Система за прием на ученици в първи клас в общинските училища - София

  • 122 675
  • 1 289
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 920
Тия не са наред, щом децата и внуците на учителите се опитват да прецакат...
И какво ще се промени, не ми е ясно, пак ще си сменят адресните регистрации.

# 106
  • Мнения: 5 234
Постоянният адрес мисля, че не е никак лесен за смяна.

# 107
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Постоянният адрес мисля, че не е никак лесен за смяна.
Не е особено сложно.
"Постоянен адрес е адресът в населеното място, което лицето избира да бъде вписано в регистрите на населението.За български гражданин, живеещ в чужбина,постоянният адрес е винаги на територията на Република България. Всяко лице може да има само един постоянен адрес.Това означава, че ако живеете в Германия от 15 години, примерно, но продължавате да сте български гражданин, вашият постоянен адрес ще бъде в България.
Настоящ адрес
Настоящ адрес е адресът, на който пребивавате в момента.
Всяко лице има само един настоящ адрес. Настоящият адрес на българските граждани, на които мястото на пребиваване е в чужбина, се отразява в автоматизираните информационни фондове у нас само с името на държавата, в която пребивават.
Съгласно Закона за гражданската регистрация, всяко лице, подлежащо на гражданска регистрация, е задължено да заяви писмено своя постоянен и настоящ адрес.
Постоянният и настоящият адрес на новороденото дете са тези на родителите му. Когато родителите имат различни постоянни адреси, те избират един от тях за детето си. Когато родителите имат различни настоящи адреси, настоящият адрес на майката е настоящ адрес и за детето."...и тн....
..."За заявяване на постоянен адрес се подава Заявление по образец до органите на общинската администрация (кмета). В по-специфични случаи това се прави до органите по чл. 1, ал. 2 от Закона за българските документи за самоличност – Министерството на вътрешните работи, Министерството на външните работи, Министерството на транспорта, Министерството на отбраната и Държавната агенция за бежанците при Министерския съвет.
Заявяването се извършва лично, а по изключение – от упълномощено лице след представяне на нотариално заверено изрично пълномощно.
Настоящият адрес се заявява чрез подаване на адресна карта от лицето до общинската администрация. Това се отнася за българските граждани, живеещи в България. Живеещите в чужбина българи не подават адресна карта у нас при смяна на настоящ адрес в чужбина.
Български гражданин, живеещ предимно в чужбина, може да заяви постоянния и настоящия си адрес и чрез заявление за издаване на български документ за самоличност, подадено чрез дипломатическите или консулските представителства на Република България.
Всяко лице, живеещо в България, е длъжно в срок 30 дни от промяната на местоживеенето си,да заяви промяната на настоящия си адрес. Адресната карта за промяна на настоящ адрес се подава в общината или кметството, където лицето пребивава."... и тн...

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 294
Здравейте, направих си труда отново да изчета Проекта за промяната на наредбата, но той вече не е на страницата на общинсикя съвет, където беше публикуван
http://www.sofia.bg/pna.asp
Документът, който имах отворен на компютъра, вече също не е активен.
На страницата е останала само наредбата за промяна на приема в детските градини. Мисля да пиша, за да видя къде е проектът.
Някой ако има повече инфо, нека да сподели.
Благодаря chef

# 109
  • Мнения: 2 391
Здравейте, направих си труда отново да изчета Проекта за промяната на наредбата, но той вече не е на страницата на общинсикя съвет, където беше публикуван
http://www.sofia.bg/pna.asp
Документът, който имах отворен на компютъра, вече също не е активен.
На страницата е останала само наредбата за промяна на приема в детските градини. Мисля да пиша, за да видя къде е проектът.
Някой ако има повече инфо, нека да сподели.
Благодаря chef

Пробвай тук.

# 110
  • Мнения: 442
Според закона настоящият адрес на детето е адресът на майката, но тук е говори за настоящ адрес на родителите. Значи ли, че може да бъде взет адреса на един от двамата, независимо кой?

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 294
Здравейте, Аз вчера писах мейл на Дирекция Образование към СО и получих това ( Изненадана съм от бързата реакция, но наистина ми отговориха светкавично):

Уважаема госпожо, След получените множество предложения относно Проекта на система за прием на ученици в първи клас, по решение на комисията по образование към Столичен общински съвет бе оттеглен досегашният вариант на Проекта. Даде възможност, в рамките на две седмици, за обсъждания между представители на родителите и Столична община. Когато Проекта достигне окончателния си вариант, същият ще бъде публикуван на интернет страницата на Столична община и Столичен общински съвет.

# 112
  • Мнения: 350
Здравейте, Аз вчера писах мейл на Дирекция Образование към СО и получих това ( Изненадана съм от бързата реакция, но наистина ми отговориха светкавично):

Уважаема госпожо, След получените множество предложения относно Проекта на система за прием на ученици в първи клас, по решение на комисията по образование към Столичен общински съвет бе оттеглен досегашният вариант на Проекта. Даде възможност, в рамките на две седмици, за обсъждания между представители на родителите и Столична община. Когато Проекта достигне окончателния си вариант, същият ще бъде публикуван на интернет страницата на Столична община и Столичен общински съвет.

Всичко би било точно така, ако междувременно не бяха вкарали нов проект, в който просто са умножили точките по 6 или по 7 и реално критериите са останали същите. Отделна тема е, че съмнителният откъм семейни ценности зам.министър в оставка дава по телевизии преки нареждания на общината какво да приема и с каква тежест...

# 113
  • Мнения: 5 234
Откъде имате информация за нов проект?

# 114
  • Мнения: 350
Откъде имате информация за нов проект?

Това какво значение има ?

# 115
  • Мнения: 5 234
В смисъл: дали е вярна, достоверна и какви са критериите и точките в новия проект.
Има ли шанс да е за догодина промяната, а не за 2017/2018 учебна?

# 116
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 275
Да се запиша и аз като майка на първокласник.
Не виждам как може да влезе тази наредба от 2017/2018. След като е оттеглена за 2 седмици това означава най-рано да се публикува втората седмица на февруари и да се приеме началото на март - евентуално. Април трябва да започне прием на документи през електронна система. Малко трудно ще бъде разработена електронна система за прием за един месец. Евентуално да ползват ИСОДЗ, може да се допълни информацията за училищата.
Аз също имам голям проблем с тези адреси. С бащата на детето сме регистрирани на различни адреси в един административен район, нямаме брак. Живеем на адреса на който е регистриран приятеля ми. След като се взема адреса на родителите ако се добави критерий за под район на кой от двама ни ще важи?
Може ли още да се пращат питания към общинския съвет?

# 117
  • Мнения: 9 079
Да се запиша и аз като майка на първокласник.
Не виждам как може да влезе тази наредба от 2017/2018. След като е оттеглена за 2 седмици това означава най-рано да се публикува втората седмица на февруари и да се приеме началото на март - евентуално. Април трябва да започне прием на документи през електронна система. Малко трудно ще бъде разработена електронна система за прием за един месец. Евентуално да ползват ИСОДЗ, може да се допълни информацията за училищата.
Аз също имам голям проблем с тези адреси. С бащата на детето сме регистрирани на различни адреси в един административен район, нямаме брак. Живеем на адреса на който е регистриран приятеля ми. След като се взема адреса на родителите ако се добави критерий за под район на кой от двама ни ще важи?
Може ли още да се пращат питания към общинския съвет?
Детето върви с майката. Няма значение къде живеете, важно е твоя адрес къде е.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 723
И да допълня - тази година няма да има прием чрез електронна система, само нови единни критерии ще въвеждат.

# 119
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 275
И да допълня - тази година няма да има прием чрез електронна система, само нови единни критерии ще въвеждат.

И как ще се подават документите тогава  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт