Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 5

  • 92 050
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36 005
За кафето с кокосово масло - наскоро една колежка , която го пие така вече няколко години беше потресена след като прочете някакви изследвания, че не вредяло, обаче нямало никакъв от описаните му ефекти, а положи толкова усилия да свикне с него и ежедневно да го прави.

знам, че кафе с кокосово масло пият спазващите високо мазнинен ниско въглехидратен режим - за засищане
освен да откажа кафето докато спазвах режима, друга полза от маслото не видях  Laughing

# 46
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 500
STARDUST, мерси. Може ли малко инфо за новия ти серум, че мен ме прехвърля на началната страница на немския вариант на сайта и не мога да го видя кой е.

# 47
  • Мнения: 3 480
всеки решава кое е добре за организма му и кое - не. някои пият колаген или хиалуронова киселина, както и омега 3 - аз и с трите не можах да привикна. Хиалуроновата ще гледам да ми я инжектират наведнъж по-нататък  Shocked аз реших да опитам с кокосовото масло. не знам къде какво сте чели и кой го е писал, в днешно време противоречиви мнения има за всичко. ако една лъжичка сутрин на ден е мазнинен режим - здраве! натуралните продукти като зехтин, кокосово масло, трици и т.н. не вредят освен ако не се прекали с тях или не си алергичен; може и да не повлияят, съгласна съм. не закусвам и не се чувствам гладна до обяд след като пия сутрин.

аз лично не слагам нищо в козметиката, която ползвам - най-много да смеся 2 цвята фон дьо тен, за да получа желан нюанс. маслата 'гранясват' и не мисля че съм някакъв химик или учен, който е наясно как си взаимодействат съставките, за да го правя. моя позната започна да прави домашна козметика от някакви хималайски продукти и продава в несвяст, което за мен е абсолютна глупост и подигравка с хората. човек без медицинско образование и общо взето с почти никакво образование да го прави. на така наречените етикети няма нито състав, само срок на годност. учудва ме наивността на хората, които купуват от нея и се доверяват.

OnDiNe, копирам за теб инфото от сайта:

SKIN RECOVERY ANTIOXIDANT SERUM WITH RETINOL
Skin Type: Dry Skin
Skin Concern: Anti-Ageing | Eczema-prone | Redness | Rosacea-prone | Wrinkles
Full product name: Skin Recovery Super Antioxidant Concentrate Serum with retinol
Price:
£31.00
Size: 30 ml

Wrinkles and dry skin, we're through. Wear this silky moisturising serum morning and evening for younger looking, radiant skin. Taking charge looks great on you.

Protects skin from environmental damage
Potent antioxidants, including retinol, fight signs of ageing
100% fragrance and colourant-free

Има 22 положителни 4,5 от 5 ревюта.

Опитай да отвориш този линк:
http://www.lookfantastic.com/paula-s-choice-skin-recovery-super- … 0ml/11174191.html

назад в темите бях писала за околоочния крем на PC - по-добър не съм ползвала, ако се интересуваш:

http://www.lookfantastic.com/paula-s-choice-resist-eye-cream/11190818.html



Последна редакция: чт, 12 яну 2017, 17:18 от S T A R D U S T

# 48
  • Мнения: 255
Здравейте и в новата тема bouquet

Някой попита в предната, дали виждаме някаква промяна. Използвах 2 седмици нонстоп La Roche Posay Redermic R, а от 15ти декември ежедневно препоръчаният ми многократно тук
и не - не виждам никакъв резултат все още. Слагам обилно, всяка вечер, понякога и през деня, като нямам излизане. Кожата ми го понася много добре, сякаш олио - никакво дразнение, за лющене и дума не може да става. Козметичката нарече кожата ми "дебела", може за това да е. Бях ви писала преди, че химическият пилинг нищо не промени. Едва навършила 32, вече имам фини линии около очите и 3 на челото, които вече отиват към бръчки. (вчера слагах за пръв път от години ФДТ и се стреснах как се подчертаха от него) В този ред на мисли съм готова да пробвам нещо по-агресивно, исках да ви попитам пак за препоръка - повече % ретинол или друга съставка. Естествено, първо ще изхабя серума и след него крема на Ла Рош.

Здравейте дами и Голямо благодаря за новата тема.
OnDiNe_,на ла рош посе крема е 0,1%.Вторият ,който ползваш,ако е 1% ще даде по-бързо видим резултат.Ретин е по-добрият вариант.MM70 беше обяснила добре защо в предходните теми.
Аз използвам масла и съм доволна.Смесвам капка или няколко преди апликация.Жожобата е добър вариант през зимата.Течен восък с оклузивен ефект.

# 49
  • София
  • Мнения: 20 143
Моят серум с ретинол ми правеше порите видими и го спрях. Ползвала съм кремове с третиноин и с киселини, никога не са ми действали по този начин.  Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз не смесвам крема с масло. Така не попива, седи с часове мазно.
Първо слагам крема и след като попие мажа с масло, и то съвсем мъничко, колкото за защита/бариера.
Иначе до момента не съм видяла положителен резултат от чисти масла върху кожата. Ако ползвам въобще някакви масла, винаги са върху крем/серум.

# 51
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 500
STARDUST, много благодаря, само че моята кожа е към мазна и няма да е подходящ. Ще чакам други предложения за по-силен продукт.

Nellca, кремът ми на Ла Рош е ето този, интензивния, в сивата опаковка

Мисля бях чела, че има 3% (1% чист и 2% някакъв си). На опаковката на Паулас Чойс не пише %, но някой май каза, че е 0,1%, което е добре за начинаещи. Само че на мен явно ми трябва нещо по-силно, или да чакам?

# 52
  • Мнения: 255
STARDUST, много благодаря, само че моята кожа е към мазна и няма да е подходящ. Ще чакам други предложения за по-силен продукт.

Nellca, кремът ми на Ла Рош е ето този, интензивния, в сивата опаковка

Мисля бях чела, че има 3% (1% чист и 2% някакъв си). На опаковката на Паулас Чойс не пише %, но някой май каза, че е 0,1%, което е добре за начинаещи. Само че на мен явно ми трябва нещо по-силно, или да чакам?
Вземи си 0,5 или 1,0 %.

# 53
  • Мнения: 1 095
На опаковката на Паулас Чойс не пише %, но някой май каза, че е 0,1%, което е добре за начинаещи.

Аз го бях казала. Ето концентрациите в другите и серуми без този от 1%:
Resist Barrier Repair Moisturizer: 0.01%
Resist Intensive Wrinkle-Repair Retinol Serum: 0.1%
Skin Recovery Super Antioxidant Concentrate Serum: 0.01%
Resist Intensive Repair Cream: 0.01%
PC4Men Night Time Repair: 0.01%
Skin Balancing Super Antioxidant Concentrate Serum: 0.03%

Ифо тук, секция FAQ:
http://www.paulaschoice-eu.com/clinical-1-retinol-treatment.html

# 54
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 500
А конкретно този от 1% кой е?

# 55
  • Мнения: 1 095
А конкретно този от 1% кой е?

Този от линка  Peace

# 56
  • Мнения: 1 987
OnDiNe, аз също не видях полза от посоченият от теб серум. Освен  усещане за кадифена и гладка кожа.. И как не, като е пълен със силикони. Минах на CLINICAL 1% Retinol Treatment. Ефект - лющене засега.

# 57
# 58
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 500
Благодаря ви, добре звучи! Значи като ги измажа тези, минавам на него, ако изобщо изтърпя да ги измажа. За близо месец - вече трябваше да виждам някакъв ефект?
А лющенето кога започна, catalano?

Серуми и масла за кожа ми действат само временно - в началото ми правят кожата копринена, в един момент спират да ми действат, сякаш кожата ми се насища.

Например ето това масло правеше чудеса в началото, а след 2-3 седмици - само дето го слагах.
Скрит текст:
От серумите най-доволна съм била от Advanced Night Repair на EL, поръчах си втора опаковка и ефектът го нямаше.

В този ред на мисли, продуктът на PC за мен е по-скоро масло откъм консистенция, отколкото серум. При мен поне е адски мазен и цялата ми кожа лъщи много. Иначе попива след час.

# 59
  • Мнения: 1 987
А лющенето кога започна, catalano?
Ами аз го започнах по веднъж седмично. Добре ми понасяше и след месец минах направо х3.  И оттогава досега..си се лющя. Ексфолирам, колкото да махна по-големите люспи Sick, хидратирам яко и така.
Понякога се случва да пропускам апликация.
Малко лепне, но след около час е попил, тогава слагам тънък слой някакъв крем.

В този ред на мисли, продуктът на PC за мен е по-скоро масло откъм консистенция, отколкото серум. При мен поне е адски мазен и цялата ми кожа лъщи много. Иначе попива след час.
И аз го усещах мазен и нямаше попиване, но мисля, че е от силиконите това усещане. Ето му състава:
Скрит текст:
Water (Aqua), Dimethicone (skin-softening), Glycerin (skin-replenishing), Butylene Glycol (hydrating), Isononyl Isononanoate (emollient), Castor Isostearate Succinate (skin-softening ), Glyceryl Stearate (texture enhancer), C12-15 Alkyl Benzoate (emollient), Dimethicone Crosspolymer (texture enhancer), PEG-33 (stabilizer), Polysorbate 20 (texture enhancer), Behenyl Alcohol (texture enhancer), PEG-100 Stearate (texture enhancer), Pentaerythrityl Tetraisostearate (stabilizer), Polymethylsilsesquioxane (texture enhancer), Tetrahexyldecyl Ascorbate (vitamin C/antioxidant), Retinol (skin-restoring), Ceramide NG (skin-replenishing) , Palmitoyl Tetrapeptide-7 (skin-restoring), Palmitoyl Hexapeptide-12 (skin-restoring), Sodium Hyaluronate (skin-replenishing ), Dipotassium Glycyrrhizate (antioxidant plant extracts/skin-soothing), Glycyrrhiza Glabra Root Extract (licorice extract/antioxidant/skin-soothing), Avena Sativa Kernel Extract (oat extract/antioxidant/skin-soothing), Arctium Lappa Root Extract (burdock extract/antioxidant/skin-soothing), Salix Alba Bark Extract (willow bark extract/antioxidant/skin-soothing), Glycine Soja Sterols (antioxidant/skin-softening ), Lecithin (skin-restoring), Allantoin (skin-soothing), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Hydrolyzed Soy Protein (antioxidant/skin-softening), Sorbitan Laurate (texture enhancer), Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester (skin-soothing), Disodium EDTA (stabilizer), Hydroxyethylcellulose (texture enhancer), Palmitoyl Tripeptide-1 (skin-restoring), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Tribehenin (emollient), Caprylyl Glycol (skin-softening), Ethylhexylglycerin (skin-softening), Pentylene Glycol (hydrating), PEG-75 Shea Butter Glycerides (emollient), PPG-12/SMDI Copolymer (stabilizer), PEG-10 Phytosterol (fatty acid-based emollient), PEG-8 Dimethicone (skin-softening), PEG-14 (texture enhancer), Magnesium Aluminum Silicate (texture enhancer), Arachidyl Glucoside (texture enhancer), Arachidyl Alcohol (texture enhancer), Sclerotium Gum (texture enhancer), Carbomer (gel-based texture enhancer), Phenoxyethanol (preservative), Benzoic Acid (preservative)

 

Общи условия

Активация на акаунт