След коксаки вирус

  • 4 448
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте!Преди 20 днидъщеря ми изкара коксаки вирус ръка ,крак ,стъпало.Обелиха и се пръстите на краката заедно с петите,но за мой зверски ужас гледам,че ноктите в основата взеха да се чупят!!!С една дума-май ще паднат.Сблъсквали ли сте се с подобен вирус и последствия?Малката е в потрес,аз се опитвам да ниглижирам нещата,че уж е замалко,ама бързо ще пораснат,чудя се какво да измисля!

# 1
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Няма да паднат, спокойно!  Освен ако, разбира се, не тръгнеш да ги чоплиш. Изрязвай много внимателно, за да не се чупят повече. Ако някой е тръгнал да се чупи лошо - лепни на пръстчето лепенка (с марлената част върху пръстчето, за да не залепне). Но бъди готова, че ще се начупят всичките нокти.

Ще си израстат и няма и да си спомня за това до месец.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, след някои видове коксаки вируси става точно така, белят се ръце и стъпала, после се чупят и падат нокти /не целия нокът, а 1/3, даже 1/2 от него/. При сина ми се случи така преди време. Няма нужда с нищо да се маже и т.н., просто чакате да мине. Добрата новина е, че не боли и бързо се оправят нещата. Е, неизбежно е това, че ръцете и ноктите не са приятни за гледане няколко седмици, но после всичко се оправя и отминава без никакви последствия.

Общи условия

Активация на акаунт