Цветята в нашия дом – тема73

  • 74 168
  • 748
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 25 249
И аз така.

# 496
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
При нас е много ,ама много жега. Почивам непрекъснато и досега са ми в ред китките.
И моята калатея има петна по листата. Ще започна да пръскам наоколо.
Имам голяма пакира.  Отрязах й избилите клонки и ги сложих в стъклена ваза. Гледам че са избили бели пъпчици като коренчета в частта потопена във вода. Хе хе,ще правя подаръци:bowtie:

# 497
  • Мнения: 5 132
При нас е много ,ама много жега. Почивам непрекъснато и досега са ми в ред китките.
И моята калатея има петна по листата. Ще започна да пръскам наоколо.
Имам голяма пакира.  Отрязах й избилите клонки и ги сложих в стъклена ваза. Гледам че са избили бели пъпчици като коренчета в частта потопена във вода. Хе хе,ще правя подаръци:bowtie:

Мори ги жегата калатеите. Ще трябва да ги къпем честичко целите  Hug

# 498
  • Мнения: 14 797
Момичета,в неделя ми подариха няколко саксии с цветя,по имена не ги знам,но снимах две от тях. Въпросът ми е как да ги гледам,на пряко слънце ли да ги сложа или да не ги пече? Забравих да питам,а едното ,което е на преден план ми се струва,че поувехна... 😒 Ето снимката,другото ще снимам утре ,че малката заспа.

# 499
  • Мнения: 4 303
Второто е Шефлера - Schefflera.

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 3 237
В най-близък план е аглоанема, или сребърна кралица. Обича по-скоро сенчести места. Расте бързо и пуска нови издънки, цъфти с малки нежни цветове, подобни на кала.

# 501
  • Мнения: 3 789
Калатеята ми расте като луда откакто я пресадих, вече почти опира в тавана (сложена е на цветарник), ще се мести.

Имате ли идея защо коледната звезда мирише лошо? Почвата на всичките ми близо 20 саксии е еднаква, поливам ги еднакво често, саксиите са еднакви.. ама коледната звезда мирише на канал от време на време Sad самата пръст сякаш..

И също, заминавам на море за около 9 дни, кое е по-добре, да ги полея преди да тръгнем или да им оставя вода в паничките?

# 502
  • Мнения: 9 442
Преди да тръгнем на почивка винаги наливам вода в паничките, а цветята, които са ми на открития балкон прибирам в стаята на по-хладно и поливам преди почивката.

# 503
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
Момичета,в неделя ми подариха няколко саксии с цветя,по имена не ги знам,но снимах две от тях. Въпросът ми е как да ги гледам,на пряко слънце ли да ги сложа или да не ги пече? Забравих да питам,а едното ,което е на преден план ми се струва,че поувехна... 😒 Ето снимката,другото ще снимам утре ,че малката заспа.

шефлерата може и на слънце да живее. Моите са на двора и оцеляват на 40 градуса.
Но другото растение явно не трябва да е на пряка слънчева светлина. И вероятно не иска много вода.

# 504
  • Мнения: 3 727
Здравейте, да  попитам за съвет, много харесвам шефлерата, но не се справям с нея, подариха ми една, а сега и капят листенцата, не е на пряко слънце на светло е , да я преместя ли от транспортната саксия, как да я спася, от шарения вид е , ако има значение
благодаря предварително

# 505
  • Мнения: 1 483
Естествено, че трябва да я махнеш от транспортната саксия, то там няма никакви хранителни вещества.

# 506
  • Мнения: 3 727
Добре, благодаря, притеснявах се да не я повредя в тази жега

# 507
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
Имам големи кактуси и в скоро време трябва да ги присаждам. Ама особено единият има бодли като орлови нокти. Някакви конструктивни идеи как да действам?
Напоследък не пиша,че ми е толкова жал за миличките ми растения. Слънцето ги тормози много. Само кактусите и тези вътре се спасяват.

# 508
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 063
Имам големи кактуси и в скоро време трябва да ги присаждам. Ама особено единият има бодли като орлови нокти. Някакви конструктивни идеи как да действам?
Напоследък не пиша,че ми е толкова жал за миличките ми растения. Слънцето ги тормози много. Само кактусите и тези вътре се спасяват.

прИсаждане е това

предполагам, че имаш предвид прЕсаждане Simple Smile
преди време виждах много хитър номер с вестник, но не намирам снимката.
това също са варианти



редактирам се Simple Smile



# 509
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 817
ММ преди няколко дена ме предупреди по телефона, че е направил беля, като имаше предвид, че е съборил кактуса ми, който точно беше тръгнал да цъфти.
Прибрах се, действително кактусът беше на земята, саксията счупена. Чудих се и аз откъде да го подхвана. Пробвах с вестник, но те се усещат бодлите, а и той е в основата дебел, после тънък и отгоре пак дебел. Ама нали му викат свекървена глава, та какъв да е. Та в крайна сметка го обвих с една кърпа и така го сложих в нова саксия.
Едната му пъпка беше пред разцъфване, но естествено се беше отчупила. Сложих я в чашка с вода и вечерта си цъфна - невероятна красота. Оттогава мина една седмица, но засега другите пъпки не са пораснали повече от това, което бяха. Чудя се дали нещо не стана при това преместване?

Общи условия

Активация на акаунт