Кога се научиха да карат колело...

  • 1 662
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 762
На Дияна не съм й купувала колело, тип бутлка, или т.нар. триколка.
Миналата година за РДто й купих колело със спомагателни гуми, Робифир. Мисля да й махна спомагателните, но не знам дали ще кара Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото беше три годишен, когато се научи да кара колело с помощни колела и едва на другото лято (на 4г) се научи да кара същото колело без помощните. Честно казано много се съпротивляваше да му махаме помощните и дълго време отказваше да се учи да го кара на истина, нооо.... сега е такава фурия, че ми настръхва косата да го гледам, когато кара колело и прави какви ли не лудории.
Малката определено не се е научила още.

# 17
  • Мнения: 1 581
Виктор е на 2 г. 9 мес. Миналото лято (на 2 не можеше да кара, имаше и кола с педали и се придвиждаше и на двете с крака по земята). От 2-3 месеца обаче не иска да го бутам и той пак така с крака се придвижда, но започна и да завърта педалите, само че мине 5-6 метра, пак с крака, после пак редали - редува. Така че не мога да кажа, че кара, но пък знае как става.

# 18
  • Мнения: 479
Теди беше на 2 г. и 2-3 м., когато му купихме колело с помощни (буталка не сме имали). Това му беше и първото колело. В началото и той не знаеше какво точно да прави с педалите, но важна роля изигра това, че колелото беше с контра  и не можеше да се правят завъртания и назад. Мисля че отне не повече от половин час да се научи. Но учителите бяха двама-  единият му държеше кормилото, а другият му държеше крачетата. И той много бързо разбра какво трябва да прави. Сега вече сме даже без помощни  Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 54
Много индивидуално е!
Моят син от миналата есен кара на 2 гуми. Сега е на 3г. и 5м. и му купихме по-голямо - 16-инчово. Мислех си, че дълго време ще свиква с него и ще си го кара с помощните. Все пак крачетата му не стигат земята когато е седнал.  Уви, за мой ужас  Shocked и за радост на баща си от 2 седмици е без помощни. На всичкото отгоре търси само  "препятствия" - бубуни, дупки, бордюри и т.н.
Всъщност се справя много добре, но се наложи и мъжа ми да си купи колело...... иначе беше кошмар за придружителя. Сега си карат двамата, а аз избягвам да съм около тях!
И май всичко това се дължи на обстоятелството, че изобщо не го е страх /за разлика от майка му/. Пада, изтупва се и пак продължава...
С две думи всичко си зависи от детето.
 

 

# 20
  • Мнения: 369
От този тип триколки- буталки имахме на 1г. и 7м. , като го караше само в коридора в къщи понеже беше зимата.(дядо го купи за коледа Thinking)А пролетта вече на 2г нямахме никакви проблеми .Сега на 3г имаме с помощни и пак го караме като си правим дълги разтояния , понеже живеем далече от центъра и си ходим вече с колелото до там bowuu (2 километра) Общо отиване и връщане Hug

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Мартин още не може да си кара колелото, но по мои наблюдения не защото наистина физически не може, ами просто не му е удобно - от типа буталка със счупена дръжка е нашето Grinning, педалите са на късо рамо, захванати за предното колело, самите те са неудобни. Мисля си, че ако му купум нормално колело с помощни гуми ще му е много по-лесно.

# 22
  • Мнения: 1 878
Триколката така и не я карахме с педали, а се отблъскваше с крачета, нормално колело с помощни му купихме като на шега, а 3 месеца по-късно вече го караше без помощните  Blush - беше на 3 и половина. Сега на 5 караме и бегача на тати ако някой му помага на тръгване и на спиране  Crazy, но това предимно от любов към екстремните изживявания  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 520
Моето диване сега на 2 и половина го гледам че вече върти педалите и ако се съсредоточи минава някой и друг метър. Баба му основно го учи - така както и ти пишеш бавно, по малко, показват къде и за какво са педалите. Той кара едно супер леко колело, не е от тези за бутане. И педалите е достатъчно само да ги докосне.

# 24
  • Мнения: 369
Мартин още не може да си кара колелото, но по мои наблюдения не защото наистина физически не може, ами просто не му е удобно - от типа буталка със счупена дръжка е нашето Grinning, педалите са на късо рамо, захванати за предното колело, самите те са неудобни. Мисля си, че ако му купум нормално колело с помощни гуми ще му е много по-лесно.

По пронцип тези колела се карат по трудно защото нямат децата добра упора и краченцата са някак по нависоко, докато другите колела краченцата си натискат надолу  Hug

# 25
  • Мнения: 14 654
цецо е на 3 и сега едва се понаучи да си кара колелото,да завива,да се пази от разни предмети.но до скоро си караше колелото като върти на половин оборот педалите,все едно шие на машина

# 26
  • Мнения: 6 472
Към 2 годинки почна да кара триколка. На 3 се научи да кара колело с помощни гуми, а на 5 махнахме помощните гуми.

Общи условия

Активация на акаунт