Как да се обличаме по време на студ?

  • 59 668
  • 571
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Моята комшийка съм видяла без никакви чорапи.  Simple Smile Много им се чудя, честно, при мен вкъщи на пода има плочи, както и в повечето созополските къщи, те са студени, и аз нося ето такъв тип пантофки.


Те са моето спасение, със всякакви други ми изстиваха краката. Български са!
Сетих се за още едно хубаво нещо. За тези, на които не са им удобно с ръкавиците, но пък студено на ръцете, има ето такъв тип ръкавици с капаче. Който може да плете, това е добра идея за подарък на някой близък.

# 16
  • Мнения: X
Моите ръкавици са такива с капаче. Мн са удобни, иначе рядко носех преди да ги имам.
Обаче чорапогащник никога не слагам, не ми е удобно въобще.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Аз с късо якенце до кръста не мога да ходя през зимата.
Коженото ми палто и най-дебелото ми яке са дълги до коленете.
През най-студените дни обувам джинси или вълнен панталон,защото с дънки ми е студено.
Ботушите ми са от естествена кожа,купувах ги от Финландия ,не бяха много скъпи,но са топли и не пропускат вода.
Обичам да нося шапки и шалове.Ръкавиците ми са от естествена кожа,но имам и плетени.
Чорапите ми са вълнени.А вкъщи ходя с кожени пантофи.
Никак не обичам сняг и съм много зиморничава.Ама не обичам и да съм навлечена.
Нося пуловери от кашмир или ангора,защото са много меки,не дразнят кожата и топлят.
Вълнено бельо не мога да изтърпя,но нося памучно.
Детето ходи на училище с дълго до коленете яке с пух.Шапка и шал задължително.
Обаче в училището е много топло и под якето е с униформата-риза и пуловер.
Има си и палтенце от агнешка кожа носи го, когато излизаме задно.И един ски екип за игра в снега.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 548
...За чорапогащника с който е твърде топло на работата. Не може ли да се свали някъде в тоалетната, а после пак да се облече? ...
За можене, може, но не ми се занимава. Измислила съм го с едно дълго палто, което ми е до глезените. То ми топли на краката дори и по дънки да съм. Имам си и пухено яке, но е късо. Него го слагам като не ми се облича дебел пуловер.

# 19
  • Мнения: 88
Аз с два пуловера и дебело яке. Ръкавици, шапка и шал. Ако ми стане горещо в работата се поразсъбличам Laughing.  Също така си обувам ботушите.

# 20
  • Мнения: X
Преди малко на път за работа се сблъсках с една градска фея, която ме порази! Смело крачеше в преспите с  чизмите си на висок остър ток, а над тях - тънък чорапогащник и пола. Косата се вееше свободно, незатормозена от шапки и шалове. Ансамбълът завършваше с кокетна чантичка в едната ръка и фас в другата.
Радвам се, че завистливия ми поглед не можеше да се види от няколкото ката яки, шалове и шапки, с които беше увита главата ми!  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 4 548
Ха-ха Joy Аз пък вчера се разминах в преспите с един младеж по платнени гуменки #Crazy Горкият, хлъзгаше се на всяка стъпка. После в работата пак един ми се оплаква колко е студено - беше с тия скъсаните дънки (с поне по 5 дупки на крачол), тънко късо до кръсто яке и отдолу тънка блуза Mr. Green

# 22
  • Мнения: 827
Ако зимите ги заредим в годините като тази в момента, пак ще му дойде акъла на градския човек, да не се гъзари, а понаоблича както трябва за сериозно ниски температури, и не само в облеклото ще се сложи ред, а и в отношението към студа и снега като цяло.

# 23
  • Мнения: 14 490
Преди малко на път за работа се сблъсках с една градска фея, която ме порази! Смело крачеше в преспите с  чизмите си на висок остър ток, а над тях - тънък чорапогащник и пола. Косата се вееше свободно, незатормозена от шапки и шалове. Ансамбълът завършваше с кокетна чантичка в едната ръка и фас в другата.
Радвам се, че завистливия ми поглед не можеше да се види от няколкото ката яки, шалове и шапки, с които беше увита главата ми!  Grinning

И аз вчера видях две мадами с поли и ботуши на токове. То и аз съм фръцла ама чак пък толкова hahaha

# 24
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
В тоя студ, ако ми се наложи да изляза, се обличам като за северния полюс.Без майтап.Вчера трябваше да ходя да ми вземат кръв в 7:30 сутринта.Обух си два термоклина , отгоре ски долнище,два чифта термочорапи, боди с къс ръкав, термоблуза и пуловер и отгоре ски якето.На краката гумени ботуши с голям грайфер(и пак успях да падна), на главата дебела шапка и качулка, също шал и ръкавички.Малкия го обличам по подобен начин,само дето под ски гащеиризона освен термопанталон му слагам и долнище на анцунг или дънки.И ММ взе пример от нас и си обува термопанталон под този,с който ходи на работа.
Иначе на нова година излязох навън само по къса рокля и термочорапогащник(и ски якето отгоре Simple Smile ), но тогава като че ли не беше чак толкова студено( а и не бях пила алкохол, за да ми се струва по-топло)...

# 25
  • Мнения: 13 285
За ботушите не е чак толкова важен грайфера, колкото материала на подметката за да не се хлъзга. Simple SmileВерно за северния полюс си се приготвила.

# 26
  • Мнения: 2 502
Към момента съм в майчинство, но когато ходя на работа не обичам да се навличам изобщо. Просто връхните ми дрехи са много топли - елеци или палта естествен косъм, също така яке-грейка до коленете с гъши пух. Ботушите са тип апрески за навън, ако е като сега и някакви тънки, елегантни за работата, т.е. преобувам се.
В къщи е топло, така че си ходя по къс ръкав цяла зима, към момента също. Но то си е до човек, има хора, които се навличат от края на септември до края на април. Grinning

# 27
  • Мнения: X
Цитат
Как да се обличаме по време на студ?
Топло!    Laughing
Нося плътни чорапи и дебели, хубави, топли ботуши.
Само естествени материи, хем топлят, хел задържат топлината-вълна, кашмир, памук.
В най-студените дни съм с кожено палто от сребърни лисици, топли неимоверно много, спокойно мога отдолу да съм с тениска.
Плетена шапка, кожени ръкавици.
От години не ми е било студено и не съм мръзнала навън.

Пп:отивам да чета предългия първи пост и темата.    Grinning

# 28
  • Мнения: 2 030
От къде купувате термопанталон, освен от магазите за ски-екипи?

# 29
  • Мнения: 789
При нас е топло в сравнение с България, но пък е влажно и все духа вятър. А и в офиса ми е все студено.
Имам много деликатна и чувствителна кожа, и винаги съм отбягвала вълнени дрехи (може би спомени от някогашните груби вълнени пуловери), но тази година се заредих с всякакъв тип вълна. Бельото ми е от 100% екстра мерино, купих около 10 кашмирени поло-блузи, елек от мерино, дебели дълги жилетки от вълна и як, панталони от студена вълна (или както се казва там). Засега не съм слагала яке, на температури до 0 градуса съм с жилетките, ако паднат под нулата ще видя. Ходя с няколко ката облечена (потник мерино, отгоре кашмирен пуловер, над него елек или пуловер без ръкави, и жилетката.
Ходя предимно с Uggs навън, а в къщи съм с подобни пантофи. Краката ми никога не са били по-топли, а иначе преди ми замръзваха ходилата.
Никога (откакто открих удоволствието от допира на хубавата и качествена вълна) не съм се чувствала по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт