Нетърпими съседи

  • 30 481
  • 196
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 394
А мъжът май и честичко е пиян, така звучи, а една вечер го засякхме в асансьора, миришеше от километри на алхокол, беше леко неадекватен и носеше още доста алкохол в пазарската торба  ooooh!
После обяснявя някакви пиянски истории до 00:00 часа поне...
Това вече е сериозен проблем. Децата за мен  са друго нещо малки невинни душички .Вярно нетърпими на моменти ,но без умисъл и съвсем невинно и  хич не ме дразни да премълча и да изтърпя белите и шума, но към възрастни О-ва толерантност.
По отношение шума от децата дори и за момента да е трудно за дето графиците им се разминават винаги е по-добре да се премълчи в името на съвместното съжителство на децата ви в годините след това и бъдещи приятелски отношения, но пиянски кавги посред нощите....не.
Не вярвам на времето сама да съм отишла у шумните съседи. Просто баща ми явно е разсъждавал рационално и е решил да извлече максимум плоза от ситуацията .Вместо да се изпокара със съедите без всякакъв резултат им дал зелена светлина да думкат само при положение че вземат и мен .Изтърпял палавия период и после в годините се радвал на спокойствие и допълнителни екстри като това да не ме мисли .
Сега хората в града са много изнервени и някак не разсъждават в перспектива ,а гледат само конкретния момент.
Вместо да осъзнаят с какво има смисъл да се примирят за известен период ,защото е временно и ще отмине си влошават отношенията и след десетилетия продължават да се мразят и даже не помнят заради какво.Най вероятно за дреболии.

# 61
  • Мнения: X
Децата са невинни душички, но не и възрастните, които не си дават труда да ги научат на елементарен ред. Не виждам защо възрастни хора трябва да се мразят заради отправена забележка.

# 62
  • Мнения: 4 394
Отначало уж "разбираха и щяха да се стараят", добре ама положението все по - зле става. И последния път като ходих онзи ден явно им писна и ми заявиха, че не можело да ги вържат, въпреки, че уж се съгласиха с мен, че това, че те са станали в 05:30 не е причина и ние да станем...  Tired

Crazy
В този пост аз виждам разбиране съпричастност дори опити  и последвало  признание в безсилие.
Явно това не може да се промени .Въпросът е от тук нататък кое е полезен ход за авторката и кое не.
Аз не виждам как полицията ще върже две палави хлапета, но осъзнавам че нейното скоро ще спре да спи денем и ще бъде неизчерпаем извор на енергия.
Дали ще играят заедно или не е друг въпрос, но струва ли си да се изпокараш със съседа заради нещо което няма да се промени и така или иначе ще изтърпиш?

# 63
  • Мнения: 4 708
Отначало уж "разбираха и щяха да се стараят", добре ама положението все по - зле става. И последния път като ходих онзи ден явно им писна и ми заявиха, че не можело да ги вържат, въпреки, че уж се съгласиха с мен, че това, че те са станали в 05:30 не е причина и ние да станем...  Tired

Crazy
В този пост аз виждам разбиране съпричастност дори опити  и последвало  признание в безсилие.
Явно това не може да се промени .Въпросът е от тук нататък кое е полезен ход за авторката и кое не.
Аз не виждам как полицията ще върже две палави хлапета, но осъзнавам че нейното скоро ще спре да спи денем и ще бъде неизчерпаем извор на енергия.
Дали ще играят заедно или не е друг въпрос, но струва ли си да се изпокараш със съседа заради нещо което няма да се промени и така или иначе ще изтърпиш?

Скоро-скоро колко да е скоро след 4 години например? А доколкото виждам и нощно време трябва да спре да спи. И да заслужава си да се изпокараш с такива съседи, защото явно не са от хората с които си заслужава изобщо да се комуникира, а пък току-виж все пак се променило нещо. Докато 90% от българите разсъждават по този начин нищо няма да се промени. Само ще страдат останалите 10%.

# 64
  • Мнения: 4 394
Моята принцеса категорично отказа дневен сън около 2-та г ,а племенника половин година по-късно,но да приемем че нейното ще  спи до 5.
Въпросът е като се изпокарат, това по какъв начин ще реши проблема с тишината?
Ако някой има идея за наистина полезен ход в тази ситуация ,нека я сподели!
Иначе постове от типа тя е права те не са някак не и помагат.
Вярно че е форум ,но нали не обсъждаме кой какъв е ,а КАК да и помогнем?

# 65
  • Мнения: 46 508
И на какво основание ще им наложат глоба?
Вдигане на шум в часове, в които не е позволено.

Ох, представям си как полицията се трогва, че децата на комшиите шумят, идва и глобява. Не че оправдавам деца, държащи се като стадо динозаври, но идеята за полицията е, меко казано, несериозна.
Не е нужно да уточнява, че са деца - просто казва, че горе става нещо страшно, не знае какво, но е блъскане, викане и т.н.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 36 597
Аз каквато съм си проклета, на тия бих им изпратила социалните, просто ще се обадя и ще кажа, че непрекъснато чувам шум и крясъци, а горе има две малки деца и подозирам тормоз. Да ги видим тогава няма ли да поутихнат малко.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 192
И на какво основание ще им наложат глоба?
Вдигане на шум в часове, в които не е позволено.

Ох, представям си как полицията се трогва, че децата на комшиите шумят, идва и глобява. Не че оправдавам деца, държащи се като стадо динозаври, но идеята за полицията е, меко казано, несериозна.
Не е нужно да уточнява, че са деца - просто казва, че горе става нещо страшно, не знае какво, но е блъскане, викане и т.н.
И на коя точка от кой закон ще залегнат? Кой ще докаже наличието на шум?

# 68
  • Мнения: 46 508
РИОКОЗ замерват нивото на шума и издават предписание.
Точката и законът зависи от населеното място. За всяко си има Наредба (те са почти еднакви), но все пак има дребни различия.

Конкретно за София е "НАРЕДБА № 1 за обществения ред на територията на Столична община"
Скрит текст:
"Глава втора
Осигуряване и опазване на обществения ред

Чл. 2. (1) На обществени места и в частни имоти, находящи се  на територията на  СО, се забранява викането, шумният говор, пеенето, свиренето и създаването на неестествен шум, използването на озвучителни системи и други електронни устройства, нарушаващи обществения ред и спокойствието на гражданите, включително и за религиозни, политически и търговски цели."
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=103

Въпросът е като дойдат дали ще уцелят да е шумно. Затова, за огромно мое съжаление, единственият начин е тормозът в обратна посока. Като държат будно тяхното дете няколко седмици, много бързо ще се кротнат.

Скрит текст:
Една съседка ми се оплакваше, че някой й чукал нощем по тръбите, когато внучето й е на гости, ама какво да правела, то е дете, даже по телевизията давали реклама за здравите деца и разхвърляната стая. Ние не сме под тях, но пак в дневната, имаме близка стена чувам чукане, мислех, че някой се е разработил посред нощ, пък то било внучето (чувала съм го м/у 24 и 3 Crazy). На нас не ни пречи, защото спалните гледат в другата посока, но явно на друг около нея му пречи, защото на следващия ден е на работа, децата му на училище и стават в 6, а после дремят на чина неадекватни. Как няма да й чукат, близко е до акъла да вземеш това, с което тропа и да дадеш нещо меко. Ама е по-лесно да си гледа телевизора, пък то да събаря блока.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 192
Тая наредба не виждам нива на допустимия шум. Дори и Акт да им напишат при обжалване нищо. Не вярвам изобщо някой да си заложи главата да пише актове за субективно шумни деца  Shocked

# 70
  • Мнения: 46 508
Те си ги знаят, в РИОКОЗ ги има публикувани.
И както казах не е нужно да уточнява от какво е, тя откъде да знае - има силно тропане, пък деца ли са, бият ли се родителите, няма как да знае.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 192
На всички е ясно, че нищо реално не може да им направи. И да се опитва да им говори като човек на съвест може или наистина да не успяват хората или да не им пука. И в двата случая ще се спасява сама по един или друг начин  Whistling

# 72
  • Мнения: 46 508
Зависи, аз успях, с помощта на Домоуправителя.
Някои се плашат по-лесно, други не.
Но тормозът в обратна посока действа на всички, никой не издържа дълго без сън. Обаче се искат яки нерви и от другата страна.

# 73
  • Мнения: X
За полицията предполагам, че по - голям ефект би имало да дойдат по време на скандал на родителите, както снощи например когато викаха до 23:00 часа. Въпросът е, че наистина няма гаранция, че и да им се обадя докато дойдат тея няма да са спрели да крещят.

За тропането едва ли ще напишат акт, по - скоро се надявам, че като им извикам полиция няколко пъти (или пуснем жалба) може да си дадат сметка, че наистина пречат и да вземат мерки, т.е. пак се разчита основно на тяхната съвест, ама не се знае до колко има такава...

Този шум мисля трудно би могъл да бъде измерен защото все пак не е константа. 30 минути може да вдигат блока на главата си, после 20 минути да е тихо, после още един час да бягат и т.н. няма как да знам кога да ги извикам...

Затова и аз мисля, че по - скоро решението е да им отвърщам със същото, но как? Колкото и шум да вдигам, ще преча повече на тези отдолу?  Sad Как да шумя само на тях?

Това за огледите и аз си го мислех, единственото положително е, че това ще се случва най - рано на пролет и се надявам да излизат навън или децата да тръгнат на градина и поне рез деня да не е такава лудница...ама кой знае...

# 74
  • Мнения: 4 394
Допустимите нива са ...по спомен 45db нощем(22-7,00 ,а в почивните дни и 14,00-16,00) в стаята и до 60денем и делник.
В делник не се пази тишина следобяд. Има поправка от скоро.
Замерването се прави от лабораторията на Симеон по сигнал и като дойдат (те избират кога ) каквото са измерили такова....Разбирай ако е тихо и няма кавга горе излизаш лъжец.
Осен това не разчитайте на община и полиция дори замерването да покаже отклонение от нормите.
Много е вероятно да се обърнете към съда ,но да не ви отчайвам
Ако прочетете съдебни решения по темата в къде къде по-тежки нарушения(заведения,обекти за рязане на дърва...) произнесени в полза на шумящия....ще дойдете на моя акъл.
Късмет все пак!

Общи условия

Активация на акаунт