Испания

  • 85 556
  • 792
  •   1
Отговори
# 195
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Моля за помощ  Praynig Възложиха ми задача, да намеря хубав, лъскав, но не безумно скъп ресторант, който да е в близост до хотела Fairmont Rey Juan Carlos I - в Барселона https://www.google.com/maps/place/Fairmont+Rey+Juan+Carlos+I/@41 … 12067!4d2.1086489.
Опитах с търсачката, но ...  bouquet
не познавам ресторантите в БАрселона , дано ТрипАдвайсера ти помогнер  Hug
https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g187497-Barcelona_Catalonia.html#MAPVIEW

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 440

Hada Despeinada, благодаря  bouquet И така търсих, но друго си е лично мнение  Hug

# 197
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Здравейте момичета от слънчева Испания . Имам един въпрос , по - специално към мамите от Барселона . Искаме да посетим мач на Барса . Харесахме мача на 07.05.17 Барселона -Вилереал. Искахме да купим билети от България ,но на сайта на Барселона предлагат само Вип билети. Рано ли е още да търсим билети за този мач, които са на по- нормална цена ??

# 198
  • Мнения: 1 440
Здравейте, момичета, има ли някоя от вас около Малага, по точно Фуенхирола? Интересувам се от училищата там, защото обмисляме преместване  Joy

# 199
  • Мнения: 3 489


Здравейте момичета от слънчева Испания . Имам един въпрос , по - специално към мамите от Барселона . Искаме да посетим мач на Барса . Харесахме мача на 07.05.17 Барселона -Вилереал. Искахме да купим билети от България ,но на сайта на Барселона предлагат само Вип билети. Рано ли е още да търсим билети за този мач, които са на по- нормална цена ??

Билети най-добре гледай в страницата на стадиона Камр Ноу. И не е никак рано за билети!! Дано не е късно.

Цените са много и много зависят от мача , но обикновен мач на лига е средно около 100€, но най добре да видите какви цени има за клнкретния мач в официялния свйт.

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 11:27 от Eli..........

# 200
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566


Здравейте момичета от слънчева Испания . Имам един въпрос , по - специално към мамите от Барселона . Искаме да посетим мач на Барса . Харесахме мача на 07.05.17 Барселона -Вилереал. Искахме да купим билети от България ,но на сайта на Барселона предлагат само Вип билети. Рано ли е още да търсим билети за този мач, които са на по- нормална цена ??

Билети най-добре гледай в страницата на стадиона Камр Ноу. И не е никак рано за билети!! Дано не е късно.

Цените са много и много зависят от мача , но обикновен мач на лига е средно около 100€, но най добре да видите какви цени има за клнкретния мач в официялния свйт.


Eli , ние ги следим точно от сайта на Камп Ноу , но от един месец излизат  билети, само  за ВИП зоната - от 350 евро и нагоре. До този момент не са пуснали билети на никаква друга цена ,по- ниска от тази. За това се чудих рано ли , или що ?? newsm78 Не може всички билети за този мач да са на цени от 350- 700 евро.

Редактирам се - вече има билети от 80 евро !! Grinning

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 23:56 от meri 123

# 201
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте! Мъжът ми заминава за 6 месеца в Барселона. Приготвих лекарства от първа необходимост, но да попитам как седи въпроса с лекарствата в Испания, например аналгин,нещо за настинка или за повръщане продават ли се свободно без рецепта?

# 202
  • Мнения: 3 489
Здравейте! Мъжът ми заминава за 6 месеца в Барселона. Приготвих лекарства от първа необходимост, но да попитам как седи въпроса с лекарствата в Испания, например аналгин,нещо за настинка или за повръщане продават ли се свободно без рецепта?

Силни лекарства като антибиотици и успокоителни се продават само с рецепта.
За настинка и подобни, няма проблем.
Също обслужването с европейска здавна карта е перфектно.
С нея се ходи в поликлиниката или болницата и се чака доста, но те преглеждат специялисти.

Аз не бих се притеснявала:)

# 203
  • Мнения: 64
Здравейте! Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете с информация и съвети. На 26 години съм, жена, и бих искала да поработя в чужбина /в Испания/. Завършила съм биология, но само бакалавърска степен. Освен това изобщо не съм конкурентноспособна, записах го, просто защото биологията ми беше любим предмет. Но разбрах, че научната работа не е за мен  Embarassed
Интересува ме трудно ли се намира неквалифицирана работа в Испания? Работила съм такава в България и не мисля, че има "срамна" работа (звучи ми абсурдно само като го написах).
В момента работя в родния си град. Не мисля да напускам, бих заминала за Испания само в случай, че съм загубила тази работа и когато науча езика добре.
Нямам близки в Испания (нито никъде в чужбина), избрах Испания най-вече защото ми харесва езика (и на 2-ро място заради топлия климат).
Какво мислите, ще се радвам на всякакви съвети, мнения и информация!  bouquet

Последна редакция: сб, 06 май 2017, 18:42 от bubanka

# 204
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте! Мъжът ми заминава за 6 месеца в Барселона. Приготвих лекарства от първа необходимост, но да попитам как седи въпроса с лекарствата в Испания, например аналгин,нещо за настинка или за повръщане продават ли се свободно без рецепта?

Силни лекарства като антибиотици и успокоителни се продават само с рецепта.
За настинка и подобни, няма проблем.
Също обслужването с европейска здавна карта е перфектно.
С нея се ходи в поликлиниката или болницата и се чака доста, но те преглеждат специялисти.

Аз не бих се притеснявала:)
Благодаря! Гледам да се застраховам. Иначе той ще е с договор със здравно застраховане, европейска карта няма.

# 205
  • Мнения: 3 489
Здравейте! Мъжът ми заминава за 6 месеца в Барселона. Приготвих лекарства от първа необходимост, но да попитам как седи въпроса с лекарствата в Испания, например аналгин,нещо за настинка или за повръщане продават ли се свободно без рецепта?

Силни лекарства като антибиотици и успокоителни се продават само с рецепта.
За настинка и подобни, няма проблем.
Също обслужването с европейска здавна карта е перфектно.
С нея се ходи в поликлиниката или болницата и се чака доста, но те преглеждат специялисти.

Аз не бих се притеснявала:)
Благодаря! Гледам да се застраховам. Иначе той ще е с договор със здравно застраховане, европейска карта няма.

Тогава още по лесно Simple Smile
Да си погледне някой център близо до вкъщи, за да не го мисли ако му се наложи.
Иначе аз бих препоръчала Quron ( частна болница, работи почти с всички застрахователи), но за малки неща не ходя до там, защото ми е в другия край на града.

# 206
  • ES
  • Мнения: 2 172
Болнав ли ви е мъжа? Не се заяждам, но за 6месечен престой, това е последното, за което бих се интересували.

# 207
  • Мнения: 3 489
Болнав ли ви е мъжа? Не се заяждам, но за 6месечен престой, това е последното, за което бих се интересували.

Гери,  и аз не бих го пратила с лекарства, но е добре да погледне как и къде се ходи на лекар за всеки случай Simple Smile

# 208
  • Мнения: 7 325
Ние купуваме Аналгин и Аулин от България. Мъжът ми има мигрена. Пробвал е и тукашни, но предпочита българските. Купувам си и витамин С на ампули. Тук не съм срещала. Иначе за настинки всичко дето го има в България го има и тук. АБ изписани от лекар са на много по ниска цена. Доста аптеки ги продават и свободно.

# 209
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
АБ изписани от лекар са на много по ниска цена. Доста аптеки ги продават и свободно.

Това не зависи ли по някакъв начин от пациента, заболяването и лекарството или и аз не знам от какво? Но не и от аптеката. На листа от лекаря си пише общата сума и тази, която заплаща пациента. Ще платиш тази сума в която и аптека да отидеш, ми е мисълта.

Общи условия

Активация на акаунт