Боледуване на децата ни - тема 47

  • 42 638
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 943
Палитра, а така. Бих се съгласила с мнението на инфекциониста и ще кажа защо. Членувам в една група във фейсбук, за пациенти с глутенова непоносимост и не само.  Съвсем наскоро попаднах на дискусия, в която на дълго и широко се обясняваха за обрив сле аугментин. И при някои от децата обривът се беше появил след спиране на АБ, без преди това да са имали проблеми с този АБ.  Имаше много крайни мнения за аугментина. Но кой ли го пие за удоволствие. Между другото и другаде съм срещала за алергия към аугментин, но сега не мога да се сетя къде  newsm78

# 676
  • Мнения: 69 346
Палитре, значи същата работа както и при нас...
При нас обрива изби ден-два след спиране вливането на Уназина. Да не се повтарям, писала съм за това.
Ние нямахме май Т обаче по време на обрива.

Инфекциониста какво каза за Т и алергичната реакция и за повишените левкоцити Thinking

Кортикото наложителни ли са. Толкова ли е зле положението? И на нас ни предложи лекарката в детското да му бие урбазон, ако съм искала по-бързо да се махнат, но аз отказах и търпях два дена...

ПС...аугменти сме пили два пъти. Вторият път наскоро, та си спомням добре, че грам разстройство не му докара, напротив - идеално оформено си беше.

# 677
  • Мнения: 943
http://bg.imedicl.com/%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0% … 0%B5%D1%80%D0%B3/
На това попаднах. Има абзац "лекарства" - там!

# 678
  • Мнения: 2 532
Целият е пламнал. И лицето е малко подпухнало. Температурата е казала, че е от обрива, защото бил доста силно изразен.
Сега трябва да спазва и някаква диета на картофи и ориз предимно. Пък той хич не обича, ама...

# 679
  • Мнения: 1 874
Нещо не ми се връзва температура с алергична реакция. та и повишени левкоцити.. и повишени лимфоцити едновременно.. обикновено повишените лимфоцити са показател на вирусна инфекция, а повишените левкоцити на бактериална.

За Аугментина, моят го е пил много пъти,разтройство не е получавал от него, но  последният път за стрептококите като го пи имаше силно разтройство единият ден, въпреки че давах пробиотик.След този ден ..един ден имаше разтройство.. един ден нямаше...ей така на приливи и отливи до като го пи.

За обрив -уртикария и аз давах корикостероиди, целият беше на червени петна, лицето също и пламтеше.

# 680
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Чакай те, де, то от кортикостероидите се получава рекативна левкоцитоза. От тях няма да спаднат левкоцитите. Лично аз съм я получавала, левкоцитите ми скочиха 2 пъти над горна граница. И, забележете, повечето лекари не знаеха от какво са скочили левкоцитите.

# 681
  • Мнения: 69 346
О, щом и личицето е подпухнало, и аз щях да давам КС. При моя по тялото имаше, не беше силно изразена реакцията, затова и отказах КС.

Африканчо, интересно инфо споделяш...я дай още...от КС се вдигат левкоцитите ли?

# 682
  • Мнения: 1 961
Аугементин е пеницилин. Към пенецилина има най-често срещаните реакции. Колкото повече пеницилин се приема толкова повече се увеличава възможността за алергична реакция. Моето също пи амоксицилин пак от групата на пенецилините август и то 15 дни и много добре го понесе. Сега при втория път по Коледа имаше ужасяващи обриви. Повече няма да го пие. Нашия лекар обясни, че е възможно с времето да се появи алергията. Между другото той реагира с такъв ситен обрив и при Инфектобицилин, още докато го приемаше. Това също е от групата на пенецилините и тогава го сменихме. И последно да кажа, че може да е комбинация от болестта и аб-то. Аз изчетох всичко в нета де що намерих за обриви. Понякога е самата болест; която активира имунната система и както вече писаш и ми казаха в спешното не винаги се разбира причината. Понякога децата реагирали с много луди обриви и ставни проблеми. Казаха ми, че са виждали от странни по-странни обриви. Та аз не бих давала повече Аугуменгин  Peace

# 683
  • Мнения: 1 961
Тоест получава се сенсибилизация. Понякога има и кръстосани реакции. Цефалоспорините и пенициините са доста подобни и ако си реагирал на едните не е изключена реакция и към другите.

# 684
  • Мнения: 6 627
при нас алергията от панцеф изби вечерта на третия ден, на четвъртия вече се обостри. не давахме кс, с диета и здрави нерви отшумя за около 2 седмици.
уртикария получава от вентолин сироп. на 1.5 години не дадох да сложат урбазон, мъчих я вкъщи и мажех обривите с фенистил.
мен от дългосрочните ефекти на кс ме е страх повече отколкото от тези на аб, може и да си мое внушение, но ги избягвам. след предозирането с урбазон при ларингоспазма малката така се разду и подпухна, че цяло лято ходеше като бухтичка, с един нездрав вид.

# 685
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Да, точно. Това е една от страничните им реакции. Мисля, че се вдигаха заради вдигане на лимфоцитите, но тук не съм сигруна. Но със сигурност се вдигат левкоцитите. Моите от 10.5 станаха на 20 почти (бях бременна). Що лекари обиколих, пулмолози, защото имах и изпотяване, какви ли не лекари, всички вдигат рамена. Накрая ЛЛ и гинекологогът ми ми обясниха защо ставало така, че се нарича реактивна левкоцитоза и е заради кортикото. А пък останалите ми симптоми и оплаквания се дължаха на продължително занижен кортизол заради приложението на кортикото. Те нали удрят надбъбречните и свалят кортизола временно при човек със здрави надбъбречни. Е, при мен кортизолът седя занижен 3 месеца след приложението на кортикото, не знам защо така. А левкоцитите си спаднаха за около месец и половина. Да уточня, че нямах завишен ЦРП, нито СУЕ (дори за бременна не ми беше почти завишено), и лекарите ме направиха на луда с какви ли не диагнози заради тия левкоцити пусти.

Последна редакция: пн, 16 яну 2017, 14:00 от afrikancho

# 686
  • Мнения: 69 346
Силве, от какво това раздуване? Аз съм чела, че апетита им се повишава и от там напълняването-на дечица, които са на  КС. Чела съм във връзка с алергиите едно време на моя.
Гадни са КС, но при силна реакция са за предпочитане - недай си боже там ларингса да се раздуе или друго и да не може да диша Tired

Африканчо, мерси че сподели Peace

# 687
  • Мнения: 21 332
Момичета за системно главоболие какви изследвания се правят ?

# 688
# 689
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Лисичке при децата,а и при възрастните де,не пиенето на вода или пиенето на малко вода,неспокойния сън,постоянен ринит,проблем със зрението, са едни от честите причини за главоболие. Да не подценяваме и дългото стоене пред тв. Ако излкючиш тия неща при вас,и те не са възможна причина,се посъветвай с лекар най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт