
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Как ме е яд, че не се сетих по-рано да ви дам рецепта за баклавички - става много хубава и много лесно се яде - по една хапка са баклавичките. Откакто съм научила тази рецепта преди двайсетина години, никаква друга не правя, тази е предочитана от всички.

За всеки случай ще я напиша, ако някой още се чуди дали да прави:



Навити баклавички с пълнеж

125 г масло
1 пакет фини кори (аз ползвам Фамилия)

За плънката:
2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. накълцани орехи
канела на вкус

Сироп:
3 ч.ч. захар + 3 и половина ч.ч вода. Ври 10 мин. Към края - щипка лимонтозу.

Всяка кора намазвате с четка с разтопено масло и слагате в единия край от плънката като въженце, дебело около пръст. Навивате стегнатичко. Нареждате в тавичка. (Изберете по-голяма тава, защото това са между 18-21 ролца, в зависимост от партидата кори. Аз ползвам по-дълбоката тава от печката. )Поръсвате (намазвате) отгоре с маслото, което ви е останало. Печете до зачервяване . Като изстине, нарязвате ролцата на парченца от по 2 см. (Това е най-неприятния момент, щото малко хвърчат корички, нужен е тънък и остър нож). После заливате с врелия сироп.

Ако знаете колко лесно се ядат! Щото са по една хапчица и не ти става тежко, не ти се разместват корите, мъжът ми даже и чинийка не ползва, само минава покрай тавата, (в която седи една виличка!), лап! и готово.

За сиропа - който обича много гъст сироп, дето капката стои права като стъклена, може и да не го хареса. Този сироп е среден, нито водняв, нито баш турски. Освен това задължително трябва да ври 10 мин., за да не се захароса и да стане точната гъстота. Може да се сложи малко кора от лимон, докато ври сиропа, ако обичате. Аз слагам навсякъде, където може.

Ние тези баклавички от Коледа до сега им видяхме сметката (ама дадох и на децата за вкъщи).

Утре сме само двамцата, обичаме да сме си вкъщи на Нова година. Ще изпека пържолки в компания на картофи, руска салата направих, утре Снежанка (сега цедя киселото мляко), имам торта, която ми подари една приятелка. Направих една тава печено кисело зеле със свинско за на другия ден и на 1-ви ще пека баницата с късмети, като дойдат децата, да е топла.
Гледам да не е много храната за нас двамата, че да не преяждаме.

Жаки, зависи дали желатинът ти е на прах или на лист, обикновено на опаковката пише как се използва. По принцип се разтваря в хладка вода или на водна баня в малко вода, бъркаш до хомогенност, още хладък го смесваш със сметаната, докато е течен.

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Свеки е най-добра кулинарка,после съм аз,мама- накрая  Rolling Eyes
Да можеше да те прочете само  Laughing
...
свеки  Laughing,или мама  Whistling....
За ваканцията и моят ученик се ослушва и отправя горещи молби към дядо Боже  hahaha,ама няма отговор за сега  newsm78.
Янтрааа, наскиорства ли се за няколко години напред  Hug?
ММ се върна късничко, гладен, аз уж щях да съм на чай и ябълка,пък взех,че му направих компания  Mr. Green и преполовихме и втора бутилка вино.Жена-мечта,ей  bowuu.
Утре една баничка с късмети ще изпека,да се знае,че в ресторанта кой ял,кой пил, кой блял  hahaha.
Светалчоооооо,искаш да ме примамиш вместо баница,да направя баклавички  newsm78. Кат' нищо ще се навия,щото аз нали и за меденките и сармите се пенявих  hahaha.

# 144
  • Мнения: 4 188
Вместо брашно, не е ли по - удачно галета да се ползва, Свет  newsm78

# 145
  • Мнения: 13 076
Коте, благодаря, ще бъркам там нещо дано стане, но повярвай ми, снимки на мои сладкарски напъни не искаш да видиш:))
Някой има ли идея какво е времето в Антали в срещата на април? Искам да резервирам за ваканцията и искам да сме на топло и на море. Да има анимация и Алл инклузив, затова за Турция се сетих на прима виста. Но и за други топли места отговарящи на изискванията сме навити:)

Марипоса, водичка пие, знае че Вальо( на една колежка детето) е в болница на системи, само го повтаря с един адски смешен тон:)

# 146
  • Мнения: 5 398
Влизам набързо да се похваля, че спечелих раница, която струва 300 лева, на ДИП за 5,11 евро. Mr. Green
Страхотна изненада беше.
Казвайте какво още харесвате от руските магазини, че на 5 минути от нас има 2, а не съм влизала в тях.
Не съм ви чела от следобед, затова не коментирам, утре ще наваксам.
Лека нощ. Hug

# 147
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Няма да съжаляваш, Гена. Всички, които съм зарибила с тези баклавички, още са пристрастени. Joy Joy

Писали сме с Котето едновременно за желатина, ма няма да трия.

Всички болни да оздравяват по-бързо!
Чух д-р Михайлов да казва за възрастните, че било добре при този грип да се действа с една лъжица английска сол, разтворена в малко вода  и после с чайове - изчиствало токсините от организма, причинени от вируса и човек по-бързо се даврандисвал. Има логика. Той обясни, че причината болният да се чувства като парцал и всичко да го боли са именно токсините.

Сандо, не. Не галета, с брашно е рецептата и е много сполучлива, нищо, че изглежда подозрителна с тия яйца и с брашното.

Лято, честито! Да заведеш раницата на интересни и приятни места!
От руските магазини аз си купувам пелмени и сьомга хайвер, но миказаха, че имало много хубави кори "медовик" за френска селска торта.
Пелмените ги приготвям по корейски, защото не ги обичаме по руски със сметана - лигави ни идват.
По корейски след като се сварят, се запържват в тиган с масло да се позачервят от двете страни и после, в чинията, си ги поливаш със соев сос.

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 23:20 от svetal4o27

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Скоро ходих в Берьозка да купувам руски курабии за почерпка в часа по руски на младежа, въртях се, побутвах се...следващият път ще съм по-подготвена  bowuu-шуби,сельодки,не само сладости да избирам. Водка не пием,ама пък ядем едно-друго.
Лято,честито!
Ау,като ви прочетох Новогодишните менюта, люто завидях  Crossing Arms.
Светалчо,ще съжалявам аз,ама ще е късно  Joy Hug,като отхвърчат копчетата на гащите  Mr. Green.

# 149
  • Мнения: 6 742
Влизам да попитам за  рецепта за баница със сирене, но аз да си точа корите.Какво тесто да забъркам за да разточа хубави кори?

Общи условия

Активация на акаунт