Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Фенове на Тери Пратчет- да се преброим - 4

• 45 090
  • 397
  •   2
Отговори
# 390
  • Дивата природа
https://www.goodreads.com/book/show/17791420-2000--

автор(и) Тери Пратчет и Стивън Бригс с илюстрации на Пол Кидби:
Дневник 2000 – Анкх-Морпоркска градска стража в Света на Диска
националност английска, език български, превод Владимир Зарков;
I издание „Архонт-В“, ИК „Вузев“ 1999 г, 128 стр, твърда корица ~ 5 лв.

:Зареди&чети` ИЛИ/И Свали *.pdf~31,2mb? Link.1 = Link.2
+Олекотена,версия *.djvu~1,9mb! Link.1 = DLink.2 = DLink.3

# 391
Това прилича на нещо, което някой ще се опита да продаде за 50 лв в ОЛХ.

# 392
Не е каквото очаквах, но...добре е че го има

Благодарности на Gloripeace, че си е направил/a труда да сканира и да сподели с нас

# 393
  • София
Не мисля, че стореното е за похвала, това е книга с авторски права.

# 394
Какво лошо има? Ако не знаете, съществуват Читанка и Замунда и безброй други подобни сайтове.

# 395
Скоро прочетох книгата му за котките. Хареса ми, много е смешна! Simple Smile

# 396
Когато в България всеки от нас има по 3000 лева и може да си позволи да купува каквото поиска, а 2 милиона българи се върнат и пазара се регулира тогава предлагам да си говорим за права.
Към настоящият момент ми се струва абсурдно да имаме цени, наполовина спрямо западноеврепейските и стандарт - 7-8-9 пъти по-нисък. Да не говорим, че щом поставяме въпроса за правата, е редно да поставим въпроса защо издателите взимат цели 60 процента, както и кога ще се развият електронните книги и няма ли те да бъдат на по-ниски цени, още повече че от тях ще печели повече и авторът?

Освен това не мисля, че загубите на Пратчет в България са ужасяващи, когато книгите  му бяха на трето място се продавах в 2800 бр- тираж за година-, т-е- несъпоставими са нещата да речем с Великобритания където се издават милиони тиражи. Пък  все пак Пратчет вече е мъртъв.

А на всичкото отгоре имам големи съмнения доколко тази книга е от него - стилът не отговаря, а има редица неточности.
Скрит текст:
Например още в първите книги за стражата Веселка Дребнодупе става сержант и се занимава с патология, а тук е ефрейтор и се занимава с инвентара. Календарът е от 2020, но много от нещата навеждат на мисълта, че са използвани само първите книги за Стражата или че просто някой е преписвал по-старият дневник на Градската стража.

и т-н.

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 13:55 от Лорд Сняг

# 397
Здравейте!
Баща ми е най-големият фен на Пратчет, когото познавам. Има всичко издавано на български до момента с изключение на тези двете. Знам, че не са преиздавани скоро, но имате ли представа къде мога да ги намеря? Наистина искам да го зарадвам и да му ги подаря. Знам, че “Улиците” могат да бъдат намерени на английски, но завалията няма да може да си преведе написаното Confused

Общи условия

Активация на акаунт