Подсечено и разранено дупе

  • 4 891
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Ако можеш винаги измивай с вода и бебешко сапунче. След това задължително трябва да е сухо дупето и може да го обтриеш с мокри кърпи на Памперс или Нивея. Само мокрите кърпи не могат да заменят истинското миене.
Ако много е зле дупето ,може да го намажеш с Пиуктанин. Времето се затопля и претоплянията са честа причина за подсичането.Пудра не слагай докато е рана.

# 16
  • Мнения: 119
Попитай за крем ''Бочко'' в аптеката...за подсичане е и е със смрадлика/тетра/...на нас той определено ни помага...детски е и не е скъп... Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бъркано в аптеката кремче с ланолин.
Точно такова кремче и на нас много помага.Може и да е от зъбките

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани имаше на два пъти страхотно подсичане, продължило с дни. С какво ли не сме го мазали детето ... написаното до тук сме пробвали, но за съжаление при нас всичко беше с временен ефект, свършва мазилото и подсичането пак се появява. Най-ефикасен при нас се оказа крем Здраве. Ели от раждането и само с него я мажа и съм много доволна.smile3525

# 19
  • Мнения: 2 274
  Penaten, Здраве и Бочко са ми помагали. Плаче докато го мажеш, но бързо се успокояват кожата!
   Успех  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 522
Бъркано в аптеката кремче с ланолин.
И на нас това кремче страхотно ни помага.Наси е в момента с така зачервено дупе и аз мислех,че е от зъбите но ми казаха,че може и от някоя храна да се получи.Та с това кремче за една нощ му олекна на детето.То иначе като се изпишка и му щипе.Дано се оправите и вие бързо,че е много мъчително за бебчо Peace 

# 21
  • Мнения: 137
Слагай Бочко и Топоцин поръсваш.Ще има супер ефект Hug

# 22
  • Мнения: 911
Здравей,

имали сме го проблема и е мнооого неприятно, Малик си беше направо с ранички. За крем няма да те съветвам, знам, че трябва да съдържа цинк, но освен да го оставяш повечко по голо дупе, можеш при всяка смяна да му сушиш дупенцето със сешоар - на най-ниската степен, с твоята ръка отпред, за да чувстваш колко е топло, и  - май е момченце твоя бебок - по-добре го обърни по корем, за да не напишка сешоара и да не стане някоя беля. Но на нас ни помогна толкова много, че при всяко леко зачервяване вадя сешоара. Другото, което правех, беше до сваря тенджера силен лайков чай и с него да му почиствам дупето (антисептично действие), а първите два дена направо си му топвах дупето в съд с лайков чай. Аз лично не съм ползвала мокри кърпички по време на подсичане, защото парфюмите и химията в тях дразнят още повече, понася ги само на здраво дупе. Бързо оправяне!!!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 133
Моята щерка се подсичаше заради зъбките. Мажех я с Бейби Тан и пудричка. Дупето се почистваше само с мокри кърпички, защото водата много изсушава и боли.

не бих почиствала подсечено дупе с мокри кърпички - при нас и здраво да е се зачервява и получава обрив от тях, а ако е с ранички не ми се мисли - може водата да изсушава, но е по-добрия вариант.
иначе мажа само с бюбхен беБешкия крем. когато е имал пъпки съм туширала с фуксин, но до рани не сме го докарвали.
   Най-добре е да се консултирате с педиатър...Wink
и да минава бързо дупата Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 237
Здравей!
По принцип като се зачерви дупето го мажа с "Бочко" и винаги ни е помагал.Миналата седмица получи зачервяване,което стана на пъпки,много червени и близо една до друга.Водих я на лекар и ни каза,че е от памперсите и от запарване.Смених памперсите,мия със смрадлика и мажа с "Певизон".Веднага започна да се подобрява и за 3-4 дни почти изчезна.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз съм чела, че ако има вече зачервяване и подсичане не се препоръчват кремчетата с цинков оксид. Те са един вид превантивна мярка. Мисля, че Дефламолът (някой вече го беше препоръчал) няма да ви навреди, може само да ви помогне. Ако не мине до 2-3 дни се консултирай с педиатъра за употребата на кортикостероиден, антибиотичен и/ или антимикотичен крем.

# 26
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Бъркано в аптеката кремче с ланолин.
Точно такова кремче и на нас много помага.Може и да е от зъбките
И нас само това ни оправи.

# 27
  • София
  • Мнения: 311
На нас по принцип много ни помага Павлодерм. Но бяхме поизпуснали малко дупето (точно в този момент Павлодерма го нямаше по магазините, защото се сменяли вносителите) и ни помогна единствено Певизон. Това е кортикостероидно кремче, но нямаше как - наложи се. Дупето на беба беше много зле и нищо друго не помагаше. С три намазвания нещата се оправиха.

# 28
  • Мнения: 2 849
Мустела-Стелактив ! Peace

# 29
  • Мнения: 296
за мен най-доброто кремче е на Мустела при смяна на пелени, съдържа пудра и нещо вълшебно,нашето дупенце се беше запарило и посекло този крем го оправи за един ден буквално

Общи условия

Активация на акаунт