Кое е по-страшно:родилни болки или бъбречна криза?

  • 15 718
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Не ми се вярва Thinking. Аз съм усетила болката на бъбречната криза. Седмица на легло и пъшкане здраво...
Не съм раждала по естествен начин, но преди да ми направят секциото получих контракции и беше подобно на болката от бъбреците, дори може би малко по-силна, защото веднага ревнах и зацвилих Mr. Green, а уж не съм от мрънкащите.... Ноооо... това бяха контракции само в началото... следващите контракции до разкритието, не ща да ги мисля, колко са болезнени Crossing Arms.
Не знам, защо някои хора омаловажават болката при раждането, все едно някой си я е измислил. Раждането боли и туй то.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Нито едното, нито другото.
Хроничният гастрит е най-гаден. Поне веднъж в годината се свивам с дни и не мога не само да ходя, ами и да помръдна. Направо реже и ми бодат д-то през 1/2 час с разни болкоуспокояващи - ужас е.
А върхът на класацията - комбинация от родилни болки + обострен гастрит + кариес - и това цели 3 дни (моя милост).
Секциото ме спаси и от трите болежки!  Mr. Green

Ай сравним - имам криза на дископатията и не мога, ама не мога да се мръдна, болиииии и един доктор от санаториума в Банкя (знам ли го санаториум ли беше, на частно ме заведоха) ми нахака сума ти нещо в задника на инжекции и още толкоз през устата и лежах на една дъска и ме сгъва и разгъва. Та на цялото чудо полоучих и бъбречни кризи и му казвам, а той "Глупости момиче, болката ирадира, ти не знаеш къде са ти бъбреците", ама аз магаре недоверчиво и отидох и при една докторка, която се смили и ми пусна бележка за изследвания на урина, та се видя че и бъбречна криза имам. Върха на сладоледа беше, когато от целия кюп лекарства ми се раздразни и гастрита и тогава, ей боже, единствен път в живота си си пожелах да умра, веднага и на място. Всичко ме боли и не мога да мръдна - и кръста и бъбреците и стомаха, повръщах от болка чак. Ако като раждам ще ме боли повече от това - не, благодаря, искам упойка!

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1 бъбречна и 2 бр. секцио

1-вото секцио си ми беше песен.
Ама 2-рото го съпоставям с болките при бъбречната ми криза. Tired

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не знам, защо някои хора омаловажават болката при раждането, все едно някой си я е измислил. Раждането боли и туй то.
E, зависи кой как понася болката и колко трудно е  (естественото) раждането.
Аз например смятам, че родих лесно (акушерката каза - нормално, т.е. нито лесно, нито трудно). Болеше, но не на умиране, търпеше се. С малко техники за дишане и концентрация се преживя. Самото изгонване на бебето противно на това, което ми бяха казали, болеше доста повече, но пък свърши за няма и 5 минути, та...
Бъбречни кризи не съм имала (чук-чук!), но мой близък човек наскоро имаше ужасни вътрешни и вътрешни хемороиди с кръвоизливи и наистина много го болеше...

# 19
  • Мнения: 3 356
От личен опит мога да кажа-и двте са си гадни,но са различни.
Аз от бъбречна криза гърч съм получавала от силната болка,та контракциите ги преживях някак си.
Но определено предпочитам пак да родя,отколкото камък да ми излиза.
Поради физиологични причини на мъжете им е много по-гадно и болезнено,но те и болка не могат да търпят. Laughing

# 20
  • Мнения: 1 925
И аз съм го чувала от много хора...Аз съм преживявала бъбречна криза, бях много зле 5 дена и то заради скапани лекари, които ми казаха, че било настинка и ми изписаха аспирин и еспумизам. Не съм раждала все още, но болката при бъбреци е страшно силна, на 5-тия ден не можех да ходя... и мъжа ми ме носеше по лекари.Не го пожелавам на никой, при раждането поне знаеш за какво го правиш и имаш стимул...
izabela, права си за мъжете и болката...
  Wink

# 21
  • Мнения: 522
При мен бъбречните кризи много повече болят от раждането.Три пъти съм раждала, но такова чудо като бъбречната криза няма!От 5-ти клас съм с песачинки, после и камъни в бъбреците и какъв е тоя моя организъм - образува си ги камачетата и като достигнат определена големина ги изхвърля.Така вече 10 години.В годината имам поне 3-4 силни бъбречни кризи с различна продължителност и сила на болката.Когато е по-голямо камъчето настава страшното...Лежала съм 10 дни с неистови болки при които съм получавала гърч и съм си насинявала ръцете от хапане за да ни викам от болка при това на системи.За повръщането, няма да говоря - то си е задължително!Но определенно бъбреците болят повече от раждането.

# 22
  • Мнения: 6 167
не съм имала никога бъбречна криза и не съм раждала, но прабаба ми е казвала
" 5 деца съм родила, но не ме е боляло толкова'

Последна редакция: чт, 27 апр 2006, 17:14 от lenilaf

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
............За повръщането, няма да говоря - то си е задължително!Но определенно бъбреците болят повече от раждането.
Пък аз си мислех, че повръщам от болка, то било от бъбречната криза Rolling Eyes Във всеки случай - много гадно беше!

# 24
  • Мнения: 6 155
Бъбречната криза е по-болезнена  Confused

# 25
  • Мнения: 1 370
Раждането ми изобщо не беше от леките, но го предпочитам 10 пъти, пред бъбречната ми криза ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 107
Бъбречната криза е по-голям ад, болката е непрекъсната, направо се молех да умра последния път Sick
Раждането се трае, защото и резултатът си заслужава  Laughing

# 27
  • Мнения: 2 022
Зависи от бъбречната криза - колко е голям камъкът и какъв е, дали са само песъчинки и т. н.  Имала съм няколко бъбречни кризи - първата и най-силна като бях в 5 клас - не мога да я сравня с никаква болка до момента - още помня всичко оттогава.

# 28
  • Мнения: 1 910
И аз бях чувала това сравнение. И много ме беше страх от раждането. Добре, че не знаех, че в един момент ще ме боли  повече от бъбречните ми кризи до сега. Cry
Боля по-силно последния един час преди "напъването". Останалото беше сравнимо. Плюса на раждането, че имаш принципно и паузии за почивка.

# 29
  • Мнения: 728
При контракцията поне знаеш, че след няколко секунди ще свърши, докато при кризата е една постоянна болка. За сравнение: имах само 2 контракции съизмерими с болката при бъбречна криза.

Общи условия

Активация на акаунт