Грамче по грамче, трупа АВГУСТинка първото си килограмче

  • 31 839
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • На север
  • Мнения: 1 377
Деси, и аз заради пустото му зацапване се побърках. Болките в гърдите ми бяха единственият физически дискомфорт и съм се хванала за тях като удавник за сламка.

# 61
  • Мнения: 113
Аз не мисля че може да е  от дънки зацапването,но не съм експерт .
Червена и аз имам същите притеснения но ще мисля положително и ще си чакам прегледа.

# 62
  • Мнения: 2 515
Ванеса, дано всичко е наред  Praynig На мен не ми излиза къде си писала за зацапването, само този послендия ти коментар. Аз щях да търча при док, ама като съм си препатила, друг вариант при мен няма. Поне на лекар да звъннеш?

Ред, стига го мисли. Всичко е наред и точка! ЧХГ-то наистина се поуспокоява вече, че и ще спадне към 11-12та седмица. За гърдите - при мен чак сега пък става зле положението. До скоро бяха меки, самите те не ме боляха, само зърната. И от седмица насам порастнаха, сърбят ме, горещи са, болят... Хем гледам да нося само спортни/меки сутиени и пак вечер е ад. Та при всяка е различно. Имаш ли дата за преглед, че не помня? Дано е скоро, че да се поуспокоиш.

Мен жестоко ме боли от кола маска, пробвала съм се някоко пъти и не мога отново да се подложа на този ад, не е за мен  Sad. Ползвам самобръсначка и съм станала като професионален бръснар, след толкова години опит  Laughing  Embarassed Щом в девети месец се справях тотално на сляпо  Mr. Green И все пак, нямам търпение да започнат да ме преглеждат с коремния ехограф. На 20ти ще съм в 10г.с.+5 дни (примерно) , но по-скоро съм се настроила за вагиналния. Обикновено чак на ранната ФМ започват да ме гледат през корема.



Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 09:20 от commala

# 63
  • Мнения: 113
Хора а пулс 114 в 6та г.с. нормален ли е?Док тогава каза че е добре

# 64
  • Мнения: 2 515
Хора а пулс 114 в 6та г.с. нормален ли е?Док тогава каза че е добре
Е ние ли ще ти кажем по-добре от лекаря ? Simple Smile Щом така е казал, не знам какво го мислиш.

# 65
  • España
  • Мнения: 342
Момичета, ако има нещо, което ви притеснява, консултирайте се с лекар. Ние не сме експерти, нито пък Интернет може да даде отговори за всичко, всяка бременност е различна.
Четете някоя книга за бременни, според мен могат да бъдат полезни, особено за тези от вас, на които им е първа бременност.
Ред, много жени нямат никакви симптоми като гадене и повръщане, болките в гърдите могат да започнат и по- късно, все пак тялото има цели 9 месеца да се подготви за кърменето.
Добре дошла на Веселина!

# 66
  • Мнения: 1 490
Комалче и аз вчера си бях настроила за вагиналния видеозон, но док ме изненада приятно като покани и ММ в кабинета ,и ме гледа на коремен. Скаридката е пораснала , но изостава с няколко дни по размер. Мен това не ме притеснява толкова,защото и първото ми дете си вървеше по дребно, пък и сега си е малчо.
Червена, не се взирай толкова в себе си, настрой се позитивно, храни се разнообразно и си чакай прегледа. Всяка бременност е различна. Предния път повръщах 4 месеца, лежах по болниците за задържане, за обезводняване . . . Имах повече от симптоми -гадене, повръщане, киселини, отоци, крампи, някакви скъсани коремни връзки, безсъние, запек. . . Сигурно мога да изброявам цял ден, чувствах се ужасно, съответно всички около мен едва ме изтърпяха. А сега е песен, нищо ми няма, само където ми се спи и мога да лежа 24 часа, но вече няма кой да ме остави. Та мисълта ми беше да се наслаждаваш на момента, бързо минават 9-те месеца . Запълни ги с прекрасни спомени, намери си хоби, съсредоточи се върху сватбата, разхождай се , чети книги. . . Ох , че дълго стана. Сори, спирам се  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 99
Леле и нова тема , и то изписано бая вече. Едва ви изчетох. Нямам търпение за фб група, че там ми е по-лесно някак.

За нисък хемоглобин, консумирането на месо с цел покачването му е малко мит. Аз съм личен пример. До 15 годишна възраст ядях месо и бях с перманентна анемия. По-късно спрях да консумирам месо до ден днешен вече, хемоглобинът ми е железен Хаха. Причината за това е, че обикновено човек не се храни достатъчно разнообразно консумирайки месо. А желязо се съдържа в пъти повече в много други храни, като например елда, цвекло, тиквени семки, сусам, боб, леща, спанак и други. Каквото може от тях е хубаво да се консумира сурово( без спанакът, сготвен е по полезен). При сокът от червено цвекло има специфика, когато се направи е хубаво да се остави 10-15 мин да поседи, защото иначе се получава непоносимост към едни съединения и може да ви стане лошо. Има и едни билкови сиропчета-билкова кръв. Да не им правя реклама да казвам името. Те са направени само от плодове и билки съдържащи желязо.

За калция митът с млечните продукти е отдавна опроверган. Даже е доказано, че нации много консумиращи млечни продукти страдат в процентност повече от оатеопороза в сравнение с другите, които не консумират толкова. Да не говорим колко е истинско млякото по магазините, с изкуствено добавен синтетичен калции, който не е ясно колко и дали се усвоява.  Калций се съдържа в пъти повече в храни като бадеми, сушени кайсии, броколи, нахут, сушени смокини и други.

Та идеята е да се яде разнообразно, включително , който обича месо и млечни продукти, но да не разчита главно на тях за набавянето на желязо и калции.

Много надрънках, но дано е полезно.

# 68
  • Мнения: 347
За нисък хемоглобин, консумирането на месо с цел покачването му е малко мит. Аз съм личен пример. До 15 годишна възраст ядях месо и бях с перманентна анемия. По-късно спрях да консумирам месо до ден днешен вече, хемоглобинът ми е железен Хаха. Причината за това е, че обикновено човек не се храни достатъчно разнообразно консумирайки месо. А желязо се съдържа в пъти повече в много други храни, като например елда, цвекло, тиквени семки, сусам, боб, леща, спанак и други. Каквото може от тях е хубаво да се консумира сурово( без спанакът, сготвен е по полезен). При сокът от червено цвекло има специфика, когато се направи е хубаво да се остави 10-15 мин да поседи, защото иначе се получава непоносимост към едни съединения и може да ви стане лошо. Има и едни билкови сиропчета-билкова кръв. Да не им правя реклама да казвам името. Те са направени само от плодове и билки съдържащи желязо.

За калция митът с млечните продукти е отдавна опроверган. Даже е доказано, че нации много консумиращи млечни продукти страдат в процентност повече от оатеопороза в сравнение с другите, които не консумират толкова. Да не говорим колко е истинско млякото по магазините, с изкуствено добавен синтетичен калции, който не е ясно колко и дали се усвоява.  Калций се съдържа в пъти повече в храни като бадеми, сушени кайсии, броколи, нахут, сушени смокини и други.

Хихи, май се посъбрахме вегетарианки! Напълно съм съгласна с изписаното, Veruli, и сега ме е доста яд, че почти нищо не мога да похапвам от любимите ми постни неща, които си написала и ти..И млечни почти не консумирах, но покрай гаденето си похапвам кисело мляко или го правя на айрян, като гледам да е домашно, но това за калция наистина и аз доста го проучвах и четох, и подкрепям мнението. Уж е доказано, обаче продължава да се прави реклама, че млечни=калции.. Някоя мама беше писала за тахана някъде из темата - наистина сусамът е мнооого богат на калции, само ако сте склонни да пълнеете лесно не прекалявайте, че аз така имах един период на всеки ден по една - две големи лъжици и за няколко седмици бях качила видимо, а мисля, че и по-малко да се хапва калцият е достатъчен. ( - :

# 69
  • Мнения: 4 891
Ванеска, аз също като Коммала при кървене , накар и оскъдно да съм отишла вече на лекар. Не плаша, просто парен каша духа. Иначе според мен не може да е от дънките, но аз все пак не съм лекар.

Веселина, щом ПРМ е 26.10, а ембрионът отговаря на 8 г.с. логично е да си с късно О, иначе би трябвало да си в 11-12 г.с.

 Относно фб групата - аз предпочитам да пиша тук, а и като направим такава, темата тук съвсем ще замре, а не ми се ще. Има някакъв чар в тези отчетни теми.

За веганството, имам особено мнение и ще се въздържа от коментар. Да речем, че съм скептична, но всеки има право на мнение и вярвания.

Последна редакция: сб, 14 яну 2017, 12:14 от BaDBluEeYeS

# 70
  • Мнения: 99
То няма смисъл От коментар и чоплене О темата. Всеки е свободен да прави каквото иска разби ра се, въпросът е изборът да е информиран. А иначе споделям ако е от полза на някой, в никакъв случай не агитирам никой за нищо.

# 71
  • Мнения: 2 515
На мнение съм, че различните организми има нужда от различен тип хранене (както и в различните етапи от развитието си) и рано или късно всеки намира своят начин на живот. С удоволствие еспериментирам , търсейки правилния хранителен режим за мен. Всякакви съвети по темата са ми полезни, били то на веге основа или обратното. Та споделяйте смело  bouquet

# 72
  • Мнения: 973
И аз не агитирам ,но да кажа, че разликата между веган и вегетарианец е огромна. Simple Smile
Всеки организъм е различен ,както и светоглед , аз израстнах в къща с домашни животни , но след това така и не усетих вкуса на месото по магазините същият като в детството ми. Затова се въздържам и не ми се налага да пазя диети ,както правех едно време.
Мамите ,които обичат месо - не ни чувствайте като досадници , само в случай ,че ви е интересно пробвайте ,това което пишем. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 11
Аз също не ям месо основно поради причината, ме му е жал за животните. Единствено консумирам пилешко филе Дюк и риба, полупескатерианец Simple Smile телешко, агнешко, дивечово никога не ми е и хрумвало да купувам и приготвям.. Твърде много се експлоатират животните и при добива на мляко, но това е друга тема. Съгласна съм, че има много други храни, от които човек може да си набави всички полезни вещества...

# 74
  • Мнения: 3 595
Аз принципно не ям месо от скоро, преди ядях много малко - един път в месеца. И се интересувам много от здравословно хранене. Но както някои неща за месото са мит, така е и малко измислица това с колко пъти повече желязо имало примерно в спанака, отколкото в месото. Да, на една калория спанак има повече желязо от на една калория месо. Но това означава, че доста килограма спанак трябва да изяде човек в един ден, за да приеме същото количество желязо като в едно телешко филенце. Така че агитациите от тази страна също не винаги са съвсем точно и се сравняват несравними неща.

И ми е интересно как се яде суров боб и сурова леща...

Общи условия

Активация на акаунт