Зимна приказка навън настана, а АПРИЛчетата са на топло в корема на мама-10

  • 45 293
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 421
Хайде и аз хоп в новата тема Simple Smile
Излезнаха ми резултатите и малко се успокоих - хемоглобина пада, но още се държи от 130 е на 124, желязо 20 при рефер. ст-ти 6,60-29,5
Б12 - 310 при рефер. ст-ти 145-569
витамин Д - 11,21 (води се недостатъчност)  Tired само този резултат ме притесни. Звъннах на АГто каза ми още от довечера да почна капки Вигантол - 8 капки с храна. Лятото преди инвитро процедурата беше 26, а сега  падна до 11  Shocked Това дали е достатъчно  newsm78
Иначе ми каза да си продължавам с билковата кръв, а Б12 ще го следим, за сега нищо за него няма да взимам.
В събота съм на преглед и ще е по-обстоен разговора, а и бебока ще го видим  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Иде ми да убия тези от ютюб. Правя си аз йогата, тъкмо по средата, на едно упражнение, дето е по-скоро медитация - абе лежиш си кротко и си дишаш, отпускаш се...и изведнъж като гръмна някаква реклама, клипчето с йогата ми спря, трябваше да ставам, да натискам "пропускане" и тя цялата работа с отпускането замина ooooh! Още ми бие сърцето учестено от стряскането. Идиоти! Знаете ли дали мога от тубата да свалям клипове? Да си запиша йогата на компа и да не я гледам през нета, за да не се повтаря тая малоумщина? Трябва да питам детето, той ще знае със сигурност.

# 17
  • Мнения: 226
Витамин Д не съм го изследвала, той пък на какво влияе? newsm78

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Белинда, можеш да си инсталираш AdBlock - приложение, което блокира всички реклами. Никога вече няма да ти изкачат реклами нито в YouTube, нито в банерите към сайтовете.

# 19
  • Мнения: 3 421
Бела, има много инфо в нета - ще постна един линк
http://-spam112-/portal/statii/vitamind-i-bremennite-178.html
Но още преди инвитро процедурата ми следяха витамин Д и АГто ми е съгласна, че и сега трябва да се следи

# 20
  • Мнения: 519
за всички Лупо-чудещи се - аз я купувах 2013г. и нямаше различни видове Lupo. ще ви копирам едно от описанията ми, които писах за една мама пак във форума:

Плюсове:
- широк и дълъг кош за новородено, с възможност за повдигане на главичката като порасне мъничко и иска да зяпа (много кошове за новородени са като епруветки и бързо умаляват на по-едро бебче);
- закътано е отвсякъде, за студените месеци е идеално;
- гумите са огромен плюс - първо, че са помпащи се и 4-те и второ, че са 4, а не 3. аз имах инциденти спукани гуми, но не е толкова страшно, няколко пъти бях на вулканизатор и после си взех комплект за колело и си ги лепя в къщи, но комплектът е винаги в количката, ако се наложи екстремно;
- много лесно се управлява, супер лека и маневрена. аз качвам и слизам всеки ден минимум по веднъж 15 стълби и изобщо не ми е проблем, дори и с натоварена количка;
- има голям багажник, който не се влачи по земята;
- седналият кош може да го слагаш и към теб, и по посока на движението;
- сгъва се много лесно и се побира дори и в малки коли като форд фиеста например

Минуси:
не знам дали точно минуси може да се каже, но някои дребни нещица, които може да са ти от полза
- за лятото ще ти трябва сенник, допълнителен. аз си бях купила чадърче, което се счупи и минах на вариант със сенник, саморъчно направен - плат и ластик, моделът е от ДМ Wink
- купих си и мрежа за комари. по принцип пише в характеристиките, че има, но аз не си я купих сама да я огледам и затова не се заяждах
- за седналия кош сега установявам, че трябва нещо като чаршафче или подложка да се сложи, за да не трябва да переш количката всеки път, ако я оплюете с пюре например Wink
- моята не е comfort, по-старият модел е и нямаше кошче за кола, но вече гледах, че имат
- седналият кош, като го сложиш да гледа напред в напълно легнало положение идва малко по-наклонен назад, отколкото е нормално според мен. и ако ти е тежка чантата, може много лесно да се обърне. това може би е някакъв проблем с тежестта и разпределението й от самата количка, може при новите модели това вече да не е така.

(в това последното имам предвид НАИСТИНА тежка чанта - аз тъпчех какво ли не - купих си по-голяма от тази, която върви с количката, защото лятото не се прибирах по цял ден и влачех какво ли не)

# 21
  • Мнения: 154
LilyRose, какво и се чудиш на тая количка щом е подарък?! Взимай и бягай!  Laughing Ако нещо ти се стори толкова зле, че да те дразни постоянно, винаги можеш да си купиш друга, а тази да върнеш обратно.
Teddy, Manha е права - те обичат да са свити, сгънати, изкривени и каквото още се сетиш. Изумявала съм се в какви пози спеше моя хубавец. Много грешно мерим и преценяваме по себе си какво ще им хареса на децата. А цял живот така ще правим.  hahaha Сетих се за Контакт (с Джоди Фостър), където зорлем инсталираха някакъв сейфти стол, дето го нямаше в извънземната схема и я попиляха булката от друсане, додето не се откопча и то точно преди да се отскубне проклетото нещо и да стане на сол. Та така де, и предобрянето не е вариант.  Peace
Baby, и аз не бих си взела подобно нещо. По принцип не съм фен на някакви такива органайзери и т.н. Дето е лафа, баба ми само с органайзери се е разкарвала. Grinning Редях си ги нещата или отгоре на скрина, където беше и повивалника, или с най-горното чекмедже и толкоз.
Белинда, кой ти дава да релаксираш в работен ден, а?! Още едни реклами за назидание!  Laughing
И накрая, кой се изцепи с космонавта през април?!  Joy Щях да падна от смях, да ме прощавате, понеже не е с лоши чувства. Ако бебето има нужда от космонавт тогава, това ще е синоптично чудо.  Mr. Green Не дай Боже, пупупу!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 179
Манха, благодаря за темата Simple Smile
Теди, аз също имам лупо от дъщеря ми. Много пъти съм писала вече, че много си я харесвам и всички колички, които гледам сега, не ми харесват достатъчно. Ще я ползвам и за бебето, въпреки цвета (пепел от рози) поне в началото и ще гледам по-бързо да го вкарам в лятна количка с по-подходящ цвят за момче Simple Smile За мен там ще е дилемата каква да си взема Simple Smile

# 23
  • Мнения: 278
Аз ходих да си взема резултатите за токсоплазмозата от Националния център по заразни и паразитни болести. След 2 месеца антибиотик няма особена промяна - пак са положителни  Sad Поне единият показател (авидитет) се е вдигнал от 47% на 57%, което уж е най-важно... Препоръчаха за по-голяма сигурност да пия антибиотик още 1 месец, ама с мъжа ми решихме, че го спирам (а и по съвет на моя АГ и на Марков). Та сега май и за гъбички трябва да се изследвам, че според моя АГ за 5 дни антибиотик се развиват, какво остава за 2 месеца...
А да ви питам - преди няколко седмици ми се появиха малки бели петна по краката, като липса на пигментация. На някой случвало ли му се е и имате ли представа какво е?  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 280
Belinda  rotfImbo представих си те.    rotfImbo
Пиши в гугъл youtube video download,надявам се да се справиш.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз ходих да си взема резултатите за токсоплазмозата от Националния център по заразни и паразитни болести. След 2 месеца антибиотик няма особена промяна - пак са положителни  Sad Поне единият показател (авидитет) се е вдигнал от 47% на 57%, което уж е най-важно... Препоръчаха за по-голяма сигурност да пия антибиотик още 1 месец, ама с мъжа ми решихме, че го спирам (а и по съвет на моя АГ и на Марков). Та сега май и за гъбички трябва да се изследвам, че според моя АГ за 5 дни антибиотик се развиват, какво остава за 2 месеца...
А да ви питам - преди няколко седмици ми се появиха малки бели петна по краката, като липса на пигментация. На някой случвало ли му се е и имате ли представа какво е?  newsm78

От какво си я лепнала токсоплазмозата? И всъщност как те насочиха да си направиш изследване, понеже нали уж няма никакви симптоми?

# 26
  • Мнения: 278
ditmade - нямам представа къде съм я лепнала. Нито котка гледам, нито съм по месото. Изследвах се рутинно през октомври и излезе положителна в 3 различни лаборатории. Пих антибиотик 2 месеца за предпазване на бебето от евентуална зараза и тази седмица бях на контролно изследване та така... Оттогава кой ли не ме е следил да гледа всичко ли е наред с бебето - моя АГ, Марков, Чавеева, Велев,... Уж всичко е наред, даже всичките казваха, че излишно се тровя, ама какво да направя като ме е страх за бебчо - всяка мама би се тровила на мое място...

# 27
  • Мнения: 152
Манха,мерси за новата тема.  Hug

Вие какво мислите за това?Нужно ли е или са излишни пари?
http://www.bebemag.bg/munchkin-organayzer-za-detska-staya-ili-ba … e-organizer-10047

Аз имам подобен органайзер, но моят е част от кошарката на бебо и допълнително пари не съм давала. Много ми беше удобен. Там си държах памучни и еднократни пеленки, лосиончето за тяло, влажни кърпички, дори едно несесерче с кремчета, мазила за подсичане и ей такива неща. Всичко да ми е под ръка докато повивам или преобличам бебето, така че глазувам ЗА Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Доктор  Mr. Green Аз съм с космонавта  Grinning Като разумно същество и на мен не ми звучи съвсем нужно, ама знам ли... Та затова пуснах бисера  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 049
Хайде и аз в новата тема. Манха, благодаря!
Аз утре съм на преглед, предполагам
и някакви изследвания ще ми пуснат.
Навън става все по-снежно. Дано да сте на топло някъде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт