Как да се обличаме по време на студ?

  • 59 755
  • 571
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 100
Само The north face, но аз с лекота се побирам в детската им номерация. А там цените са съвсем прилични. Ботуши с GoreTex мембрана, при дъждовно време. През останалото uggs или някакви маратонки. През зимния период климатичните условия не позволяват продължително време навън. Затова не се обличам, като зелка😀
Шапка - приех я, като част от себе си.

# 511
  • Мнения: X
Шубички от изкуствени материи. Имам едно до коляното на Northfinder (не е TNF, европейска марка е), супер тънко и леко на пипане, а топли много. Имам още две шубички, китайски, евтинки, на много години - те са по-дебели, също толкова топлят. Обаче са по-късички и зимата в големия студ гледам да не ги нося.
До -10 нося едно палто от изкуствена материя.
Шапка, шал/висока яка на якето. Ръкавици задължително, пръстите ми много лесно замръзват.
Под якето - рокля, изкуствена кожа или изкуствена вълна. Под роклята - камизолка/потниче и дебел клин (80+ дена). Ако роклята е без ръкави, вместо камизолка съм с поло, но не дебело. Работя в офис и не става да се навличам.
Ботуши със стелки или боти - изкуствена кожа. Не харесвам апрески, нито ми ходят на стила. Чорапи тип терлички, не са специално зимни.
Като цяло, не се навличам, не понасям да ходя навлечена. Като малка бях по-зиморничава, сега хич не търпя катове дрехи, хеле пък дебели.
Дънки през зимата не нося от 3 години поне. Замръзват ми краката, а чорапогащник и дънки ми е супер неудобно.
По-скоро ми е интересно ей сега в това време как се обличат хората - сутрин 12-14 градуса, през деня 25. Аз излизам по тениска/топ без ръкави, а гледам хората с шушлекови якета, каквито аз нося около 0 градуса. Чудя се не им ли е топло.

# 512
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Обожавам зимата и с кеф бих си носила всички зимни якета, палта, пуловери... но в последно време, нямаме достатъчно студ (по черноморието). Миналата зима си я изкарах цялата по къс ръкав под якето/палтото, ботушите ми за сняг си стоят нови вече 3 години, почти не са обувани. Надолу нося клин или по-плътен чорапогащник, дебели чорапи не нося, само тънки. Общо взето, есенен аутфит със зимно яке отгоре, най-често така се нося.

# 513
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Никакви поли и рокли не нося аз през зимата. Много ми е студено с тях. А и не шофирам, та хептен ще измръзна, докато се довлека до метрото.
Благородно завиждам на всички, живеещи до морето. Там студ няма.

# 514
  • Мнения: 100
Благородно завиждам на всички, живеещи до морето. Там студ няма.
😅 А, зависи от морето. На малък остров в Ирландско море съм, вятър и дъжд целогодишно.

# 515
  • Мнения: X
И аз се интересувам как се обличате.

Нямам много подкожни мазнини и все ми е студено, особено зимата. Не обичам много катове дрехи. Предпочитам да нося по-топло яке и в момента съм в търсене на такова със 600-700 down fill. Ориентирала съм се към The North face, но искам шубата да е дълга и да покрива коленете ми, да бъде с вталена кройка и евентуално да има коланче, задължително качулка и вътрешен джоб.

Интересувам се и от предложения за топли, непромокаеми, нехлъзгащи се ботушки/ботички.
По принцип на работа сменям обувките си, така че няма значение с какво съм обута навън.

Обичам да се разхождам по всяко време на годината, пътувам често.

Имам доста вълнени палта. Най-доволна съм от тези на Андрюс, защото не се завалват, 100% вълна и топлят до около 0 градуса. Имам и вълнено палто на Зара, което харесвам като кройка, но е от ужасна материя - не топли, а на 5-тата минута цялото е в топченца.

Нося задължително бодита, с дебели презрамки или дълъг ръкав. Тази година искам да си купя и вълнени. Чорапогащник и чорапи са също задължителни зимата, по-дебел, ако съм с рокля/пола и по-тънък - с дънки. Обичам да нося вталени вълнени поли малко над коляното. Гардеробът ми е пълен с вълнени блузки и полота на Бенетон, за съжаление за 1 година се скапват много бързо, тъй като ги пера след всяко носене. Тази година ще пробвам с вълнените дрешки на Чойс.

Имам няколко чифта кожени ботуши и боти. Най-удобни са ми ботите на Ecco, защото са много леки и топли. Не пропускат вода и не се хлъзгат, но са до глезена. Краката ми са много взискателни - трябва да ми е мекичко, да не ми стиска на пръстите, да е достатъчно широка обувката (с тесен крак съм)... Не вярвам на лъжи от сорта на "кожата се отпуска".

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 01:43 от Анонимен

# 516
  • Down south
  • Мнения: 7 742
Цитат
Ориентирала съм се към The North face, но искам шубата да е дълга и да покрива коленете ми, да бъде с вталена кройка и евентуално да има коланче, задължително качулка и вътрешен джоб.

Покриването на коленете, май ще зависи от височината ти





ако си по-висока, може би това е вариант
The North Face Women's Triple C II Parka (има го в Амазон)



# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Аз напоследък харесвам спортните обувки на Helly Hansen, например за тези гарантирам - HELLY HANSEN FORESTER, това е умерен вариант, есенен, но аз ги нося през зимата в града и в планината не като туристически, а докато си обуя ски обувките и след като ги събуя, имат и по-хард вариант, зимни туристически, но тежат за ежедневно носене. От качеството на  Merrel съм разочарована, преди бяха супер, последните, които купих се разпаднаха за под един сезон.

На децата купувам от Декатлон стандартните им техни марки, учудващо се държат много прилично, особено за цената. 60лв се въртя - израстват ги за няколко месеца, не виждам смисъл да влагам, а пък и джоба ми няма да издържи. Та мога да похваля собствнеите марки на Декатлон - отлично съотношение цена-качество.

# 518
  • Мнения: 13 440
Декатлон има попадения като белите тениски за физическо, но от останалите им неща не съм доволна. Сега точно хвърлям едни техни маратонки, купени пролетта и ползвани да седна в колата и да отида до фитнеса и днес гледам подметката се разцепила на две. Не съм тренирала с тях или нещо зор да са видели. Спортните им клинове също много бързо се раздърпват и то при моето ненатоварващо спортуване от дъжд на вятър.

# 519
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Абе като за около 60лв много ги бива зимните обувки. Имам и аз, имат и децата.

# 520
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Благородно завиждам на всички, живеещи до морето. Там студ няма.

Моляяяяя?!

Студ има и то чудовищен!  - двойно по-ниски темп. реални от София декември-януари-февруари!
Сняг няма сериозен само - но студ в изобилие.    

Морският бриз през зимата става по-студен от въздуха на Мусала!
Последната зима сняг голям не видяхме тук - но имаше още на първи декември 2018 г.  минус 12 през ноща и минус 6 на обяд.   и около 10 см. сняг на пясъка около  втора буна  жк.Чайка

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 18:49 от Печикамъков

# 521
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Ти пък се излагаш, това студ ли е? Grinning

# 522
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Разбихте ми илюзиите за студа и морето Simple Smile

# 523
  • Мнения: 18 687
Е, как - влага, вятър, студ - всичко си има по морето. Може да няма много сняг, но пък вятърът прави ледени пързалки по улици и тротоари.
Софийската зима по-се ядва.

# 524
  • Мнения: 9 700
Хм... В Бургас студ няма... А тези, които си мислят, че това е студ, значи нямат никаква идея какво е студ и съветвам да изкарат една зима във Видин. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт