Забременяване при проблем с щитовидна жлеза

  • 9 409
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 669
Момичета, много е объркващо това с ТСХ. За последните години 3-ма ендокринолози ми казаха, че за забременяване ТСХ трябва да е около 2 и един каза, че 2 е високо - иска се между 1 - 1,5. Един от лекарите каза, че объркването идвало от грешен превод при ин витро протоколите   защото там пишело, че трябва да е под 2 когато жената има установен проблем с ТСХ извън референтни. Къде е истината обаче и защо едните казват 2, а другите под 2 ?!!

# 16
  • Мнения: 955
Аз ходя при д—р Райков във Варна, един от доказалите се специалисти тук. Според него ТСХ е хубаво да е под 2, при опити за бебе, но ако не се получава, по—важни са антителата — ТАТ и МАТ.

Още нещо — през студените месеци ТСХ се покачва. Моят през лятото и есента беше 1.87,  през декември отчете 2.23 без да съм променяла дозата.

# 17
  • Мнения: 107
Аз забременях с ТСХ около 1,8. През бременността изследвах всеки месец ТСХ и ФТ4, ТСХ винаги е било над 1,6 до 2.
Мисълта ми е, че ТСХ никога не ми е било под 1, но и ендокринолога не ми е казвал, че иска да е под 1.Следях се при Начев, а той определено знае какво прави.
Препоръчително да е под 1 защото после се вдига и е добре да не надвишава 2
И дозите се променят лятото и зимата

# 18
  • Мнения: 361
Аз забременях с ТСХ около 1,8. През бременността изследвах всеки месец ТСХ и ФТ4, ТСХ винаги е било над 1,6 до 2.
Мисълта ми е, че ТСХ никога не ми е било под 1, но и ендокринолога не ми е казвал, че иска да е под 1.Следях се при Начев, а той определено знае какво прави.
Препоръчително да е под 1 защото после се вдига и е добре да не надвишава 2
И дозите се променят лятото и зимата
Това е в масовия случай,  НО медицината не е точна наука.
Благодарна съм  на лекаря си, че погледна индивидуално на мен, прегледа всички стари изследвания и тогава реши как ще процедира. В противн случай щях да пия ненужни количества хормон преди стимулацията, защото в общия случай ТСХ се вдига при стимулация.
Съветът ми към авторката на темата е да намери добър ендокринолог с опит, той ще прецени кое е най-доброто за нея.
Пожелавам успех на всички!

# 19
  • Мнения: 361
На мен ми изписаха пропицил, заради ниското тсх и ме предупредиха, че може да загубя бременността.
Ще видим какво ще стане.За сега няма никакъв изглед за загуба.
Понеделник ще ходя да видя ембрито на ехограф.
Gerda, сега прочетох, че си бременна. От сърце ти желая пухкаво бебче след 9 месеца:)

# 20
  • Мнения: X
За сега съм отлично. Пия си пропицила, и си бременея напук на докторите, които ме предупреждават, че може да настъпи аборт. Само се притеснявам, дали се развива добре ембрито.
Няма много случаи като моя и докторите нямат много опит.

Като се забременее се изследва чхг и тсх. Ако се е вдигнало се отива при ендокринолог, който изписва доза, която да не позволява на тсх да се вдига над 2,5, но не и тази доза да бута тсх! Това е много важно.

Най-често при повишаване на чхг се повишава и тсх.

# 21
  • Мнения: 420
Герди, искам да ти кажа споко
имам много възли на ЩЖ и бях при Начев и ми каза операция защото много жени правят аборт
но аз категорично не, засега преди да родя
и той се съгласи и даже усмихна
няма хора без пб и единно лекарско мнение Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 844
Герди, искам да ти кажа споко
имам много възли на ЩЖ и бях при Начев и ми каза операция защото много жени правят аборт
но аз категорично не, засега преди да родя
и той се съгласи и даже усмихна
няма хора без пб и единно лекарско мнение Peace
marianka, аз имах два възела на ЩЖ, които оперирах преди повече от 15 г. вече, бях само на 20 г. След множество консултации с различни лекари, всички казаха, че съм за оперция. Не са ми казвали, че ще имам проблем със забременяването, а само, че трябва да следи стриктно хормона при бременност. Повече от половината ми жлеза беше изрязана. Забременях след инвитро, но проблемите бяха съвсем различни. Даже ТСХ преди ЗЕТ ми беше 3.80, но др. Начев "разреши" трансфер, като каза, че при ЗЕТ допустимата стойност е ТСХ до 4. Нямах проблем по време на бременността с жлезата и ТСХ, държахме го под 1.
Успех ти желая  Hug

# 23
  • Мнения: 107
Герди, искам да ти кажа споко
имам много възли на ЩЖ и бях при Начев и ми каза операция защото много жени правят аборт
но аз категорично не, засега преди да родя
и той се съгласи и даже усмихна
няма хора без пб и единно лекарско мнение Peace
marianka, аз имах два възела на ЩЖ, които оперирах преди повече от 15 г. вече, бях само на 20 г. След множество консултации с различни лекари, всички казаха, че съм за оперция. Не са ми казвали, че ще имам проблем със забременяването, а само, че трябва да следи стриктно хормона при бременност. Повече от половината ми жлеза беше изрязана. Забременях след инвитро, но проблемите бяха съвсем различни. Даже ТСХ преди ЗЕТ ми беше 3.80, но др. Начев "разреши" трансфер, като каза, че при ЗЕТ допустимата стойност е ТСХ до 4. Нямах проблем по време на бременността с жлезата и ТСХ, държахме го под 1.
Успех ти желая  Hug

На 3.80 си успяла да забременееш така ли?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 835
На мен Начев ми обясни, че по време на бременност ТСХ се качва до 4 пъти, но не бива да надвишава стойност 10. Затова преди забременяване ТСХ трябва да е макс 2,5, а ако е по-ниско, по-добре. Имайте предвид, че инвитро стимулациите го качват също. При забременяване трябва веднага да се коригира дозата на лекартвото и Начев ми каза, че трябва да се отиде на секундата, всяко забавяне може да е фатално...

# 25
  • София
  • Мнения: 1 844
Герди, искам да ти кажа споко
имам много възли на ЩЖ и бях при Начев и ми каза операция защото много жени правят аборт
но аз категорично не, засега преди да родя
и той се съгласи и даже усмихна
няма хора без пб и единно лекарско мнение Peace
marianka, аз имах два възела на ЩЖ, които оперирах преди повече от 15 г. вече, бях само на 20 г. След множество консултации с различни лекари, всички казаха, че съм за оперция. Не са ми казвали, че ще имам проблем със забременяването, а само, че трябва да следи стриктно хормона при бременност. Повече от половината ми жлеза беше изрязана. Забременях след инвитро, но проблемите бяха съвсем различни. Даже ТСХ преди ЗЕТ ми беше 3.80, но др. Начев "разреши" трансфер, като каза, че при ЗЕТ допустимата стойност е ТСХ до 4. Нямах проблем по време на бременността с жлезата и ТСХ, държахме го под 1.
Успех ти желая  Hug

На 3.80 си успяла да забременееш така ли?
Да, Таня, но със замразени ембриони. ЗЕТ ми беше около седмица след тази стойност на ТСХ. Естествено докторът веднага ми увеличи дозата еутирокс, а след положителния тест започнах с още по-висока.

# 26
  • Мнения: 10
Здравейте, имам нужда от малко помощ, защото съм много объркана. С приятелят ми правиме опити за бебе, но от 8месеца не се получава. Ходих на ендокринолог и той ми пусна хормони. TSH: 0.505, предписа ми тирозол, каза, че е рано да се говори за заболяване, но също каза, че е много ниско. Въпросът ми е освен хапчетата има ли хранителен режим, с който мога да си помогна за повишаването на стойността на TSH. Много ще съм благодарна ако чуя мнения на хора минали по същия път, защото съм много притеснена и объркана.

Общи условия

Активация на акаунт