Как се предпазвате от вируси при опити или бременност

  • 6 428
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 133
Още един глас за Биозин мама.
И макарони с кисело мляко и чесън - стара арменска рецепта. Mr. Green
И витамин С - по 500 мг. на ден.

# 16
  • Мнения: 2 515
Още един глас за Биозин мама.
И макарони с кисело мляко и чесън - стара арменска рецепта. Mr. Green
И витамин С - по 500 мг. на ден.

Обожавам мантъ. Grinning

# 17
  • Мнения: 1 283
Яжте плодове, много плодове и зеленчуци. Особено сега е сезона на цитрусите, които са бъкани с витамин С, вместо да го пиете на хапчета, ампули и разни други.

# 18
  • Мнения: 400
Аз влизам с маска в сгради с много хора - данъчно, супермаркети и т.н. Не ме интересува, че приличам на идиот! Освен това пия витамин С и при първи признаци на настинка пия по много джинджифилов чай с мед и лимон. Това ми го каза една друга мама и наистина много помага  Peace
Джинджифиловият чай в аптеките ли се продава,в супермаркетите като че ли не съм  виждала?

# 19
  • Мнения: X
Не, ти си го правиш, трябва да е пресен. Купуваш коренче джиджифил от пазара, в повечето супермаркети също има при зеленчуците, отрязваш около 2 см, обелваш го и го нарязваш на ситни парченца, които запарваш с вода като за чай. Аз слагам и малко мента, за да е по-приятен вкуса. После изсипваш сок от лимон и подслаждаш с мед.

# 20
  • Мнения: 315
Чай от джинджифил много помага, чудя се дали може да се дава на малки деца.

# 21
  • Мнения: 899
аз 7месеца се опазих, не излизах много особено на пренаселени места. Пих витамини и чайчета. Сега с епидемията до магазина не ходех даже но ми се наложи да излезна за 2ч единия ден и хоп явно е имало болен. Тръшна ме грипа и 1седмица се мъчих с всички бабешки лекове и хомеопатии но втората седмица развих бронхит и не минах без антибиотика... хубавото е че има мнооого леки антибиотици които не вредят. Дадоха ми за бебе някакъв и ми мина за 3 дена.... като помисля какво ли не правих 2 седмици с какви ли не бабешки лекове , хомеопатии ми назначиа ама...

# 22
  • Мнения: 37
И аз да се включа с Биозин Мама - не знам дали заради него, но до момента  грип не ме е повалял. Пия го от както разбрах, че съм бременна. Разбира се, в пикът на заразата носех маска. Много течности, плодове, зеленчуци, изобщо нищо специално  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 20
Благодарна съм, че намерих темата, от толкова положителни отзиви и аз ще си взема Биозин мама. Консултирах се с личната лекарка и тя ме успокои, че стига да не вдигам много висока температура, няма риск. Но все пак сме в грипен сезон и притеснението си остава. Като предложение, мога да добавя едно мое, което спазвам за сега. Вкъщи се храня с прибори, които съм си ги набелязала да са само мои. Също съм си взела и гел за дезинфекция на ръце, ако ми се наложи да ям нещо навън. Уредих се и с маски за лице с розички, ако се наложи и много се кашля около мен, няма да ме е срам да я сложа . Някъде бях чела и за супа от коприва, че е подходяща за бременни да ядът повечко, за усилване на имунитета и желязо, а чаят от джинджифил помагал и за сутрешното гадене, за тази цел се пиел вечерно време, това не съм го пробвала.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 061
Пия клеева тинктура, бирена мая и много сокове от портокали. Не нося маски и си пътувам в градския транспорт, като се налага. Била само веднъж болна  есента, за 1 ден мина с хомеопатия, да чукам на дърво, а съм в почти осми месец.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 855
+1 за Биозин мама, по 1 таб дневно от 3 до 9ти месец. Имах 2 периода на течащ нос, единия път за 1 ден, вторият път беше вирус ( пазих се с маска, избягвах градски транспорт и накрая един таксиджия ме зарази, но пътувах от летището до града нямаше как да скоча с корема навън в треволяка в нищото), мина за 2 дена и половина и 2 таб парацетамол за двете вечери.Други витамини не съм вземала, много цитруси и зеленчуци, и далече от хора.

# 26
  • Мнения: 25
Здравейте, в ранна бременност съм и стана втора седмица съм болна.Температура до 37,4 градуса, после лекувах гърлото сега съм със страшна хрема.Личната лекарка ми каза да пия само хомеопатия и да си слагам в носа  ACC синус. Ходя на работа и се срещам ежедневно с хора.
Искам да попитам температурата нормална ли е при бременност,тъй като някои майки ми казват,че дори да не съм болна е нормално 37,1 ако имам температура?

# 27
  • Мнения: 415
 dimitrovaS нормално е, аз когато бях вдигнала 37,5 нищо не пиех,чак на 38 пих един парацетамол и ми я бутна веднага

# 28
  • Мнения: 25
Благодаря много Malvinka99

# 29
  • Мнения: 10 874
Наистина е нормално да е леко повишена температурата при бременност. Моята също беше малко над 37 градуса, когато съм я мерила, а не съм боледувала.

Общи условия

Активация на акаунт